Top Baneris

Kaune ruošiamasi rekonstruoti požeminę perėją, Nemuno krantinę ties Aleksoto tiltu

2023 kovo 6 d.
20190625 125634
E. Ovčarenko/BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

BNS

Kaune ruošiamasi rekonstruoti požeminę perėją ir krantinę senamiestyje šalia Aleksoto tilto.

Kauno savivaldybės puslapyje paskelbti projektiniai pasiūlymai, kuriais numatyta rekonstruoti V. Kuzmos gatvėje esantį pėsčiųjų tunelį bei kapitaliai remontuoti šią gatvę, taip pat Karaliaus Mindaugo prospektą, po kuriuo eina pėsčiųjų tunelis, bei šalia esančią Nemuno upės krantinę.

„Reikalinga pėsčiųjų tunelio rekonstrukcija, nauji konstrukciniai sprendiniai, apdailos atnaujinimas, užtikrinamos patogesnės ir saugesnės žmonių su negalia judėjimo galimybės. Karaliaus Mindaugo krantinės dalies pertvarkymas sukuriant viešąją erdvę poilsiui, renginiams ir kt.“, – rašoma projektiniuose pasiūlymuose.

Jame nurodoma, jog siekiant padaryti susisiekimą patogesnį žmonėms su negalia, šeimoms su vaikų vežimėliais bei dviratininkams, rengiamasi rekonstrukcijos metu įrengti pandusus privažiavimui prie krantinės ir liftus nusileidimui į požeminį pėsčiųjų tunelį.

Tunelyje bus rekonstruojama danga ir betoninės konstrukcijos, prieigose įrengiami turėklai su integruotu apšvietimu. Krantinėje ir laiptuose, kuriuos kartais užlieja pakilęs upės vanduo, siūlomas dekoratyvinis apšvietimas šviestuvais, atspariais vandeniui.

Krantinėje šalia tunelio planuojama įrengti keturias sėdimojo aukščio pakopas, į kurias būtų integruojami pavieniai suolai bei apželdinti gėlynai. Aplink jas būtų įkomponuotas ir nuožulnus nusileidimas į krantinę.

Kaip BNS informavo Kauno savivaldybė, per 2023-iuosius tikimasi parengti rekonstrukcijos projektą, o darbus krantinėje atlikti planuojama kitais metais.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video