Top Baneris

Kauniečiai vėl kuria netradicinio dizaino Kalėdų eglę

2016 lapkričio 25 d.
Kauno savivaldybės nuotr.
Kauno savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kaip atrodys pagrindinė Kauno Kalėdų eglė, kasmet smalsu daugeliui – jau ne vienus metus šis miestas sulaukia išskirtinio dėmesio dėl naujų idėjų ir ypatingo kūrėjų požiūrio į šio Kalėdų akcento dizainą. Kauno eglės buvo konstruojamos ir iš plastikinių butelių, ir iš putplasčio puodelių, ir iš vienkartinių maišelių, jos ne kartą pripažintos gražiausiomis Lietuvoje. Šiemet Kaunas vėl nepristigo noro padaryti kitaip.

Dalis šių metų eglutės bus tikra klasikinė žaliaskarė. Iš toliau konstrukcija atrodys kaip vientisa 16 metrų aukščio eglė, tačiau bus sudaryta iš daugybės atskirų eglučių.

„Tai bus tradicinė eglutė, dekoruota įvairaus dydžio žėrinčiais žaislais. Aplink eglę bus daug šviesos, todėl eglė turėtų gražiai spindėti“, – pasakojo pagrindinė eglutės autorė Jolanta Šmidtienė.

Daug metų buvo įprasta, kad galima patekti į Kalėdų eglės vidų. Šiais metais bus galima pasisupti didele karusele: apatinė eglės dalis – tai didelė vaikiška karuselė su arkliukais, suoliukais ir staliukais.

„Jau antrus metus iš eilės deriname klasikinės eglutės vaizdą su išmaniosiomis technologijomis. Įgyvendinant šį projektą teko išspręsti daugybę techninių ir programinių rebusų. Eglutė tiesiogiai prijungta prie interneto – tai suteikia didžiules jos valdymo bei interaktyvumo galimybes, bet kelia daug sudėtingos IT infrastruktūros realizavimo iššūkių. Sistemoje panaudota daug jutiklių, valdiklių, įvairios elektronikos. Faktiškai eglutę išmaniuoju telefonu galiu valdyti iš bet kurios pasaulio vietos, o miestiečiai Rotušės aikštėje galės keisti eglutės apšvietimą, skelbti šventinius sveikinimus“, – aiškino eglutės interaktyvios dalies autorius Tomas Stasiukaitis.

Dėl besisukančios eglutės dalies jos autoriams teko gerokai pasukti galvą. Rotušės aikštės grindinys nėra visiškai lygus, o karuselei būtinas idealus lygumas. Šį ir daug kitų techninių iššūkių taip pat teko išspręsti architektui Andriui Efimenko, kuris koordinuoja visus techninius eglės įrengimo darbus.

Kalėdų eglė turės interneto svetainę www.kaunoeglute.lt, kurioje svečiai galės palikti savo sveikinimą. Sveikinimai bus publikuojami internete ir transliuojami šešiuose interaktyviuose eglutės ekranuose. Svetainėje taip pat bus galima rasti tiesioginį vaizdą iš Rotušės aikštės. Čia lankytojai taip pat ras Kauno kalėdinių renginių programą ir daug kitos įdomios bei naudingos informacijos. Įvairius šventinius koncertus, nuotraukas bei kitą informaciją transliuos eglutės viduje esantys šeši interaktyvūs ekranai.

Kalėdų eglė turės ir daugiau paslapčių, kurių autoriai kol kas neatskleidė. Jie teigia, kad visi, įminę Kalėdų eglutės paslaptis, tikrai sulauks staigmenų.

Kauno Kalėdų eglė iškilmingai bus įžiebta lapkričio 26 dieną.

Kaip atrodys šiųmetė sostinės Kalėdų eglė, paaiškės tik įžiebimo akimirką, tačiau jos kūrėjai žada, jog ji užburs savo elegancija ir netikėta pasakiška kompozicija. Vilniečiai irgi giriasi – praėjusiais metais „The Guardian“ Vilniaus eglę įtraukė į gražiausių pasaulio eglių sąrašą, „The Huffington Post“ ją įvertino kaip vieną ekstravagantiškiausių ir kūrybiškiausių eglių pasaulyje. O šiųmetėje tarptautinėje Kalėdų mugėje Frankfurte pasiskolinta pernykštės Vilniaus eglės idėja buvo pristatoma graikų stende.

Eglę juosiantį Kalėdų miestelį Katedros aikštėje šiemet apšvies net 50 tūkstančių eglės skraistės lempučių. Pati eglė sieks 27 metrų aukštį, tačiau bendras jos kompozicijos plotis bus net 50 metrų, o plotas užims 2500 kv. m.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video