Top Baneris

Kauno Ąžuolyne ruošiasi įrengti automobilių aikštelę

2021 sausio 31 d.
azuolynas scaled
Kauno Ąžuolynas (Asociatyvi nuotr.)
Pasidalykite straipsniu

Kauno savivaldybė Kauno Ąžuolyne esančiame sklype palei Vydūno alėją, buvusioje bendrovės „Magnus“ teritorijoje, ruošiasi įrengti automobilių stovėjimo aikštelę.

Kauno tarybai teikiamas siūlymas, kad sklypas Vydūno al. 4 būtų pripažintu reikalingu automobiliams statyti ir numatyti paimti šį žemės sklypą visuomenės poreikiams. 

Pasak savivaldybės atstovų, šis sprendimas leis užtikrinti visuomenei naudingą sklypo panaudojimą bei žada išsaugoti vertingus medžius.

„Minėtas žemės plotas priskiriamas komercinėms teritorijoms. Šiame sklype eilę metų buvo vykdoma komercinė veikla. Būta įvairių ketinimų išvystyti šią teritoriją. Tokia veikla, daugelio miesto gyventojų nuomone, neatitiko Ąžuolyno parko paskirties“, – komentare BNS sako savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Paulius Keras.

„Sklypą perėmus visuomenės poreikiams ir įrengus Ąžuolyno parkui tarnaujančią susisiekimo infrastruktūrą, būtų daromas minimalus poveikis parkui, taip pat būsime tikri, kad ši parko dalis tarnaus visiems miesto gyventojams“, – teigia jis.

Žada minimalų poveikį parkui

Savivaldybė planuoja, kad šioje aikštelėje galėtų būti statomi ne tik į Ąžuolyną, bet ir į Kauno sporto halę bei S. Dariaus ir S. Girėno stadioną atvykstančiųjų automobiliai.

„Rekonstruotas S. Dariaus ir S. Girėno stadionas talpins 15 tūkst. žiūrovų ir rekonstruota Sporto halė 2,5 tūkst. žiūrovų, todėl manome, kad siekiant užtikrinti patogų atvykimą į renginius papildomai reiktų numatyti automobilių statymo aikštelę adresu Vydūno al. 4“, – rašoma savivaldybės aiškinamajame rašte.

Į Ąžuolyną įsiterpusioje 3,3 ha teritorijoje yra numatoma įrengti iki 1950 automobilių stovėjimo vietų.

Vis dėlto pasak P. Kero, realus automobilių skaičius gali būti mažesnis, siekiant „kuo minimalesnio poveikio aplinkai“.

„Maksimalus galimas vietų skaičius – apie 1950, tačiau tikėtina, kad fiziškai įrengiamų vietų skaičius bus kiek mažesnis, kadangi vienas iš infrastruktūrinių prioritetų yra saugomų želdinių įkomponavimas naujoje aikštelėje. Projektuojant aikštelę šiame sklype bus išsaugoti visi vertingi želdiniai“, – teigia vienas iš savivaldybės administracijos vadovų.

Ąžuolyno parke auga apie 770 ąžuolų, o unikaliausia šio parko vertybė yra 100–300 metų ąžuolai, jų kamieno skersmuo siekia 100–160 centimetrų.

Šis parkas yra vieno rečiausių Lietuvoje ir Europoje vabalo – niūraspalvio auksavabalio – gyvenamoji vieta, jis saugomas ir kaip Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“ teritorija.

Manoma, kad Ąžuolyno augimvietei gali būti keli tūkstančiai metų. 2005 metais, vykdant gamtinės įvairovės tyrimus, parko teritorijoje užregistruoti 59 rūšių paukščiai, 29 paukščių rūšys įrašytos į Europoje globaliai nykstančių rūšių sąrašus.

Šiam sprendimui dar turi pritarti Kauno savivaldybės taryba.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video