Top Baneris

Kaišiadorys: resursų yra, reikia juos išnaudoti

2014 kovo 25 d.
Pasidalykite straipsniu

Kaišiadorių rajono savivaldybė išsidėsčiusi patogioje geografinėje padėtyje, beveik pačiame Lietuvos centre, greta antro pagal dydį Lietuvos miesto Kauno, o nuo sostinės Vilniaus yra nutolusi kiek daugiau nei 50 kilometrų. Geras susisiekimas ir automobilių, ir geležinkelio magistralėmis, pusiaukelė tarp tarptautinių oro uostų – visa tai galimybės, kuriomis siekia pasinaudoti rajono valdžia, siekdama pritraukti investuotojų dėmesį.

Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Romualdas Urmilevičius pasidžiaugė, kad pastarųjų metų rodikliai nuteikia optimistiškiau: užimtųjų gyventojų skaičius rajone, mažėjęs 2010 metais, 2011–2012 metais išaugo, padidėjo ir išduotų statybos leidimų skaičius, statybos darbų apimtys savivaldybėje 2011–2012 metais išaugo ir 2009-ųjų rodiklius viršijo 39,5 proc. Toks statybos apimčių didėjimas, 2012-ųjų duomenis palyginus su 2009 metų – vienas didžiausių apskrityje. Statybos bendrovių atliktų darbų apimtys 2012 metais Kaišiadorių rajono savivaldybėje siekė 54,75 mln. litų.

„Pastaraisiais metais įgyvendinome nemažai infrastruktūros projektų, ypač vandentvarkos srityje. Žinoma, nemažą paramą skyrė Europos Sąjungos fondai, tačiau iš savo biudžeto irgi turime prisidėti. O biudžeto planus įvykdome beveik šimtu procentų. Mūsų savivaldybė yra bene mažiausiai besiskolinanti šalyje, iki 2010 metų iš viso nereikėjo skolintis“, – pasakojo meras R. Urmilevičius.

Pagrindiniai Kaišiadorių rajono privalumai, skatinantys investicinį patrauklumą – palanki geografinė padėtis, patogus susisiekimas, gerai išplėtota susisiekimo infrastruktūra. Nes rajoną kerta viena pagrindinių automagistralių Vilnius–Kaunas–Klaipėda, per Kaišiadoris nutiestas ir geležinkelis. Dar vienas privalumas – darbo jėgos resursai. Šiuo metu nemažai Kaišiadorių gyventojų vyksta dirbti į Vilnių ir Kauną, tačiau sukūrus naujų darbo vietų jie galėtų likti ir savo mieste.

Kaisiadorys. Geležinkelis

Meras R. Urmilevičius sakė, kad savivaldybė turi ką pasiūlyti investuotojams, yra numatytas ne vienas komercinės paskirties žemės sklypas, kuriame galėtų iškilti komercinės ar net gyvenamosios paskirties pastatų ar būtų įgyvendinta kitokių projektų. Vienas sklypas yra netoli geležinkelio.

Kaisiadorys. Pakrastys

„Pati savivaldybė svarsto socialinio būsto statybos planus, nes eilėje tokiam būstui gauti laukia apie 300 šeimų. Vieną tokį projektą jau esame sėkmingai įgyvendinę Žiežmariuose – buvusio vaikų darželio patalpose įrengėme 13 butų“, – sakė R. Urmilevičius.

Rajone taip pat atnaujinamos mokymo įstaigos, vaikų darželiai.

Kaišiadorių rajono savivaldybė stengiasi, kad būtų pritraukta kuo daugiau tiesioginių užsienio investicijų. 2012 metų pabaigoje jos siekė 8,99 mln. litų, vienam gyventojui jų teko 273 litai. Anot mero, tiesioginės užsienio investicijos nereiškia, kad gaunamos tik piniginės lėšos.

„Nauda ekonomikai kur kas didesnė, kai atsiranda žymių prekės ženklų, garsių įmonių, turinčių savo strategiją, vietos įmonėms sukuriama galimybė išeiti į naujas rinkas. Be užsienio kapitalo sunku tikėtis proveržio aukštų ir vidutiniškai aukštų technologijų sektoriuje, todėl tiesioginėms užsienio investicijoms pritraukti ketiname skirti ypatingą dėmesį“, – teigė R. Urmilevičius.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video