Top Baneris

Kauniečiai išrinko vietą pirmojo miesto burmistro skulptūrai

2017 kovo 28 d.
Kauno savivaldybės nuotr.
Kauno savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Dvi savaites sprendę, kuri vieta tinkamiausia bronziniam pirmojo Kauno miesto burmistro Jono Vileišio paminklui statyti, dauguma gyventojų pareiškė norą paminklą matyti Rotušės aikštėje.

Paminklui statyti buvo siūlomos trys Kauno vietos: Rotušės aikštė, Laisvės alėja ties Centriniu paštu bei Nepriklausomybės aikštė prie Soboro. Tiesa, kauniečiai galėjo siūlyti ir kitas miesto vietas.

Artimiausiu metu su skulptūros pastatymo idėja ir J. Vileišio įamžinimo vieta bus supažindinta Lietuvos dailininkų sąjunga, kultūros paveldo specialistai, Kauno tarybos Pavadinimų sumanymo ir atminimo įamžinimo darbo grupė.

Skulptoriaus Kęstučio Balčiūno sukurta klasikinė bronzinė skulptūra, kurios aukštis sieks apie 2,4 metro, buvusį Kauno burmistrą vaizduoja realistiškai, tiksliai atkurtais veido bruožais, to laikmečio drabužiais ir net autentišku odiniu portfeliu.

J. Vileišis – pirmasis ir ilgametis laikinosios sostinės burmistras, Lietuvos Nepriklausomybės akto teksto autorius ir signataras, advokatas, aktyvus visuomenės veikėjas, politikas, žymus publicistas. Ir tai tik keletas sričių, kuriose šis veiklus žmogus paliko gilų pėdsaką.

J. Vileišiui dešimtmetį vadovaujant Kaunui, buvo praplėstos miesto ribos, įrengtas vandentiekis ir kanalizacija, naujai išgrįstos, išasfaltuotos pagrindinės gatvės, sutvarkytas viešasis miesto transportas, pastatyti trys tiltai, svarbūs visuomeniniai pastatai ir modernios architektūros gyvenamieji namai, suplanuoti priemiesčiai, naujos aikštės ir parkai, suklestėjo kultūra. Tuo metu buvęs provincialus gubernijos miestas išgyveno didžiausios pažangos laikotarpį ir iškilo iki Europos didmiesčių lygio.

vileisis rotuse

Jono Vileišio paminklas Rotušės aikštėje. Kauno savivaldybės vizual.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video