Top Baneris

Kauno autobusų stotyje įrengtas laikrodis rekordininkas (1)

2017 rugsėjo 14 d.
Kauno autobusų stotis. „Kautros“ nuotr.
Kauno autobusų stotis. „Kautros“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Per daugiau nei pusę metų atnaujinta Kauno autobusų stotis jau spėjo ne tik tapti vienu miesto simbolių, netradicinių renginių erdve, bet ir dukart Lietuvos rekordininke.

Didžiausias laikrodis šalyje

Pirmasis užfiksuotas rekordas – autobusų stotyje įrengtas didžiausias elektromechaninis laikrodis šalyje. 4 metrų skersmens laikrodis sumontuotas stoties simboliu tapusioje arkoje. Rodyklė rodanti minutes yra 2,08 m ilgio, valandas – 1,33 m ilgio.

„Laikrodis – neatsiejamas stočių architektūros elementas. Jis simbolizuoja judėjimo ir tikslumo faktorius, kurie yra esminiai visuomeninio transporto elementai. Kauno autobusų stoties laikrodžio dydį lėmė pastato architektūrinis sumanymas, kuriame subtilios estetikos laikrodis turėjo tapti įsimenančiu simboliu“, – kalbėjo stoties architektas Gintaras Balčytis.

Laikrodis „MZW 4000 Bel“ pagamintas Georg Rauscher Turmuhrenfabrik Gmbh (Vokietija) laikrodžių gamykloje.

Architektas pasidžiaugė, jog vokiečių meistrai laikrodį pagamino tiksliai pagal brėžinius ir sumanymą, nes tokiuose pastato elementuose estetiniai niuansai yra ypatingai svarbūs.“

Didžiausia stotis Lietuvoje

Dar vienas rekordas – Kauno autobusų stotis pagal plotą yra didžiausia Lietuvoje. 13 tūkst. m² ploto stotyje įrengta moderni keleivių informavimo sistema, savitarnos terminalai bilietams įsigyti, keleivius pasitinka šviesi ir erdvi 420 m² ploto laukiamoji salė.

Šalia stoties pastato po stogu yra 21 keleivių išvykimo ir 3 atvykimo aikštelės. Požeminėje 5400 m² ploto aikštelėje keleiviai gali nemokamai statyti automobilius: čia įrengtos 187 automobilių ir 100 dviračių stovėjimo vietos.

Autobusų stotis pastatyta pagal architekto Gintaro Balčyčio projektą.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • info3

    2017-09-15, 9:14  

    Viskas puiku, tik pastaba dėl filmuko, susukto iš aukštybių.
    Juk aš ko gero į stotį oro transportu niekad nevyksiu ir tokio vaizdo nematysiu. Tai ar jis turi kokią prasmę?

Rekomenduojami video