Praėjusią savaitę oficialiai pranešus apie „Revolut“ mokėjimo kortelių kūrėjų ketinimus plėtoti veiklą Lietuvoje, Kauno miesto valdžia pirmoji suskubo britų verslininkams pasiūlyti galimybę savo padalinį atidaryti šiame mieste.
Pasaulyje sparčiai išpopuliarėjusio britų startuolio „Revolut“ atstovai su Lietuvos banku jau pasirašė bendradarbiavimo memorandumą dėl dalies savo operacijų perkėlimo į mūsų šalį. Šiemet jie taip pat ketina kreiptis su prašymu suteikti bankininkystės licenciją Lietuvoje.
„Revolut“ prezidentas Nikolajus Storonskis patvirtino ir planus atidaryti biurą mūsų šalyje. Padalinyje Lietuvoje pradžioje dirbtų iki 40 specialistų.
Savivaldybė suskubo bendrovei pristatyti galimybes investuoti Kaune: pagrindiniu miesto privalumu įvardijama didesnė aukštos kvalifikacijos specialistų pasiūla. Kaune veikia septyni universitetai ir aštuonios kolegijos. Kauno technologijos universitete rengiami informacinių technologijų profesionalai ne vieną užsienio kompaniją paskatino verslą plėtoti būtent Kaune.
Priminta ir tai, kad jau artimiausiu metu laikinojoje sostinėje iškils daugiau nei 10 naujų biurų pastatų. Bendras naujų komercinių patalpų plotas iki kitų metų pabaigos sudarys daugiau kaip 40 tūkst. kvadratinių metrų, o nuomos kaina bus gerokai mažesnė nei Vilniuje ar kitose Europos sostinėse.
Pernai veiklą pradėjusi bendrovė „Revolut“ netruko išpopuliarėti ir tapo savotiškais bankinių paslaugų revoliucionieriais dėl savo tarptautiniu mastu siūlomo nemokamo valiutos konvertavimo, pinigų išgryninimo ir netgi mokėjimo kortelių.
Šiemet Kanuose vykusioje tarptautinėje nekilnojamo turto ir investicijų parodoje MIPIM 2016 Kauno regionas sulaukė įvertinimo, kuris gali tam tikru paskatinimu užsienio investuotojams rinktis šį miestą. „Financial Times“ grupei priklausančio didžiausio pasaulyje tiesioginių užsienio investicijų analizės centro „fDi Intelligence“ sudarytame reitinge Kauno regionas pateko tarp geriausių Europos ateities regionų.