Top Baneris

Kauno LEZ nutiesta nauja gatvė

2020 birželio 29 d.
JgainsgIIautoriusEvaldasVirketis
Evaldo Virkečio nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) atidaroma nauja Jėgainės gatvė: 1,4 km ilgio važiuojamosios dalies ir pėsčiųjų šaligatvių su apšvietimu įrengimas užtruko pusantrų metų. Naujoji gatvė tapo dar vienu įvažiavimu į Kauno LEZ teritoriją iš A1 kelio, leidžiančiu į Kauno kogeneracinę jėgainę vykstančiam transportui aplenkti aplinkines gyvenvietes. Be to, kaip nurodo Kauno LEZ valdymo bendrovė, šalia naujosios Jėgainės gatvės nuo šiol bus galima pasiūlyti 16,4 ha įvairių sklypų naujiems klientams.

Iš viso Kauno LEZ, kur šiuo metu įsikūrusios 34 įmonės, yra išasfaltuota 8,1 km gatvių, o į teritoriją vien per pagrindinį įvažiavimą iš A6 kelio per parą įvažiuoja ir išvažiuoja apie 8 tūkstančiai lengvojo ir sunkiojo transporto. Tad naujoji Jėgainės gatvė transporto srautų efektyvumą padidina keliais aspektais: leidžia į Kauno LEZ patekti iš A1 kelio, taip nuimdama dalį srauto nuo A6 įvažiavimo, ir sutaupo 1-2 km atstumo kelionei atvažiuojantiesiems A1 keliu.

Gatvės statybos darbų pabaigos nekantriai laukė ir aplinkinių gyvenviečių gyventojai, nes Jėgainės gatve į Kauno kogeneracinę elektrinę riedančiam autotransportui nebereikia kirsti Biruliškių gyvenvietės.

JgainsgIautoriusEvaldasVirketis

„Pirmiausia noriu padėkoti mūsų kaimynams už kantrybę ir supratimą jėgainės statybų metu. Kaip žinia, Kauno kogeneracinėje jėgainėje technologinės įrangos paleidimo – derinimo darbai eina į pabaigą, tad siekiame kurti kuo draugiškesnę kaimynystę su aplinkiniais ir naujasis kelias mums ypač svarbus. Jis užtikrina, kad visas į jėgainę ir iš jos judantis transportas važiuos pakankamai toli nuo aplinkinių gyventojų, be to, gerokai palengvins susisiekimą su Kauno LEZ,“ – teigia Kauno kogeneracinės jėgainės generalinis direktorius Ramūnas Paškauskas.

Investicijos į parengiamąją infrastruktūrą yra būtina verslo pritraukimo į Kauno LEZ teritoriją sąlyga: vien šios Jėgainės gatvės įrengimas Kauno LEZ valdančiajai bendrovei leis savo klientams pasiūlyti 16,4 ha įvairių dydžių sklypų.

„Nors ši gatvė aktuali jau šiandien, jos svarba dar labiau išaugs, kai LEZ bus įrengta dar viena – Gamybos gatvė. Ji leis tiesiogiai sujungti Kauno LEZ1 ir Kauno LEZ2 teritorijas. Tokios strateginės investicijos didina mūsų patrauklumą verslui renkantis naujas veiklos teritorijas ir kuria pridėtinę vertę esamiems mūsų nuomininkams“, – sako Kauno LEZ direktorius Vytas Petružis. Pasak jo, šiais 2020-tais metais LEZ teritorijoje planuojama tęstinė vidinių kelių bei inžinerinės infrastruktūros plėtra, bus pradėtos dar dviejų gatvių po 1 km statybos, šalia jų lygiagrečiai įrengiant vandentiekio, buitinių nuotekų bei lietaus nuotekų tinklus.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video