Top Baneris

Kaune plečiama sportininkų bazė: pradėtos lengvosios atletikos maniežo statybos

2022 vasario 15 d.
Kauno lengvosios atletikos maniežas
„Archas“ vizual.
Pasidalykite straipsniu

Kaune, šalia naujai statomo S. Dariaus ir S. Girėno stadiono ir rekonstruotos sporto halės Žaliakalnyje, pradedami 19 mln. eurų vertės būsimo lengvosios atletikos maniežo statybos darbai.

Kaip antradienį pranešė Kauno miesto savivaldybė, išardę senąją apšilimo aikštelės dangą, rangovai imsis pamatų įrengimo. Planuojama, kad lengvaatlečiams skirta erdvė bus pastatyta per pusantrų metų.

Pasak Kauno mero Visvaldo Matijošaičio, šis maniežas pasitarnaus ir šalia esančiam Lietuvos sporto universitetui, taip pat bus kokybiška apšilimo erdvė rengiant aukšto rango varžybas stadione.

„Greta Europos kultūros sostinės titulo Kaunas stiprina ir mūsų šalies sporto sostinės vardą“, – teigia Kauno meras.

Naujasis maniežas užbaigs Ąžuolyno daugiafunkcio sporto ir laisvalaikio komplekso projektą. Čia bus galima kokybiškai treniruotis bet kuriuo metų laiku ir organizuoti uždarųjų patalpų pirmenybes.

Kaune taip pat galės vykti Europos lengvosios atletikos čempionatai šalia esančiame S. Dariaus ir S. Girėno stadione. Vienas iš organizacinių reikalavimų – būtinybė šalia turėti aikštę apšilimui arba maniežą.

Naujame lengvosios atletikos manieže sportininkams ruošiama visa reikiama infrastruktūra ir pilnavertės sąlygos treniruotėms bei varžyboms. Numatyta įrengti šešis 200 metrų ilgio ir aštuonis 60 metrų bėgimo takus, šuolių, rutulio stūmimo bei tolimųjų metimų (ieties ir disko) treniruočių sektorius.

„Maniežas bus moderniausias Lietuvoje. Pagrindinėje salėje suprojektuoti visi lengvosios atletikos sporto rungčių sektoriai, reikalingi treniruotis tiek vasarą, tiek ir žiemą. Suplanuotos administracinės patalpos, pasitarimų erdvės, trenerių ir sportininkų persirengimo kambariai. Vietos atsiras ir kavinei“, – teigia Kauno savivaldybės administracijos direktorius Vilius Šiliauskas.

Pasak projekto autorių, architektų studijos „Archas“, pastatas bus lakoniškas ir vientisas, jį sudarys betono ir stiklo vitrinų derinys. Ant pasvirusio maniežo stogo numatyta galimybė įrengti saulės jėgainę ir vandens šildymo kolektorius.

„Monolitiška, plastiška betoninė pastato forma – tarsi aliuzija į bėgimo takelį. Parinkome tokias išorės apdailos medžiagas, kurios neužgožtų stadiono fasado ir įsilietų į Ąžuolyną. Stogo konstrukcijoje į šiaurinę pusę orientuojami langai leis maksimaliai panaudoti saulės šviesą ir neperkaitinti patalpų“, – pasakojo vienas iš projekto autorių, architektas Tomas Kuleša.

Maniežas, kuriame sporto varžybas galės stebėti iki 500 žiūrovų, turės ir 150 vietų požeminę automobilių stovėjimo aikštelę.

Jo statybos darbus vykdo bendrovė „Autokausta“.

pastatas

Svarbiausios architektūros, interjero ir paveldo naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="8"]

 

Šaltinis: BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video