Top Baneris

Istoriniai Kauno ir Klaipėdos centrinių paštų pastatai turės naują šeimininką (1)

2022 gruodžio 14 d.
gera
Pasidalykite straipsniu

 • Kauno centrinio pašto pastate planuojama steigti Nacionalinį architektūros institutą;
 • Klaipėdos centrinio pašto komplekso įveiklinimo galimybių studijoje buvo siūloma įkurti daugiafunkcę kultūros erdvę.

Kultūros ministerijos teikimu Vyriausybė priėmė sprendimą paimti visuomenės poreikiams kultūros paminklus – Kauno centrinio pašto rūmus ir Klaipėdos pašto stoties statinių kompleksą, šiuo metu valdomus akcinės bendrovės Lietuvos paštas, skelbia Kultūros ministerija.

„Toks sprendimas leidžia perduoti Kultūros infrastruktūros centrui valdyti, naudoti ir disponuoti šiais išskirtiniais kultūros paminklais patikėjimo teise tam, kad būtų atlikti pastatų būklės stabilizavimo, tvarkybos ir remonto darbai. Atlikus šiuos tvarkybos darbus, bus užtikrinta šių kultūros paminklų apsauga, taip pat jų pritaikymas ir naudojimas visuomenės poreikiams, atveriant jų duris įvairioms kultūros ir meno veikloms, jų pažinimui, kultūriniam turizmui“, – sako kultūros viceministras Rimantas Mikaitis.

Kauno centrinio pašto pastate planuojama steigti Nacionalinį architektūros institutą, šiuo metu yra atliekami paruošiamieji centro kūrimo darbai. Dėl Klaipėdos centrinio pašto įveiklinimo Kultūros ministerija su Klaipėdos miesto savivaldybe 2022 m. gegužės mėnesį pasirašė ketinimų protokolą, kuriuo susitarė bendradarbiauti, siekdamos išsaugoti, pritaikyti ir įveiklinti šį kompleksą, įprasminant ir aktualizuojant išskirtinės architektūros kultūros paveldo objektą, sukuriant gyvybingą ir visuomenei prieinamą traukos centrą, kuriame būtų vykdomos kultūros ir kitos visuomenės poreikiams skirtos veiklos ir paslaugos.

Klaipėdos centrinio pašto komplekso įveiklinimo galimybių studijoje, kurią Vyriausybė pavedė parengti Kultūros ministerijai, o parengimą koordinavo viešoji įstaiga „Idėjos miestui“, buvo siūloma įkurti daugiafunkcę kultūros erdvę –  Klaipėdoje gimusio pasaulinio garso mokslininko astronomo F. W. Argelanderio vardo mokslo ir meno centrą su muziejinėmis, renginių, rezidencijų funkcijomis, įprasminant istorinį palikimą ir orientuojantis į pažangios ateities visuomenės ugdymą.

Kultūros ministerijai iš valstybės biudžeto 2022 m. yra skirti 4,5 mln. eurų atlyginimui AB „Lietuvos paštui“ už visuomenės poreikiams paimamus kultūros paminklus, o likusi suma – 1,5 mln. eurų –numatyta 2023 m. valstybės biudžete.


Pasidalykite straipsniu
  Komentarai
  • Sprendimus priima ne tie

   2022-12-14, 19:03  

   Po 3 metu neveiklumo..
   Vilniaus centrinio pasto pastatas jau baigiamas rekonstruoti

  Rekomenduojami video