Top Baneris

Kas (su)jungs Baltąjį tiltą ir Europos aikštę?

2018 sausio 11 d.
k18B 3 SA
Vilniaus savivaldybės vizual.
Pasidalykite straipsniu

Socialiniame tinkle sostinės meras priminė, jog architekto Danielio Libeskindo vadovaujamos „Studio Libeskind“ sukurtam projektui Konstitucijos pr. 18B savivaldybė iškėlė ne vieną rimtą sąlygą, rimčiausia kurių – suprojektuoti sklandžią ir patogią Baltojo tilto–Europos aikštės jungtį.

Architektų biuro „Martyno Marozo architektūra ir planavimas“ vadovas Martynas Marozas socialiniame tinkle išsyk suabejojo tokios jungties reikalingumu ir naudingumu miestui. „Aš nesu prieš jungtis, tačiau toks automobilių ir pėsčiųjų srauto atskyrimas lygiais labiau būdingas 60-ųjų ir 70-ųjų architektams / urbanistams / planuotojams ir jų planams, tačiau nemanau, kad net ir tada kam nors būtų šovusi mintis tai daryti tokio mažo intensyvumo vietoje“, – dėstė architektas.

Bendrojo plano pateiktais duomenimis, dabartinis didžiausias gatvės apkrovimas į abi puses yra 1330 automobilių per valandą.

Martynas Marozas

Martynas Marozas.
Asmeninio arch. nuotr.

„Dar kartą noriu pastebėti, kad kalbame ne apie greitkelį ar arterinę Vilniaus gatvę, o apie siaurą vietinės reikšmės gatvę. Šiandien pasaulio urbanistams yra savaime suprantama, kad pėsčiųjų ir automobilių atskyrimas yra ne tik, kad neskatintinas, bet ir žalingas. Dar 1963-aisiais Jane Jacobs savo knygoje „Life and death of great American cities“ įrodė, o daugybė studijų dar ir patvirtino, kad toks atskyrimas didina automobilių greitį, dėl ko įvyksta daugiau skaudžių eismo įvykių“, – replikavo M. Marozas.

Architekto žodžiais, Vilniuje yra kur kas intensyvesnių miesto gatvių, kur tokio tipo jungtis yra logiška ir pagrindžiama, o čia atrodo, kad bandoma išspręsti problemą, kurios nėra, o svarių argumentų akivaizdžiai trūksta.

Primename, jog prieš porą metų vieno garsiausių pasaulio architektų Danielio Libeskindo vadovaujama studija tarptautiniame konkurse laimėjo teisę projektuoti daugiafunkcį verslo ir viešbučio centrą sostinės Konstitucijos prospekte.

Daugiafunkcį kompleksą sostinės Konstitucijos pr. 18B sudarys A klasės biurų pastatas bei pirmasis regione viešbutis „Radisson Red“.  Planuojama, kad naujojo verslo komplekso plotas sudarys apie 19 tūkst. kvadratinių metrų, jame bus įkurta apie 1000 darbo vietų, o viešbutyje bus apie 300 numerių. Į kompleksą ketinama investuoti per 40 mln. eurų.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video