Top Baneris

Kaip užtikrinti akis džiuginantį terasos ir tvoros vaizdą?

2023 birželio 20 d.
tvoros dazymas
Unsplash nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Už lango įsisiūbavus vasarai, vis labiau auga noras būti lauke. Jaukesniam laisvalaikiui būtina aplinka, kuri atpalaiduotų, o tai gali užtikrinti džiuginantis kiemo vaizdas. Tam reikėtų iš anksto pasiruošti, apgalvotai įrengti arba atnaujinti terasą bei tvorą, kad po šių darbų ilgai nekiltų rūpesčių dėl priežiūros. Medinei lauko apdailai būtina skirti laiko, norint išvengti papildomų išlaidų ir problemų, o tam reikalingos kokybiškos priemonės. 

Fasado ar tvoros dažymas – nelengvas procesas, todėl svarbu žinoti, kaip išvengti dažniausiai daromų klaidų ir džiaugtis nudažytos medienos spalva ir būkle dar 15 ir daugiau metų. Nors mediniai paviršiai dažomi ar aliejuojami, ši medžiaga turi savybę labai greitai dėvėtis, dėl to vėlesnis šios klaidos tvarkymas gali kainuoti kur kas daugiau tiek finansų, tiek laiko.

Ruošiantis būtina atsižvelgti į aplinkos sąlygas

Vyrauja keli mitai dėl dažyti tinkamiausio laiko, tačiau „Tikkurilos“ specialistai sako, kad medinį paviršių geriausia dažyti pavėsyje, esant sausam orui ir nevėjuotą dieną. Dažant ir dangai džiūvant, aplinkos temperatūra turi būti ne mažesnė nei +10 °C, santykinis oro drėgnis neturi viršyti 80 procentų. Optimali dažymo temperatūra 18–20 °C. Geriausias dažomos medienos drėgnumas turėtų neviršyti 20 procentų. Jeigu paviršius drėgnas, leiskite fasadui bent 2–3 dienas džiūti. Svarbu, kad dažant nelytų, o baigus darbą per artimiausias 24 valandas temperatūra nenukristų žemiau nulio.

Atsakingi sprendimai prieš paimant teptuką į rankas

Renkantis dažus reikia žinoti, kam jie skirti: fasadui, interjerui, o gal tai lauko aliejus. Norėdami dangos ant medienos, rinkitės dažus, o jei nesiekiate paslėpti medienos rašto, denkite ją pusiau skaidria apdailos priemone – dažyve, kuri įprastai ne tokia ilgaamžė kaip dažai.

Kitas svarbus aspektas – ilgaamžė apsauga nuo aplinkos poveikio, kuri neleistų į dažytą paviršių įsiskverbti purvui ir vandeniui, kuri leidžia medienai kvėpuoti, puikiai išlaiko spalvą ir blizgesį, o medžiaga išlieka elastinga ir nepleišėja. Lauko medienai ekspertai siūlo rinktis dažus „Vivacolor villa Akva“, kurie saugo medžiagą nuo klimato poveikio net iki 15 metų. Jie neleidžia į dažytą paviršių įsiskverbti purvui ir vandeniui, puikiai išlaiko spalvą ir blizgesį. Dažai tinka tiek tvorai, tiek terasai bei fasadui. „Vivacolor Villa Akva“ – išbandyta Lietuvos klimato sąlygomis!

vivacolor
„Vivacolor Villa Akva“ dažai

Platus pasirinkimas ryškiam ir gyvybingam įvaizdžiui kurti

Neturint išankstinių nuostatų, galima rinktis iš populiariausių iš anksto paruoštų spalvų. Populiari spalva ilgus metus išlieka tradicinė geltona ir visi jos atspalviai. Taip pat sparčiai populiarėja antracito pilkos atspalviai. „Vivacolor Villa Akva“ galite spalvinti pačiomis įvairiausiomis spalvomis arba rinktis iš 6 iš anksto paruoštų populiariausių spalvų: geltonos (TVT 502X), žalios (TVT 335X), rudos (TVT 540X), raudonai rudos (TVT 2669), antracito pilkos (RAL 7016) ir šviesiai pilkos (RAL 7040).

Norint išsaugoti natūralų medžio raštą ir atspalvį, rekomenduojama rinktis lauko medienos dažyves. Tirpiklio pagrindu pagaminta dažyvė „Villa Lasur“ ir vandens pagrindu pagaminta dažyvė „Villa Lasur Akva“ giliai įsiskverbia į medieną, saugo ją nuo drėgmės ir UV spindulių. Be to, dažyvė „Villa Lasur Akva“ pasižymi dvejopu poveikiu – ją galima naudoti ir kaip impregnantą, ir kaip dažyvę. Dažykite ne tik medinius namus, bet ir duris, langų rėmus, tvoras ar lauko baldus. Svarbu pažymėti, kad tik spalvinta dažyvė suteikia apsaugą nuo ultravioletinių spindulių. Dažyvės spalvinamos pagal lauko medienos dažyvių spalvyną „Valtti“.

medine terasa
Unsplash nuotr.

Tik įsigiję dažus neišmeskite instrukcijų

Viena dažniausių klaidų – dažymo instrukcijų nepaisymas. Ypač dažnai per mažas dėmesys skiriamas paviršiui paruošti ir impregnuoti. Net ir naujas medinis paviršius reikalauja paruošimo: privaloma nuo jo pašalinti purvą ir atplaišas, šakų vietose išsiskyrusius sakus. Paviršių kuo ankstesniame statybų etape padenkite impregnantu „Vivacolor Villa Lasur Akva“. Rūdijančius metalinius elementus, pavyzdžiui, vinių galvutes, padenkite tinkamu antikoroziniu gruntu.

Jei dengiate dažais anksčiau dažytą paviršių, grandikliu pašalinkite atšokusią seną dangą ir nušveiskite paviršių plieniniu šepečiu. Pelėsiu padengtą paviršių nuplaukite plovikliu „Tikkurila Homeenpoisto“ pagal instrukciją, nuskalaukite vandeniu ir leiskite išdžiūti. Iki grynos medienos nušveistą paviršių impregnuokite „Vivacolor Villa Lasur Akva“. Tinkamai paruošę paviršių ir jį impregnavę, pereikite prie dažymo darbų. Prieš naudodami dažus gerai išmaišykite, jei reikia, atskieskite vandeniu. Denkite matiniais dažais „Vivacolor Villa Akva“ dviem sluoksniais. Kitą sluoksnį denkite po 2–4 val. Ypač kruopščiai padenkite medinių objektų briaunas ir galus.

Dažytą paviršių tinkamai prižiūrėkite

Dažų danga galutinai sukietėja ir reikiamą patvarumą įgauna maždaug po 4 savaičių, todėl iki tol dažytą paviršių naudokite labai atsargiai. Jei prireikia valyti anksčiau, švelniai braukite minkštu šepečiu, drėgna šluoste arba drėgnu plovimo šepečiu. „Vivacolor“ dažų asortimentą sudaro įvairūs produktai, skirti vidaus ir lauko darbams. Visą informaciją apie produktų saugumą ir aplinkosaugos reikalavimus rasite saugos duomenų lapuose, o į tai būtina atsižvelgti, norint tinkamai savarankiškai atlikti darbus. „Vivacolor“ prekės ženklo puslapyje rasite ne tik informaciją apie produktus, bet ir mokomuosius vaizdo įrašus, kurie padės pasiruošti savarankiškam darbui!

PARTNERIO TURINYS

tikkurila dazai

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video