Top Baneris

Kaune atidaroma nauja, viena moderniausių Europoje irklavimo bazė

2020 liepos 8 d.
lampėdžiai
Organizatorių nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Lietuvos irklavimo meka krikštijamas vandens sporto kompleksas nuo šiol turės naujus namus. Ketvirtadienį kauniečiai kviečiami iš arčiau apžvelgti naująją Kauno sporto mokyklos „Bangpūtys“ irklavimo bazę ir garsiai atšvęsti jos atidarymą tiesiog plaukiojant Lampėdžio ežere.

Lietuvoje vis labiau populiarėjant vandens sportui, irklavimo mėgėjai ir profesionalai pagaliau turi vietą, kur galės kokybiškai ir rezultatyviai tobulinti yrių sinchroną. Lampėdžio ežero pakrantėje per dvejus metus iškilusi nauja, viena moderniausių Europoje, Kauno sporto mokyklos „Bangpūtys“ irklavimo bazė atvers duris jau liepos 9-ąją, 19 val.

Atidarymo ceremonija kauniečius pasitiks simboliškai – iš vandens. Žiūrovai koncertą galės stebėti tik atplaukę nuosavu bei nuomotu vandens transportu – valtimis, baidarėmis – ar tingiai besiirstydami po ežerą ant pripučiamo plaukimo rato.

Irklavimo bazė Bangpūtys 1

„Tai didelis įvykis ne tik miestui, bet ir visai šaliai, todėl paminėsime jį tinkamai. Kaune išugdytas ne vienas olimpietis irkluotojas, čia treniravosi ir užaugo daugkartiniai Europos ir pasaulio čempionai. Tad su naujojo komplekso atidarymu tikimės dar stipresnio šių sporto šakų proveržio“, – kalbėjo Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Pasak irklavimo sporto atstovų, Lampėdžio ežero pakrantėje iškilusi bazė išsiskiria ne tik savo infrastruktūra, bet ir geografine padėtimi. Artimiausią tokio lygio kompleksą, esantį ne už miesto ribų, specialistai regi tik Šveicarijoje.

Pasak V. Matijošaičio, Kauno miestas į naujo vandens sporto centro statybas investavo 3 mln. eurų. Šis solidus projektas, anot mero, neliko nepastebėtas nacionaliniu mastu: „Noriu atvirai padėkoti Premjerui Sauliui Skverneliui, kad įvertino atliktą darbą. Matydamas, kaip tvarkomasi mieste, ministras pirmininkas davė realų postūmį tolesnei jų eigai, skirdamas papildomas lėšas.“

Vyriausybės finansavimas siekia 2 mln. eurų ir bus panaudotas likusiam itin svarbiam darbui – irklavimo trasos gilinimui, kad 2 km ilgio tiesioji atitiktų pačius aukščiausius standartus.

Kauno irkluotojai


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video