Top Baneris

Kaunas pristatė, kaip atrodys naujasis miesto centras (1)

2019 balandžio 19 d.
Nemuno sala
Nemuno sala. Kauno savivaldybės vizual.
Pasidalykite straipsniu

Kaip po kelerių metų atrodys Kauno centre esanti Nemuno sala ir jos prieigos? Tai galima pamatyti šį ketvirtadienį pristatytame specialiame stende, įsikūrusiame prekybos centre „Akropolis“. Miesto vadovų teigimu, Nemuno saloje suplanuoti pokyčiai šią vietą ilgainiui pavers naujuoju Kauno centru.

Mokslo muziejus „Mokslo sala“, M. K. Čiurlionio koncertų centras, „Žalgirio“ arenos vandens sporto centras, Nemuno salos parko rekonstrukcija, naujieji pėsčiųjų tiltai ir kitame krante besiformuojantis naujas verslo kvartalas – su visais šiais projektais artimiausią mėnesį bus galima susipažinti specialiame stende, įrengtame „Akropolio“ pirmajame aukšte.

„Kelis paskutinius metus visa Lietuva žinojo, kad Kaunas tvarkosi. Ir per tuos kelis metus Kaunas tapo patogesniu, gražesniu ir modernesniu nei kada nors buvo anksčiau. Šiandien pradedame naują etapą, kurį visa Lietuva žinos „Kaunas auga“ vardu. Tai yra etapas apie veržlų, ambicingą ir sparčiausiai Lietuvoje augantį miestą. Ir tai pradedame pristatydami planą, kaip per artimiausius metus pasikeis Nemuno sala ir jos prieigos. Noriu pabrėžti, kad tai nėra vizija. Tai yra labai konkretus ir jau įgyvendinamas planas. Su komanda tikime, kad ateityje ši vieta taps naujuoju Kauno centru“, – pristatymo metu kalbėjo Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

„Bene labiausiai džiugina, kad mano miestas po mažu tampa šiuolaikiniu miestu. Kartu su „Europos kultūros sostinė 2022“ projekto komanda turime šūkį – „Iš laikinosios į šiuolaikinę“. Taigi, laikinumas baigėsi ir prasideda šiuolaikinis etapas. Laikotarpis kada Kauno žmonėms buvo uždrausta turėti vaizduotę, kada mieste nebuvo humanitarinio identiteto – praėjo. Dabar visi projektai kuriami bendruomenėms, statomi žmonėms, visiems mums. Ne tik Kaunui, bet ir visai valstybei. Nuo „Mokslo salos“ iki vandens sporto centro, nuo mažo iki didelio, visų interesų kauniečiams ir miesto svečiams. Į Kauną sugrįžta vaizduotė! Tikiuosi, kad mums visiems patiks tokiame mieste gyventi“ – sakė visuomenės veikėjas, žurnalistas Rytis Zemkauskas.

Keli skirtingi formatai

Specialiame stende Nemuno salos ateitį galima išvysti keliais skirtingais būdais. Čia įrengtas 3D spausdintuvu sukurtas salos ir joje planuojamų projektų maketas. Stende taip pat įrengtas didelis ekranas, kuriame planuojamus objektus galima apžiūrėti iš paukščio skrydžio. Apžiūrėti naująjį Kauno centrą kauniečiai galės ir pasitelkę virtualios realybės akinius.

Tokia galimybė iki gegužės 19 dienos bus penktadieniais (nuo 15 iki 21 val.), šeštadieniais ir sekmadieniais (nuo 10 iki 21 val.), išskyrus pirmąją Šv. Velykų dieną (balandžio 21 d.). Su būsimaisiais objektais taip pat galima susipažinti ir interneto svetainėje http://auga.kaunas.lt

„Mokslo sala“. Kauno savivaldybės vizual.

„Mokslo sala“. Kauno savivaldybės vizual.

Vienintelis Lietuvoje

Visame pasaulyje itin populiarūs ir šimtų tūkstančių lankytojų per metus sulaukiantys mokslo muziejai tiek vaikus, tiek ir suaugusiuosius skatina domėtis mokslu ir suprasti mūsų gyvenimus keičiančius atradimus. Kaip atrodys „Mokslo sala“, paaiškėjo po Kauno savivaldybės įvykdyto tarptautinio architektūrinio konkurso, kurį laimėjo išskirtinis Ispanijos ir Australijos kompanijos „SMAR Architecture studio“ pasiūlymas. Muziejaus ekspozicijos koncepciją kurią didelę patirtį šioje srityje turinti Lenkijos kompanija „Multimedia Art & Education“.

„Ekspozicijos koncepcija planuojame, kad bus parengta iki birželio pabaigos, techninis projektas iki rugpjūčio pabaigos. Turint techninį projektą su statybos leidimu, skelbsime statybos darbų konkursą“, – teigė Kauno tarybos narys, architektas Jonas Audėjaitis.

M. K. Čiurlionio koncertų centras. Kauno savivaldybės vizual.

M. K. Čiurlionio koncertų centras. Kauno savivaldybės vizual.

Vieta koncertams

Dar vienas naujojo Kauno centro perlas – aukščiausio lygio koncertų salė. Kairiajame Nemuno krante iškilsiančiame M. K. Čiurlionio koncertų centre vyks visi svarbiausi rimtosios muzikos koncertai. 1,5 tūkst. vietų didžioji salė, 700 vietų antroji salė ir 600 vietų transformuojama konferencijų erdvė – tai bus pagrindinės centro erdvės.

Kauno savivaldybės skelbtą tarptautinį architektūrinį koncertų centro konkursą laimėjo architekto Rolando Paleko studijos darbas.

Vandens sporto centras. Kauno savivaldybės vizual.

Vandens sporto centras. Kauno savivaldybės vizual.

Ir kūnui, ir sielai

Greta „Žalgirio“ arenos iškils modernus vandens sporto centras, kuris po savo stogu talpins ne tik olimpinio dydžio baseiną su 700 vietų tribūnomis, bet ir SPA zoną su sporto klubu.

Pagal išskirtinę E. Miliūno studijos architektų pasiūlytą idėją, naujasis statinys bus integruotas į natūraliai susiformavusį salos reljefą. Dar vienas unikalus sprendimas leis centro vidų šiltuoju metų laiku transformuoti į atviras lauko erdves.

Pėsčiųjų tiltas. Kauno savivaldybės vizual.

Pėsčiųjų tiltas. Kauno savivaldybės vizual.

Atnaujins Nemuno salą

Nemuno saloje esantis parkas bus atnaujintas iš pagrindų. Nauji takai, suoliukai, šviestuvai, tinklinio ir krepšinio aikštelės, didžiulė ekstremalaus sporto trasa, 200 vietų amfiteatras, pontoninė prieplauka laivams, interaktyvios vaikų žaidimų aikštelės paplūdimio zona – visa tai suplanuota Nemuno salos parko rekonstrukcijos projekte.

„Vasarą tikimės turėti parengtą salos sutvarkymo techninį projektą, o realius darbus pradėsime rudenį“, – kalbėjo Kauno savivaldybės administracijos direktorius Vilius Šiliauskas.

Verslo centras „Magnum“. „Vičiūnų grupės“ vizual.

Verslo centras „Magnum“. „Vičiūnų grupės“ vizual.

Biurų centrų bumas

Kauną užplūdusios užsienio investicijos užaugino milžinišką modernių biuro patalpų paklausą, kuri lėmė ženklius pokyčius nekilnojamojo turto rinkoje. Visa tai davė impulsą naujo verslo kvartalo Nemuno salos pašonėje susiformavimui.

Šį kompleksą sudarys trys modernūs biurų pastatai. Iš jų vienas („Arka“) jau veikia, o likę du („Sqveras“ ir „Magnum“) bus baigti iki šių metu pabaigos. Per pastaruosius 2 metus Kaune išdygo net 21 naujas biurų pastatas. Palyginimui – per 2015 ir 2016 metus užbaigti statyti tik 6 verslo centrai.

Kauno savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • info6

    2019-05-20, 16:52  

    Gėda Kaunui ir architektams , rengusiems šį projektą.
    Kaunas – miestas prie trijų didžiausių Lietuvos upių, susisiekiančių su Baltijos jūra, neturi uostelio patogioje vietoje (senamiestyje ar saloje), mažiems ir vidutiniems laiveliams.
    Kaunas, ideali vieta vandens turizmui ir gyvenimui ant vandens.

Rekomenduojami video