Top Baneris

Kauno centre pradeda veikti daugiaaukštė automobilių saugykla

2023 spalio 6 d.
20231006 DJI 0864 990x557 1
Kauno m. savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kauno centre, K. Donelaičio gatvėje, pastatyta daugiaaukštė automobilių saugykla. Greta buvusio „Merkurijaus“ iškilusiame pastate – per pustrečio šimto automobilių stovėjimo vietų.

Dar prieš kelerius metus K. Donelaičio g. 65A numeriu pažymėtame sklype tebuvo sunykusi automobilių stovėjimo aikštelė su ištrupėjusiu asfaltu. Dabar čia iškilęs penkiaaukštis „slepia“ ir du aukštus po žeme. Naujasis objektas įsiterpė atokiau nuo gatvės, buvusio „Merkurijaus“ ir kino centro „Romuva“ užnugaryje.

Maždaug 8,2 tūkst. kv. metrų ploto uždarame pastate telpa iki 262 automobilių. Pirmo aukšto vakarinėje dalyje įrengta dviračių laikykla. Atskiri įvažiavimo ir išvažiavimo vartai – šiauriniame pastato fasade, orientuoti į įvažą iš K. Donelaičio gatvės. Pėsčiųjų įėjimas ir išėjimas – iš rytinės fasado pusės. Į kiekvieną aukštą galima pakilti liftu, informuojama Kauno m. savivaldybės pranešime spaudai.

Saugyklos stogas dengtas rulonine bitumine danga su pilkšvai žaliu pabarstu. Viena aikštelės pastato išorinė pusė apželdinta vijokliais. Vidaus sienos ir pertvaros mūrytos iš betoninių blokelių, paliekant natūralius netinkuotus paviršius. Pastate įrengti aliuminio profilių langai ir durys, šlifuoto betono grindys.

Penkiaaukštyje sumontuotos vėdinimo, vaizdo stebėjimo, įeigos kontrolės, eismo valdymo bei kitos būtinos apsaugos sistemos. Pravažiavimus reguliuoja automatiniai kelio užtvarai. Dar prieš patenkant į pastatą specialūs ekranai informuoja apie aikštelės užimtumą, todėl vairuotojams nereikia gaišti laiko ir ieškoti laisvos vietos.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video