Top Baneris

Kaune organizuojama protesto akcija dėl Centrinio pašto išsaugojimo

2019 gruodžio 9 d.
Kauno centrinis paštas
Pasidalykite straipsniu

Pirmadienį Kaune vyks pilietinė protesto akcija „Išsaugokime Kauno centrinį paštą!“. Šiuo protestu kauniečiai tikisi, jog Kauno centrinio pašto pardavimas neįvyks ir liks valstybės rankose.

„Raginame atsakingas institucijas imtis priemonių, kad istorinis pastatas liktų viešu turtu, o nenaudojamos patalpos būtų pritaikytos visuomeniniams poreikiams“, – rašoma pranešime.

Šį pavasarį Lietuvos Pašto vadovybė paskelbė, kad bus parduodami Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos centriniai paštai. Anot pašto, šie pastatai įmonei išlaikyti yra per brangūs, o Lietuvos Vyriausybė ir miestų savivaldybės atmetė pasiūlymus perimti istorinius pastatus. Todėl nuspręsta skelbti konkursą ir ieškoti privačių pirkėjų – pastatų pardavimo aukcionai planuojami gruodžio 18-19 dienomis.

Istorinių miestų pastatų pardavimas kauniečių bendruomenei sukėlė susirūpinimą, esą parduoti pastatai gali prarasti savo pirminę funkciją ir iškilti grėsmė jų autentiškai architektūrai.

„Dėl Kauno pašto iškeldinimo kenčia klientai – Akropolyje įkurdinto naujojo pašto patalpos yra kur kas mažesnės. Taip pat – Kauno Centrinio pašto pardavimo nukentės, visų pirmą, pašto darbuotojai. Iš centro į Varnių gatvėje esančias patalpas planuojami perkelti pašto darbuotojai pašto siuntas turės gabenti ilgesnį atstumą. Dėl to darbas apsunkinamas tiek fiziškai, tiek laiko prasme, bet už papildomą darbą paliekamas toks pat žemas atlyginimas. Pašto vadovybė pertvarkydama įmonės veiklą vadovaujasi tik „kaštų mažinimo“ logika ir neatsižvelgia į darbuotojų gerovę bei interesus“, – pridedama kvietime protestuoti.

Lietuvos paštas centrinių pastatų Lietuvos miestuose pradėjo atsisakyti centrinių pastatų ir ketina juos parduoti aukcione. Naujų šeimininkų bus ieškoma ir Vilniaus bei Klaipėdos centrinių paštų pastatams. Lietuvos paštas iš Vyriausybės buvo gavęs įgaliojimą parduoti Kauno centrinio pašto rūmus.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video