Top Baneris

Kamštinė danga – malonės ausims ir pėdoms

2021 rugsėjo 14 d.
Žaidimų kūrėjų biuras
L.Garbačausko nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Nepelnytai primiršta kamštinė danga naujai atgyja šiuolaikiniuose interjeruose. Kuriant „Estoty Vilnius“ biuro interjerą, buvo nuspręsta įvairių atspalvių kamštinę dangą panaudoti dvejopai paskirčiai – valgomosios zonos grindims ir stalviršiams.

Darbus įgyvendino įmonė „Ferimpex“, atstovaujanti gerai žinomam Lietuvoje prekės ženklui KORK – šis žodis, kitomis kalbomis reiškiantis kamštį, o žemaitiškai raginantis kurti, viską pasako.

Komfortas klausai

Kamštinių ąžuolų žievė yra viena ekologiškiausių medžiagų – net ir paversta dangos produktu, ji sugeria anglies dioksidą. Dėl šios unikalios savybės kamštinių ąžuolų giraitės padeda kovoti su globaliniu atšilimu. Kamštinės medžiagos ekologiškumą didina ir tai, kad, nulupus žievę, medis sėkmingai auga toliau.

Kamščio ląstelės veikia kaip garso izoliatorius, todėl iš kamščio pagaminta danga efektyviai sugeria garsus. Atlikti tyrimai rodo, kad kamštinės grindys žingsnių garsą sumažina net iki 53 procentų. Toks rodiklis ypač reikšmingas įrengiant biurų interjerus, kuriuose garsų slopinimo veiksnys paprastai yra svarbiau nei privačiuose būstuose.

Savo akustinėmis savybėmis kamštinė danga prilygsta kiliminei dangai, tačiau ją gerokai pralenkia patogesniu valymu, lengvesne priežiūra. Įmonės „Ferimpex“ suklijuota ir nulakuota kamštinė danga biuro valgomojo zonoje užtikrino patogų jos eksploatavimą, sumažino grindų priežiūros rūpesčius.

Tobula saugantiems sveikatą

Vaikštant pernelyg kietomis grindimis, link žmogaus raumenų ir sausgyslių kylanti energija sukelia vibraciją. Pernelyg minkštomis grindimis vaikščioti nėra lengva, tai skatina nuovargį. Kamštinės grindys užtikrina tobulą pusiausvyrą – sumažina smūgį į kulną ir kartu suteikia reikiamą stabilumą, o tai mažina vaikščiojimo pastangas ir kūno nuovargį.

Kamštis suteikia gerų žinių ir besirūpinantiems savo sveikata – jis padeda apsisaugoti nuo alergijos, nekenkia sergantiems astma, nes nesugeria dulkių.

Ant kamštinių grindų ypač malonu vaikščioti basomis pėdomis. Ištirta, kad kamštinės grindys tarp kitų dangų išsiskiria kaip geriausiai padedančios išlaikyti pėdų šilumą.

Lanksčios idėjos interjere

Kamštinę medžiagą interjere galima panaudoti labai įvairiapusiškai: nuo grindų dangos ar sienų iki baldų bei įvairiausių interjero detalių. Tampri, elastinga medžiaga dizaineriams suteikia daugybę panaudojimo galimybių. Be akivaizdžios ekologinės ir akustinės naudos, kamštinė medžiaga pasižymi ir išskirtine estetika. Modernios kamštinės dangos variacijos interjere suteikia grožio, perteikia šiuolaikišką požiūrį ir dizainerių kūrybingumą.

Laikantis architektų idėjos, „Estoty Vilnius“ biuro valgomojo zonoje buvo panaudotos šešių atspalvių kamštinės dangos, iš jų sukuriant langelių ornamentą. Jaukumo ir estetikos suteikė kamštinė danga, panaudota visiems valgomojo stalviršiams.

Kork logo interjero studija

 

handshake PARTNERIO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video