Top Baneris

Kaunas vėl rengiasi didžiuliam architektūros konkursui

2017 balandžio 21 d.
Kauno savivaldybės nuotr.
Kauno savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

M. K. Čiurlionio vardo koncertų centrą planuojantis statyti Kaunas ketina kreiptis į geriausius pasaulio architektus. Šiam tikslui jau antrą kartą miestas pasitelkė Didžiosios Britanijos konsultacijų kompaniją „Malcolm Reading Consultants“, kuri organizuos tarptautinį šio statinio architektūrinės vizijos konkursą. Kauniečiai neabejoja, kad Europos kultūros sostinės vardą iškovojęs miestas turi turėti aukščiausio lygio koncertinę erdvę.

Kompanija „Malcolm Reading Consultants“ praėjusiais metais organizavo pirmą Lietuvoje tokio lygio architektūrinį konkursą, kurio metu viso pasaulio architektai siūlė idėjas, kaip turėtų atrodyti Nemuno saloje planuojamas mokslo populiarinimo centras „Mokslo sala“. Tąkart į kvietimą dalyvauti atsiliepė net 145 architektų komandos iš viso pasaulio.

„Britų kompanija įrodė, kad gali suorganizuoti aukščiausio lygio konkursą Kaune. Jo metu architektai iš viso pasaulio atrado ir analizavo Kauną, jo architektūrą, istoriją bei pačią vietą. Iš M. K. Čiurlionio koncertų centro konkurso tikimės ne tiek masiškumo, kiek profesionalumo ir tam tikros brandos“, – teigė architektas Jonas Audėjaitis.

Beje, sutarties su nugalėtojais šiame konkurse tapusia Ispanijos bendrove „SMAR Architecture Studio“ ar žemesnes vietas užėmusiais konkurso laureatais Kaunas vis dar nepasirašė. Pavasario pradžioje Kauno savivaldybės Plėtros programų ir investicijų skyriaus vedėjas Tadas Metelionis šią situaciją komentavo taip: „Mokslo salos“ projektas yra didelės apimties ir unikalus. Privalome skirti laiko kokybiškai pasirengti techniniam projektavimui taip siekiant išvengti sunkumų, kurie gali kilti vėlesniuose etapuose. Derybas su I-III vietos laimėtojais, kaip numatyta architektūrinio konkurso sąlygose, pradėsime gavę Viešųjų pirkimų tarnybos leidimą pradėti neskelbiamas derybas. Praėjusiais metais vykusios konkurso metu buvo siekiama išrinkti projekto koncepciją – idėją, kurios techniniai įgyvendinimo klausimai būtent ir yra sprendžiami derybų bei techninio projektavimo metu, todėl šiuo metu neturime pagrindo manyti, kad projektas negali būti įgyvendintas.“

„Mokslo salos“ architektūrinio konkurso nugalėtojų „SMAR Architecture studio“ projekto vizual.

„Mokslo salos“ architektūrinio konkurso nugalėtojų „SMAR Architecture studio“ projekto vizual.

Ruošiant M. K. Čiurlionio koncertų centro konkursą britai bendradarbiaudami su Kaunu parengs koncertų centro projektavimo sąlygas, nustatys architektūrinio vertinimo kriterijus, teiks konsultacijas dėl komisijos sudėties, viešai paskelbs konkursą specialiai jam skirtame tinklalapyje bei koordinuos konkurso eigą.

„Šis statinys mieste, kuris ką tik laimėjo Europos kultūros sostinės titulą, taps ne tik pasaulinio lygio koncertų centru, bet ir suteiks išskirtines erdves viešiems ir bendruomenių renginiams“, – teigė kompanijos „Malcolm Reading Consultants” vadovas Malcolmas Readingas.

Koncertų centro architektūrinės idėjos konkursą planuojama paskelbti gegužės mėnesio pabaigoje. Architektų pasiūlymų bus laukiama iki rudens, kuomet bus išrinkti konkurso nugalėtojai. „Malcolm Reading Consultants“ šiuo metu vykdo aukšto lygio architektūrinius konkursus Jungtinės Karalystės Holokausto aukų memorialui Londone, „Ross“ paviljonui Edinburge, „Art Mill“ meno galerijai Dohoje, Katare.

Kauniečiai tikina parengę ir namų darbus – parinkta vieta, patvirtintas detalus sklypo planas, parengta galimybių studija, užtikrintas pradinis 3,5 milijonų eurų ES finansavimas koncertų centro aplinkai.

Pasak ekspertų, koncertų centro atsiradimas būtų svarbus žingsnis puoselėjant bendrą Kauno miesto kultūros bei verslo erdvių tinklą. Tai galimybė miestui rengti aukščiausio lygio muzikos koncertus bei tarptautinius ar nacionalinius simpoziumus, kongresus ir konferencijas.

Anot galimybių studiją parengusių ekspertų, didelio masto renginiai pritrauktų daugiau miesto lankytojų, skatintų turizmo augumą, didintų viešbučių, maitinimo įstaigų paklausą. Sklypo vieta yra svarbi puoselėjant miesto kultūros infrastruktūrą istorinėje miesto dalyje ir duotų impulsą pietinio Nemuno kranto regeneracijai.

Šių metų pradžioje beveik 10 tūkst. kauniečių pareiškė savo nuomonę, kaip turėtų būti pakrikštyta būsima profesionaliajai muzikai skirta erdvė. Daugiau kaip ketvirtadalis balsavusiųjų pasisakė už M. K. Čiurlionio vardą. Vienas žymiausių visų laikų Lietuvos kompozitorių ir dailininkų, chorvedys bei kultūros veikėjas sulaukė per pustrečio tūkstančio balsų.

mkc planas


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video