Top Baneris

Karalienės Mortos mokyklos interjere – tvarūs ir daugiafunkciai sprendimai (1)

2020 balandžio 20 d.
Nuotrauka 43
Karalienės Mortos mokykla
Pasidalykite straipsniu

Sostinės Lukšinės gatvėje pastatytas modernus Karalienės Mortos mokyklos pastatas išsiskiria ryškiais oranžiniais langų gaubtais ir dėmesį patraukia iš toli. Visos funkcinės mokykloszonos išdėstytos aplink įspūdingą stikliniu stogu dengtą atrijaus erdvę. Ši erdvė, einanti per tris pastato aukštus skirta ne tik dideliems renginiams bei kino filmų peržiūroms, bet ir mokinių susitikimams ir bendravimui laisvu nuo pamokų metu.

Erdvi sporto salė taip pat daugiafunkcinė – pakėlus krepšinio lankus ir patiesus specialią dangą, čia galima organizuoti įvairius renginius mokyklos bendruomenei ir jos svečiams. Projektavimo metu pagalvota ir apie klases. Dalis jų perskirtos mobiliomis akustinėmis pertvaromis. Tokiu būdu klasės per keletą minučių gali transformuojamos, atsižvelgiant į mokinių skaičių.

Akustinės medžiagos iš perforuoto gipskartonio ir aliuminio

Siekiant užtikrinti gerą akustiką atriumo zonoje reikėjo įvesti pakankamą kiekį garsą sugeriančių paviršių. Šios užduoties įgyvendinimas buvo patikėtas UAB „Statybų Labirintas“. Kompanijos specialistai pasiūlė panaudoti gipskartonio plokštes ir perforuoto aliuminio lakštus. Gipso kartono plokštės buvo sumontuotos ant karkaso su mineralinės vatos sluoksniu. Plokštė dengta akustiniu audiniu.

Aliuminio lakštas yra su lazeriu išpjautomis apvaliomis skylutėmis. Šie perforuoti aliuminio lakštai vėliau buvo padengiami milteliniais dažais. Taip padengti aliuminio akustiniai lakštai užtikrina atsparumą mechaniniams pažeidimams, drėgmei bei saulės spindulių poveikiui. Dažai savo sudėtyje neturi jokių toksinių medžiagų, tad yra puikus sprendimas interjero apdailai.

Nuotrauka 35

Chemijos kabinetas

Mokyklos chemijos kabinetą įrengti buvo patikėta „Labochemos“ įmonių grupei. Visa įranga ir baldai sukomplektuoti pagal konkrečias mokymosi programas. Kompanija pateikė laboratorinius bei demonstracinius stalus su atskiromis komunikacijų jungtimis mokiniams ir mokytojams, o taip pat oro ištraukimo rankovę ir traukos spintas tam, kad mokytojai turėtu galimybę, parodyti eksperimentus jiems patogiausiu būdu.

Visi chemijos kabineto baldai ir įranga sertifikuoti pagal laboratorinių baldų standartus. Šie baldai gali būti projektuojami kiekvienai klasei ar laboratorijai individualiai, parenkant maksimaliai poreikius atitinkančius dydžius, medžiagas bei komunikacijas.

Hansgrohe dušo sistemos

Mokyklos dušo patalpose sumontuotos potinkinės dušo sistemos su sienoje integruotais funkcionaliais „Hansgrohe Logis“ dušo maišytuvais. „Hansgrohe Crometa Green“ dušo galvos yra su „Hansgrohe EcoSmart“ technologija ir praleidžia tik iki 6 l/min. vandens, o tai taupo vandenį ir energiją.

Valgykloje sumontuotiems praustuvams buvo parinkti kokybiški ir patvarūs vokiečių gamintojo „Hansgrohe“ maišytuvai. Jie ne tik solidaus, šiuolaikiško dizaino, bet ir funkcionalūs. Specialus „Hansgrohe Boltic“ rankenėlės tvirtinimo mechanizmas užtikrina, kad vandens maišytuvo rankenėlė niekada nepradės klibėti. O iš maišytuvo bėgantis vanduo yra maišomas su oru, todėl vandens srovė teka tolygiai ir švelniai.

PAA praustuvai 

Karalienės Mortos mokyklai latvių gamintojas PAA tiekė dviejų formų Made-to-measure koncepcijos praustuvus su stalviršiais: Opus ir Stretto. Šie praustuvai pagaminti pagal individualius kiekvienos erdvės išmatavimus ir pritaikyti skirtingos paskirties patalpose.  Mažesnėms patalpoms, tokioms kaip sanitariniai mazgai, pagaminti vieno ir dviejų dubenų praustuvai, kitoms, kaip valgykla – keturių ir net šešių dubenų praustuvai su stalviršiais.

Grindų ir sienų dangos

Koridoriams ir klasėms buvo pasirinktos aukščiausios kokybės vinilinės heterogeninės grindų dangos. Šios dangos sudarytos iš kelių sluoksnių,  įskaitant ir sluoksnį su dekoru, kurio dėka grindys gali turėti neribotą kiekį dizaino galimybių. Jos ypač patvarios dideliems srautams, o tai ypač aktualu mokyklose. „Tarkett“ vinilinių grindų dangos apdorotos patentuota „TopClean XP“ medžiaga, kuri yra ekologiška, palengvina grindų priežiūrą ir sustiprina jų atsparumą.

Sienoms pasirinkta – „Protect Wall“ ypač atsparių sieninių dangų kolekcija. Šios vinilinės dangos puikiai apsaugo sienas nuo smūgių, įbrėžimų ir dėmių. Jos lanksčios ir lengvai įrengiamos, todėl padeda sumažinti remonto ir priežiūros sąnaudas. Sienų dangų spalvos suderintos su grindų dangų kolekcijų spalvine gama. Šlapioms patalpoms,tokioms kaip tualetai ir dušai, buvo pasirinktos „Tarkett“ neslidžios grindų dangos.

Sporto salei įrengti buvo pasirinkta unikali „Lumaflex Compact“ sportinė grindų danga. Ši kombinuota grindų danga pagaminta iš beržo faneros posluoksnių ir 2 mm. storio vinilinio viršutinio sluoksnio. Grindų danga sporto salėje apdorota „TopClean XP“ paviršiaus apsauga, didesniam tvirtumui ir priežiūrai.

Pastato autorė ir architektūrinės projekto dalies vadovė – architektė Sigita Norviliūtė („Radiant Partners“).
Projekto vystytojas – BaltCap Infrastructure Fund

RĖMĖJO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Wia

    2020-04-28, 16:24  

    Tai taip ir nesupratau, kur tie tvarūs sprendimai, apart dušo galvų, kurios neva taupo vandenį?

Rekomenduojami video