Top Baneris

Kauno klinikose atidaryta 300 vietų moderni automobilių aikštelė

2021 balandžio 12 d.
Daugiaukste automobilu stovejimo aikstele
Kauno klinikų nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Pirmadienį Kauno klinikų teritorijoje atidaryta ilgai laukta moderni daugiaaukštė automobilių stovėjimo aikštelė, skirta ligoninės pacientams ir lankytojams. Aikštelėje yra 300 vietų automobilių parkavimui, iš kurių 30 vietų skirta neįgaliesiems.

Daugiaaukštė automobilių stovėjimo aikštelė pastatyta Kauno klinikų lėšomis, siekiant spręsti automobilių parkavimo problemą ir užtikrinant patogesnį pacientų ir lankytojų atvykimą konsultacijoms ar procedūroms į Kauno klinikas.  

Pasak Kauno klinikų generalinio direktoriaus prof. habil. dr. Renaldo Jurkevičiaus, ligoninėje stengiamasi atliepti pacientų ir jų artimųjų poreikius, o parkavimo problema Kauno klinikų teritorijoje ir aplinkinėse gatvelėse aktuali ne vienerius metus. „Džiaugiamės, kad dėka šios aikštelės pacientams ir lankytojams į Kauno klinikas atvykti bus patogiau, – sako prof. habil. dr. R. Jurkevičius. – Daugiaaukštė automobilių stovėjimo aikštelė yra tik vienas iš infrastruktūros tobulinimo projektų, kurio metu kuriama pacientams ir darbuotojams patogi ir prieinama aplinka. Planuojame kurti ir daugiau parkavimo vietų darbuotojų ir pacientų bei lankytojų automobiliams.“ 

Pacientų patogumui atviro tipo trijų aukštų automobilių stovėjimo aikštelėje įrengtos dvi laiptinės ir liftas, įdiegta šiuolaikiška atsiskaitymo sistema. Statybų metu įrengti ir susisiekimo keliai iki jos, pertvarkyta transporto judėjimo schema, panaikintas nesaugus išvažiavimas iš Kauno klinikų teritorijos į Sukilėlių prospektą. Bendradarbiaujant su Kauno miesto savivaldybe, statomas modernus šviesoforas, perėjos, takai, apšvietimas ir kiti saugos elementai.

Kauno klinikose dirba daugiau nei 7000 tūkstančiai darbuotojų, todėl su parkavimosi problema susiduria ir čia dirbantieji. Praėjusiais metais Kauno klinikose įrengtos dvi darbuotojams skirtos automobilių parkavimo aikštelės, kuriose yra 205 vietos. „Siekiant pagerinti ligoninės infrastruktūrą ir sukurti daugiau parkavimosi vietų darbuotojams, nuo šių metų vasaros pradės veikti dar viena, šiuo metu šalia Vaikų ligų klinikos statoma aikštelė,“ – teigia Kauno klinikų vadovas prof. R. Jurkevičius. Naujoje parkavimo aikštelėje tilps 154 darbuotojų automobiliai.

Tarpukariu miesto pakraštyje iškilusios Kauno klinikos tapo viena didžiausių daugiaprofilinių gydymo įstaigų Lietuvoje. Statant išskirtinius Kauno klinikų pastatus, tuo metu buvo sunku įsivaizduoti, į kokio dydžio miestelį ligoninė išaugs, ir kiek automobilių turės sutilpti jos teritorijoje. Kasdien į Kauno klinikas atvysta daugiau nei 5 tūkstančiai pacientų, iš kurių nemaža dalis atvažiuoja automobiliais. Šiuo metu Kauno klinikų teritorijoje veikia iš viso trys automobilių parkavimo aikštelės pacientams ir lankytojams. 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video