Top Baneris

Kauno „Mokslo salos“ konkursas sudomino daugiau nei šimtą pasaulio architektų

2016 rugsėjo 15 d.
Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vakar baigėsi Kaune, Nemuno saloje, planuojamo statyti Nacionalinio mokslo ir inovacijų centro „Mokslo sala“ architektūrinių idėjų konkurso paraiškų priėmimas. Dėmesys konkursui pranoko visus lūkesčius: sulaukta 146 paraiškų. Daugumą jų pateikė užsienio architektų biurai.

„Jeigu prieš pusmetį man kas nors būtų pasakęs, kad šiame konkurse sulauksime tiek dalyvių, būčiau tą žmogų pavadinęs nepataisomu optimistu. Man rodos, kad tiek Kaunas, tiek ir visa Lietuva pirmą kartą sulaukė tokio didelio tarptautinio dėmesio ne dėl sporto laimėjimų, ne dėl kultūrinių pasiekimų, o dėl architektūrinių ambicijų“, – teigė konkurso tarptautinės komisijos narys, architektas prof. Jonas Audėjaitis.

Nuo rugsėjo 20 dienos „Žalgirio“ arenos antrame aukšte bus eksponuojami visi konkursui pateikti darbai. Lankytojai galės įvertinti, kaip architektams pavyko susidoroti su užduotimi – Mokslo ir inovacijų centrą derinti su Kauno naujamiesčiu.

Rugsėjo 28–29 dienomis darbus svarstys konkurso komisija, kuri 30 dieną paskelbs savo verdiktą – pirmų trijų prizinių vietų laimėtojus, su kuriais bus vedamos derybos. Konkursui pirmininkauja Malcolmas Readingas – jo įkurtą konsultacijų bendrovę Kaunas pasamdė surengti šį konkursą.

„Iš pradžių įvairių vertinimų sulaukęs mūsų sprendimas konkursui samdyti užsienio profesionalus pasiteisino. Lietuvoje dar nėra buvę tokio pobūdžio architektūrinio konkurso, kuris sulauktų tiek dėmesio ir tiek pasiūlymų iš viso pasaulio architektų“, – pabrėžė Kauno vicemeras Povilas Mačiulis.

Planuojama, jog lapkritį konkurso nugalėtoja paskelbtas architektų biuras pradės rengti Nacionalinio mokslo ir inovacijų centro statybų techninį projektą. Skaičiuojama, kad projektas kainuos daugiau nei 23 mln. eurų.

Mokslo populiarinimo centras bus statomas Europos Sąjungos, centrinės valdžios ir Kauno miesto savivaldybės lėšomis. „Mokslo sala“ duris atvers 2018 metais.

Mokslo centras galėjo iškilti ir Vilniuje, tačiau kauniečiai įrodė esantys geriau pasiruošę, tad, planuojama, kad jau 2018-aisiais projektas bus realizuotas Nemuno saloje.

Kauno savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video