Top Baneris

Kaune bus statomas pėsčiųjų tiltas tarp senamiesčio ir Vilijampolės (4)

2024 sausio 29 d.
tiltas
Kauno m. savivaldybės vizualizacija
Pasidalykite straipsniu

Kauno valdžia netoli miesto pilies rengiasi statyti pėsčiųjų ir dviračių tiltą tarp senamiesčio ir Vilijampolės per Neries upę.

Savivaldybės Statybos valdymo skyriaus vedėjas Vigimantas Abramavičius sako, kad taip siekiama pagerinti susisiekimą tarp Vilijampolės ir Senamiesčio.

„P. Vileišio tilto pėsčiųjų takai atsižvelgiant į padidėjusius pėsčiųjų ir dviratininkų srautus yra akivaizdžiai per siauri“, – BNS komentavo V. Abramavičius.

Planuojama, kad statybos leidimas bus gautas šiais metais, tada bus ieškoma rangovo. Statybos, anot V. Abramavičiaus, gali užtrukti pusantrų metų. 

Parengtuose projektiniuose pasiūlymuose nurodoma, kad tilto sprendiniais bus užtikrinamas ne tik patogus susisiekimas, bet ir jo derėjimas prie aplinkos.

„Naujojo tilto ašis projektuojama ne tiesi – tiltas tolygiai lenkiasi tiek vertikalia tiek horizontalia kryptimi tarytum atkartodamas senamiesčio gatvių linijas“, – rašoma dokumente. 

Tilto linkyje, ties sala numatomi sraigtiniai laiptai, kurie leistų žmonėms nusileisti į natūralią žalią salą miesto centre. Kadangi pavasarį potvynių metu sala gali būti užliejama, todėl čia jokių papildomų statinių nenumatoma.

Teigiama, kad nuo Neries pakrančių ir projektuojamo tilto į salą atsiveria apžvalga, joje galėtų vykti meninės akcijos, šventiniai miesto renginiai, meninės laikinos parodos.

Tiltas bus skirtas pėsčiųjų ir dviračių eismui, jo plotis sieks 6,5 metro, o ilgis – apie 297 metrus.

Savivaldybė jau kurį laiką ruošiasi statyti ir pėsčiųjų tiltą nuo Aleksoto iki Nemuno salos. Lapkritį skelbta, kad nepavykus rasti rangovų, kurie už 12,5 mln. eurų pastatytų šį tiltą, savivaldybė didins projekto biudžetą. 

Konkursas buvo skelbtas iš naujo, šiuo metu tikrinami pasiūlymai. Pasak V. Abramavičiaus, vasarį tikimasi išrinkti rangovą, sudaryti sutartį ir pradėti statybas.

BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
 • Expert to-įveikti gravitaciją

  2024-02-01, 17:58  

  Tu sau tą gravitaciją gali susikišti į vieną vietą,kur nesueina.Jeigu nieko neišmanai,tai geriau patylėti.Tą pėsčiūjų tiltą galima pastatyti su viena atrama-kolona saloje,ant jos trosais pakabinant metalinę tilto konstrukciją.Jau rusų laikais pastatytas panašus tiltas Kaune per Mindaugo prospektą,tai yra pėsčiūjų viadukas į Nemuno salą.Dabartinės vizualizacijos to tilto baisios,tokioje išskirtinėje vietoje tokį nesusipratimą statyti,tai geriau ten kol kas nieko nedaryti,kol neatsiras išskirtinis projektas.

 • visam laivynui

  2024-02-01, 3:00  

  apskritai vien del isvaizdos nereikia apskritai kolonu vandenyje – zymiai graziau butu jei tik viena saleleje butu. ar gi ne butu strukturiniu sprendimu tam?

  taip pat ir su ledu lytimis nebutu problemu pavasariui atejus..

 • To: Durniu laivs

  2024-01-30, 20:44  

  Jei Tamsta manot, kad įveikti gravitaciją pigiau viena kolona, Jus estate visiškas neišmanėlis. Eikit mokytis.

 • DURNIŲ LAIVS

  2024-01-29, 18:52  

  Klausimas projektuotojams.ar tikrai reikia 4 kolonų iš kurių 3 vandenyje šiam tilčiukui? Juk tai labai išbrangina statybas.Šalia statomas didelis su keliom eismo juostom Kėdainių tiltas turės tik vieną koloną vandenyje.Kaip tai paaiškinti,gal kad įsisąviti kuo didesnę pinigų sumą.

Rekomenduojami video