Top Baneris

Kauno gatvėse – kelininkų desantas (1)

2017 kovo 29 d.
Kauno savivaldybės nuotr.
Kauno savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Atšilus orams į Kauno gatves sugrįžo kelininkai, skelbia miesto savivaldybė. Praėjusiais metais gatvių, tiltų ir įvažų remontui išleista apie 22 mln. eurų. Šįmet apsukų žadama nemažinti, o miesto infrastruktūrai atnaujinti skirti panašią, o galbūt ir didesnę, pinigų sumą.

Kaip ir praėjusiais metais daugiausia dėmesio bus skiriama apleistoms pagrindinėms gatvėms sutvarkyti. Bene didžiausi darbai numatyti Aukštuosiuose Šančiuose, kur bus rekonstruotos Verkių ir Prancūzų gatvės. Čia bus remontuojama ne tik važiuojamoji dalis, bet ir šaligatviai. Analogiški darbai numatyti ir Romainiuose – Bivylių ir A. Šapokos gatvėse.

Po žiemos atsiradusios duobės ir išdaužos bus tvarkomos visame mieste.

Per keletą ateinančių mėnesių bus užbaigtas tilto per Kauno hidroelektrinę remontas. Iki vasaros pabaigos kelininkai suremontuos ir šešių eismo juostų Varnių tiltą. Siekiant sumažinti Savanorių prospekto ir Jonavos gatvių apkrovą, šiemet Ašigalio gatvėje ketinama įrengti nuovažą į magistralinį kelią A1.

Kelininkai ruošiasi asfaltuoti ir Taikos prospekto, Partizanų, Zanavykų, J. Gruodžio, V. Kuzmos, Panerių gatvės atkarpas nuo Varnių iki Jurbarko gatvių. 2017–2018 metais naudojantis ES parama bus išasfaltuotos Kalvarijos, Vyčio Kryžiaus, K. Sprangausko, J. Petruičio, J. Čapliko, J. Pabrėžos, Vilties gatvės, taip pat Radvilėnų plentas.

Naujos asfalto dangos sulauks ir Šiaulių, Girios, Švenčionių gatvės (nuo Šilainių pl. iki J. Semaškos g.). Šiemet planuojama užbaigti kompleksinį Vytauto prospekto remontą.

Toliau bus tęsiama ir kapinių takų atnaujinimo programa, paliesianti Seniavos, Romainių, Eigulių ir kitas miesto kapines. Įvažų į daugiabučius asfaltavimui iš miesto biudžeto šįmet ketinama skirti 1,2 mln. eurų.

Kauno savivaldybės nuotr.

Dviračių takų įrengimui ir šaligatvių pritaikymui dviratininkams šįmet numatyta skirti 1,7 mln. eurų. Pasak V. Šiliausko, iki metų pabaigos finansavimas greičiausiai bus dar didinamas.

Balandžio mėnesio pradžioje Aleksote, Veiverių gatvėje, prasidės dviračių tako nuo Vytauto Didžiojo tilto iki miesto ribos įrengimo darbai. Dar šią vasarą Jonavos gatvę ir Kleboniškio mišką sujungs šiuo metu įrengiama nauja dviračių tako atkarpa. Vasarą ketinama startuoti Savanorių prospekte, kur kairioji pusė (kylant Savanorių pr. įkalne) bus pritaikyta dviratininkams.

Be dviračių takų neliks ir Šilainių gyventojai. Miesto planuose dviejų trasų įrengimas: nuo Rasytės gatvės šlaito iki Žiemgalių gatvėje esančio turbožiedo bei nuo Žemaičių plento iki J. Grušo gatvės.

Balandžio mėnesį užbaigus Laisvės alėjos pirmojo etapo rekonstrukcijos darbus, darbai persikels į likusią ilgiausios pėsčiųjų gatvės Rytų Europoje dalį. Pirmiausia čia planuojama pakeisti susidėvėjusias vandentiekio ir buitinių nuotekų sistemas.

Praėjusiais metais gyventojams prisidėjus 50 procentų savo lėšų, o miestui skyrus antra tiek, pavyko išasfaltuoti Ateities plento, Skalvių gatvės atkarpas, Kaimelės gatvę, automobilių stovėjimo aikštelę Piliakalnio gatvėje.

Dėl bendradarbiavimo naudojant šį modelį kauniečiai gali kreiptis į Miesto tvarkymo skyriaus specialistus el. paštu miesto.tvarkymo.skyrius@kaunas.lt.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Alvina

    2021-05-19, 13:32  

    Noretusi, kad butu suremontuotas takas kuriuo intensyviai vaikstoma, kuris nuo sovietmecio nemate jokio remonto, Viljampolej, nuo Paneriu gatves einan link Vita Longos poliklinikos, Nekarta kreipiausi i seniunyja buvo svarstoma ir ateidavo atsakymai, kad nera skirta lesu, Su pagarba tel, 867064252

Rekomenduojami video