Top Baneris

Kaunas siekia susigrąžinti ir atgaivinti Vytauto parką

2022 birželio 22 d.
Vytauto parkas Kaune
Kauno sav. nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kauno miesto savivaldybės taryba pritarė Vytauto parko teritorijos Žaliakalnyje perėmimui visuomenės poreikiams.

Pakoreguotame sprendimo projekte neliko šiame parke esančios buvusios Vokietijos konsulo rezidencijos – medinės vilos, priklausančios privatiems savininkams. Kaip anksčiau sakė savivaldybės Kultūros paveldo skyriaus vedėjas Saulius Rimas, planų atsisakyta įvertinus, jog pastatas rekonstruojamas ir rengiamasi jame teikti viešojo maitinimo paslaugas bei tai, kad turtas savivaldybei kainuotų „šešiaženklę“ sumą. 

„Planuojame parengti galimybių studiją ir išsiaiškinti, kaip Vytauto parką galėtume dar labiau pritaikyti gyventojams. Tačiau pirmiausia kultūros paveldo žemės sklypus svarbu perimti visuomenės poreikiams dėl būtinybės apsaugoti teritoriją“, – antradienį išplatintame savivaldybės pranešime cituojamas Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gedeminas Barčauskas. 

Savivaldybė yra atnaujinusi parke esančius takus ir gėlynus. Iki 2019 metų čia veikė atrakcionai. Jie, Kauno apskrities viešosios bibliotekos duomenimis, pastatyti 1964 metais: įrengtas apžvalgos ratas, sūpynės. 1970 metais pastatyta lauko estrada.

Parke esantys pastatai devintajame dešimtmetyje privatizuoti, dauguma jų – apleisti.

Šiuo metu savivaldybė yra įsigijusi parke esantį kurhauzo pastatą, kiti statiniai vis dar priklauso privatiems savininkams.

2019 metais atrakcionai savivaldybės reikalavimu išmontuoti, nes neteisėtai stovėjo ant valstybinės žemės, be to, nerimauta dėl jų prastos būklės ir nepakankamo saugumo.

„Greta esančios apleistos privačios teritorijos su jose stūksančiais statiniais estetinio vaizdo tikrai neprideda. Parkas visapusiškai nefunkcionuoja, nyksta jo vertingosios savybės. Norime viską sutvarkyti iki galo, kad ši vieta būtų jauki, patraukli“, – pranešime teigė savivaldybės atstovas.

Savivaldybės duomenimis, maždaug 8,5 hektarų komplekse yra keturi objektai: paviljonas, transformatorinė, kasos pastatas ir pats parkas. Teritorijoje suformuoti du komercinės paskirties sklypai, o didžioji dalis teritorijos – valstybinės reikšmės miškas. 

Sutvarkyti parko takai ir mazosios architekturos elementai 1024x683 1
Vytauto parke atnaujinti takai ir gėlynai. Kauno sav. nuotr.

„Net ir perėmus erdves visuomenės poreikiams, jos ir toliau atliks parko funkciją. Vytauto parkas, turintis kultūros paveldo žemės sklypus, yra valstybės saugoma miško teritorija. Galime nuraminti ir užbėgti įvairioms interpretacijoms už akių – šioje vietoje apie jokias statybas negali būti nė kalbos. Kalbame tik apie turimo paveldo puoselėjimą ir aplinkos tvarkymą“, – savivaldybės pranešime teigė S. Rimas.

Šiuo metu rengiamas Vytauto parko detalusis planas ir formuojamas sklypas. Tai padarius, atsiras juridinis pagrindas perimti ir kitus pastatus. Tai tikimasi padaryti per šiuos metus.

Parko istorija siekia 1871 metus, kai čia buvo įkurtas pramogoms ir pasivaikščiojimams skirtas parkas.

 

Šaltinis: BNS

pastatas

Svarbiausios architektūros, interjero ir paveldo naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="8"]

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video