Top Baneris

Kaunas pasiruošė spūsčių gatvėse metui

2016 rugsėjo 2 d.
Kauno savivaldybės nuotr.
Kauno savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Po vasaros Kauno gatves užgulę tūkstančiai vairuotojų savo kelionės tikslą pasieks greičiau, žada Kauno savivaldybė. Miesto vietose, kur anksčiau formuodavosi didelės automobilių spūstys, valdžia giriasi pritaikiusi palyginti paprastus, tačiau pasiteisinusius sprendimus, kurie, preliminariais skaičiavimais, eismo pralaidumą padidino iki dviejų kartų. Gatvėse buvo įrengta papildomų eismo juostų ar saugumo salelių, pakoreguoti kai kurie šviesoforai ir pan.

Jonavos gatvėje ties Islandijos plento nuovaža buvo įrengta papildoma eismo juosta sukantiems į dešinę, į automagistralę Vilniaus kryptimi. Jeigu sankryžoje nėra pėsčiųjų, vairuotojai iš Jonavos gatvės į automagistralę A1 Vilniaus kryptimi gali sukti bet kurios šviesoforo fazės metu.

Raudondvario plente įrengta papildoma eismo juosta kairiajam posūkiui į „Via Baltica“. Anksčiau čia susidarydavo didelės spūstys. Įrengus papildomą eismo juostą sankryžos pralaidumas magistralės kryptimi padidėjo dvigubai. Papildoma eismo juosta taip pat įrengta Birželio 23-iosios gatvės atkarpoje tarp V. Krėvės ir Taikos prospektų. Šis patobulinimas palengvino į Taikos prospektą sukančių vairuotojų užduotį.

Šią vasarą eismas pakoreguotas vadinamojoje Muravos sankryžoje. Specialistų teigimu, įrengus papildomą eismo juostą Savanorių prospekte (atvažiavus nuo Karmėlavos pusės) sankryžos pralaidumas padidėjo tiek Savanorių, tiek ir Pramonės prospektų kryptimis. Sankryžos pralaidumas iš Pramonės prospekto Karmėlavos kryptimi padidėjo įrengus saugumo salelę bei lentelę su žalia rodykle.

Dar daugiau nesudėtingų, bet efektyvių sprendimų vairuotojai pastebėjo anksčiau – Marijampolės plento ir Raudonojo Kryžiaus gatvių sankirtoje įrengus saugumo saleles kairysis posūkis iš šalutinės gatvės atliekamas ir greičiau, ir saugiau. Saugumo salelės įrengtos ir naujai sutvarkytame Pramonės prospekte.

Tuo pačiu principu buvo pertvarkyta atkarpa Savanorių prospekte, kuomet įrengus papildomas juostas vairuotojams tapo paprasčiau pasukti į kairę, galiausiai, jie nebestabdo tiesiai važiuojančių automobilių srauto.

Pakoregavus eismą Karaliaus Mindaugo prospekto ir Kaunakiemio gatvių sankirtoje, senamiesčio link galima važiuoti ne dviem, kaip buvo anksčiau, o trimis eismo juostomis. Ši naujovė palengvino automobilių eismą piko metu.

„Tobulindamas eismą, miestas dirba dviem kryptimis. Pirma – tai eismo saugumas. Ir antra – pralaidumo didinimas, kad savo tikslą norintys pasiekti vairuotojai eisme sugaištų kuo mažiau brangaus laiko“, – pabrėžė savivaldybės Eismo saugumo komisijos pirmininkas Rimantas Mikaitis.

Pagal Kauno savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video