„Colliers“ duomenimis, 2021 m. investicijų vertė Vidurio ir Rytų Europos komercinio nekilnojamojo turto rinkoje, palyginti su 2020 metais, padidėjo 6 proc. ir iš viso sudarė 11,07 mlrd. eurų. Tačiau karas Ukrainoje, šiame regione gali atnešti kitokias tendencijas.
„Colliers“ ataskaitoje „CEE Investment Scene 2021/2022” teigiama, kad 2022 m. komercinio nekilnojamojo turto statybai, eksploatacijai, finansavimui, plėtrai ir įsigijimui didžiausią įtaką darys kuro, energijos ir statybinių medžiagų kainos. Šių veiksnių įtaka nemažės ir vėlesniais metais.
Kartu su tuo kils tiekimo grandinių išlaikymo problemos, teks įveikti gamybos perkėlimo arčiau realizacijos rinkų iššūkius, bei sparčiai didėjančios infliacijos problemas. Visi minėti veiksniai atsispindės ir nekilnojamojo turto pardavimo kainose – teigia ataskaitos autoriai.
„Colliers“ ekspertai pažymi, kad nepaisant pandemijos sukeltų trikdžių 2021 m. investicijų apimtis Vidurio ir Rytų Europoje, palyginti su 2020 m., padidėjo 6 proc. ir sudarė 11,07 mlrd. eurų. Tačiau jos buvo 20 proc. mažesnės nei 2019 m. Paskutinį 2021 metų ketvirtį užfiksuotas ryškus atsigavimas.
Prieš prasidedant karui Ukrainoje „Colliers“ ekspertai apskaičiavo, kad šių metų investicijų apimtys minėtame regione gali viršyti 12 mlrd. eurų, tačiau Rusijos išpuolis prieš Ukrainą pakoregavo šias prognozes – kai kurie investuotojai jau susilaiko nuo investicinių sprendimų Vidurio ir Rytų Europose regione.
„Colliers“ ataskaitoje nurodoma, kad 2021 m. Vakarų ir Šiaurės Europos fondai, ypač Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Austrijos ir Švedijos, sudarė 36 proc. visų sandorių. Vidurio ir Rytų Europos investuotojai taip pat buvo labai aktyvūs – jų dalis siekė 32 proc. Iš visų šalių aktyviausia buvo Čekija.
[prenumerata mailpoet_form_id=”7″ bg_color=”#b1cbd9″ image_url=”https://sa.lt/wp-content/uploads/2022/01/kranas.png” intro_text=”Svarbiausios” white_text=”statybų, NT, inžinerijos” outro_text=”naujienos – nepraleiskite!”]