Top Baneris

Kauniečių dėmesiui – „Mokslo salos“ architektūrinės idėjos

2016 rugsėjo 21 d.
Kauno savivaldybės nuotr.
Kauno savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Rugsėjo 20 dieną trečiajame „Žalgirio“ arenos aukšte atidaryta Nacionalinio mokslo ir inovacijų centro architektūriniam konkursui pateiktų darbų paroda. Visi norintieji ją nemokamai galės aplankyti iki rugsėjo 27 dienos.

Kauno miesto savivaldybės kartu su Didžiosios Britanijos kompanija „Malcolm Reading Consultants“ paskelbtam tarptautiniam mokslo populiarinimo centro architektūrinių idėjų konkursui pasiūlymus pateikė net 145 architektai bei architektų biurai iš viso pasaulio.

„Lietuva ir Kaunas sulaukė pirmo tokio didelio masto tarptautinio architektūrinio idėjų konkurso. Į Kauną atkeliavo darbai iš egzotiškiausių kraštų. Vertinimo komisijai bus rimtas iššūkis išrinkti tris geriausius darbus, su kurių autoriais vėliau bus vedamos derybos. Planuojame, kad lapkritį mes jau turėsime nugalėtoją“, – teigė architektas, vienas vertinimo komisijos narių Jonas Audėjaitis.

Pasak švietimo ir mokslo viceministrės Svetlanos Kauzonienės, inovacijų kultūrą reikia kurti žingsnis po žingsnio: „Sukurti mokslo populiarinimo centrą Kaune yra tikras iššūkis, ir pasaulio architektų bendruomenė jį priėmė. Šio centro reikia visai Lietuvai, visuomenės išprusimui, naujajai kartai.“

Projektuotojams iškelta užduotis pademonstruoti, kaip naujasis centras įsilieja į Kauno architektūrinį kontekstą. Eksponuojamuose planšetuose pavaizduota tiek statinio išorė, tiek ir vidus.

„Planšetai lankytojams turėtų papasakoti istoriją ir perteikti pagrindines projekto idėjas arba, kitaip sakant, parodyti bendrą salos išvystymo planą“, – pabrėžė J. Audėjaitis.

Planuojama, jog mokslo centras užims 9 tūkst. kv. m. plotą. Pastato aukštis negalės viršyti 25 metrų. Mokslo pramogų erdvėje bus galima susipažinti su naujausiomis inovacijomis. Jos padės vaikams ir suaugusiems plėsti žinių ratą ir tobulėti. Pasaulinė praktika rodo, kad tokie centrai yra geriausia mokslo populiarinimo priemonė.

Rugsėjo 28–29 dienomis vyksiančiame tarptautinės vertinimo komisijos posėdyje bus išrinkti trys nugalėtojai, o iki lapkričio mėnesio pabaigos planuojama nuspręsti, kuris projektas bus įgyvendintas Nemuno saloje.

Preliminari projekto sąmata siekia 23 mln. eurų. Planuojama, kad „Mokslo sala“ duris atvers 2018 metais. Visas konkursui pateiktas architektų idėjas galite išvysti oficialiame Kauno miesto savivaldybės „Facebook“ puslapyje.

Kauno savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video