Top Baneris

Kauno darnaus judumo planas: ateitis – viešajam transportui

2017 lapkričio 28 d.
Kauno miesto darnaus judumo planas
Kauno savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kaip Kaune sumažinti automobilių hegemoniją ir pagerinti susisiekimą viešuoju transportu bei jį populiarinti? Kauniečiai atsakymų kviečiami ieškoti viešoje diskusijoje VDU mokslo ir studijų centre.

Viešojo transporto skatinimas yra bene svarbiausia rengiamo Kauno miesto darnaus judumo plano dalis. Vienas iš šio strateginio dokumento tikslų yra paskatinti miestiečius dažniau važiuoti viešuoju transport, t. y. padaryti viešąjį transportą mieste modernesnį, patrauklesnį ir patogesnį bei siekti, kad keliauti viešuoju transportu Kaune būtų greičiau, pigiau ir patogiau nei automobiliu.

„Viešąjį transportą siekiame paversti patogesnį ir prieinamesnį miestiečiams. Todėl mums labai svarbu žinoti gyventojų nuomonę ir jų poreikius. Norime, kad žmonės pasakytų, ko jiems reikia, kur mato didžiausias problemas“, – teigė Kauno savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Paulius Keras.

Viešajame susitikime šį trečiadienį, lapkričio 29 dieną, bus aptariamos Kauno viešojo transporto problemos, įvardijamos prioritetinės ir spręstinos pirmiausia, sudėliojami viešojo transporto plėtros tikslai ir vizija. Taip pat susitikime bus kalbama apie tai, kas paskatintų kauniečius dažniau važiuoti autobusais ir troleibusais: dažnesni autobusai, patogesni tvarkaraščiai, nauji maršrutai, didesnis pasiekiamumas, geresnis informacijos pateikimas, keliavimo programėlės, daugiau stotelių, lankstesni bilietai, jungtys su kitais miestais bei daug kitų galimų sprendinių.

Rengiant darnaus judumo planą yra atliekami viešojo transporto tyrimai, skaičiuojami keleivių srautai, judėjimo kryptys, maršrutų apkrovimas. Diskusijų su visuomene tikslas yra papildyti šias analizes: išgirsti, ko miestiečiams viešajame transporte trūksta, kas patinka, kas keistina. Diskusijos padės geriau suprasti miestiečių keliavimo įpročius ir poreikius, susitikime išsakytos idėjos ir pastabos papildys atliekamus tyrimus bei padės parinkti geriausius Kauno darnaus judumo plano sprendinius.

Susitikimas vyks lapkričio 29 d. 17.00 val. Vytauto Didžiojo universitete, mokslo ir studijų centre V. Putvinskio gatvėje 23, 414 auditorijoje, ketvirtame aukšte. Į susitikimą kviečiami visi besidomintys darniu judėjimo, viešuoju transportu, turintys idėjų apie maršrutus, stoteles, bilietus.

Renginio programa

17.00 Viešojo transporto situacijos Kaune apžvalga.

17.30 Diskusijos darbas grupėse.

• Problemų įvardijimas ir prioretizavimas pagal temas.
• Vizijos apibrėžimas, tikslų nustatymas bei galimų sprendinių parinkimas.

Diskusijų temos:

• Viešojo transporto maršrutai, pasiekiamumas mieste ir priemiesčiuose.
• Autobusų parkas, naujos viešojo transporto rūšys.
• Bilietai ir informavimo sistema.
• Viešojo transporto įvaizdis ir sąveikos su kitu transport.
• Eismo organizavimas, viešojo transporto prioritetas eisme.
• Apibendrinimas ir renginio pabaiga.

Registruotis į renginį galima paspaudus šią nuorodą.

Kauno miesto darnaus judumo planas bus parengtas 2018 vasarą. Jo rengimo metu organizuojami vieši susitikimai, kurių tikslas į plano rengimą įtraukti ir informuoti visuomenę bei suinteresuotas šalis.

Kauno savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video