Top Baneris

Kareivinių ir Karo mokyklos kompleksas Panemunėje susigrąžino istorines funkcijas

2017 vasario 8 d.
Turto banko nuotr.
Turto banko nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Valstybės įmonė Turto bankas Lietuvos kariuomenei perleidžia atnaujintą istorinį Panemunės kareivinių ir Karo mokyklos komplekso pastatą. Moderniai įrengtame administraciniame pastate įsikurs Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės štabas.

Kareivinių ir Karo mokyklos kompleksas Panemunėje Rusijos caro potvarkiu iškilo dar XIX amžiaus pabaigoje. Po Pirmojo pasaulinio karo čia buvo dislokuota Lietuvos kariuomenė, atkelta ir Karo mokykla, kurioje išugdyti iškiliausi Lietuvos karininkai.

Buvęs raštinės pastatas apleistas ir nenaudojamas stovėjo nuo pat 1993-jų. Kaip ir visas Panemunės kareivinių ir Karo mokyklos pastatų kompleksas jis yra valstybės saugomas kultūros paveldo objektas.

Atnaujinant pastatą atrastas ir restauruotas autentiškas sieninis dekoras. Įrengus pastogę, bendras pastato plotas padidėjo nuo 700 iki 1000 kv. m. Iš viso į projektą investuota apie milijonas eurų.

Šis projektas – jau šešioliktas, kurį Turto bankas įgyvendino pagal Vyriausybės patvirtintą atnaujinamo turto sąrašą. Turtas atnaujinamas jį rekonstruojant, o jei tai netikslinga, perkamas arba statomas naujas. Lėšos atnaujinimo projektams gaunamos pardavus valstybei nereikalingus objektus, įtrauktus į atnaujinamo turto sąrašą, taip pat skolinantis lėšų.

Nuo turto atnaujinimo programos pradžios 2007 metais iš viso buvo parduota daugiau kaip 400 įvairių objektų už 69,5 mln. eurų. Į atnaujinimo projektus investuota daugiau nei 81mln. eurų.

Turto bankas įgyvendino ne vieno administracinio pastato Vilniuje ir Kaune rekonstrukcijos projektus, taip pat Lietuvos Respublikos Seimo I rūmų rekonstrukciją. Buvo pastatytas naujas Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pastatas, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų akušerijos ir chirurgijos korpusas, Klaipėdos universiteto bendrabučiai.

Turto banko nuotr.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video