Top Baneris

Kaip sukurti praktišką ir stilingą miegamąjį?

2023 birželio 30 d.
miegamojo interjeras scaled
Pexels nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Miegamasis – tai namų oazė, kurioje atsipalaiduojame po intensyvios dienos. Tinkamai įrengta miegamojo zona leidžia kokybiškai išsimiegoti ir pasikrauti energijos iššūkių pilnai dienai. Žinoma, kiekvienas norime gyventi estetiškuose namuose, todėl svarbu, kad miegamasis būtų ne tik praktiškas, bet ir stilingas. Šiame straipsnyje apžvelgsime svarbiausius aspektus, kurie leis išlaikyti harmoniją miegamajame.

Tinkamas apšvietimas

Miegamajame geriausia rinktis storesnio audinio langų uždangas, kurios visiškai užtamsina patalpą. Pritemdytas kambarys skatina mieguistumą, todėl užmigti bus daug lengviau ir paprasčiau. Tai gali būti tiek naktinės užuolaidos, tiek roletai. Jeigu renkatės tankesnio audinio užuolaidas, prie jų derinkite lengvas dienines užuolaidas, taip dienos metu galėsite džiaugtis pakankamu šviesos kiekiu, o naktį – ramiu, netrukdomu poilsiu. Vertinantiems funkcionalumą – šiandien profesionalai siūlo ir automatizuotus langų uždengimų sprendimus, suderinamus su išmaniosiomis namų sistemomis.

Rinkdamiesi dirbtinį apšvietimą, susikoncentruokite ne į vieną šviestuvą, o į daug skirtingų šviesos šaltinių. Skirtingose vietose įmontuoti ar pastatyti šviestuvai leis susikurti ne per stiprų apšvietimą vakarais, susikurti jaukią aplinką, o gal net pabrėžti tam tikrus interjero akcentus kambaryje.

Vėdinimas

Žinoma, taip pat svarbus ir tinkamas miegamojo vėdinimas. Grynas, gaivus oras ir vėsi temperatūra leis greičiau užmigti. Atsižvelgiant į tai, geriausia, kai miegamajame yra 16–21°C temperatūra. Vasarą šią temperatūrą palaikyti yra sudėtingiau, dėl to patariama naudoti tinklelius, kurie leis langą laikyti pravertą visą naktį.

Tinkleliai nuo uodų užkerta kelią ne tik vabzdžių, bet ir žiedadulkių pateikimui į namus. Tai ypač aktualu alergiškiems žmonėms. Tad jeigu domina tinkleliai nuo uodų – Domus Lumina rasite aukščiausios kokybės gaminius. Susisiekite su specialistais ir jie patars, kurie tinkleliai bei koks montavimo būdas galėtų būti tinkamiausi pagal jūsų turimus langus. Profesionalai suteiks naudingos informacijos, patarimų. Šiandien modernūs tinkleliai gali būti vos pastebimi, valdomi ne tik rankiniu, bet ir automatiniu būdu.

Švelni spalvų paletė

Neutrali, prislopintų spalvų paletė suteikia raminantį poveikį. Švelniomis spalvomis galima sukurti jaukią atmosferą, kuri leidžia nuraminti mintis, sumažinti stresą. Dėl to sienoms ir grindims rinkitės šviesias spalvas. Baldus galite rinktis ir kiek tamsesnius. Taip sukursite kontrastą ir išlaikysite harmoniją miegamajame. Be to, rinkdamiesi neutralias pagrindinių kambario dalių spalvas (sienų, grindų, pagrindinių baldų), galėsite po kiek laiko atnaujinti kambarį be didelių pastangų – pakaks pakeisti kelis nedidelius akcentus, įsigyti paveikslą ar kelis augalus.

Kambario akcentas – ne tik stilinga, bet ir funkcionali lova

Stilingame miegamajame akcentas – lova. Erdvi, patogi, funkcionali. Net nedideliame kambaryje nebijokite rinktis didesnių matmenų baldo, juk tai yra pagrindinis miegamojo akcentas. Atkreipkite dėmesį ne tik į patogų atlošą, kokybiškas medžiagas ar spalvas, bet ir papildomas funkcijas. Tiems, kurie nori ne tik stilingo, bet ir praktiško poilsio kambario, verta dairytis baldo su patalynės dėžėmis, integruotomis USB jungtimis ir net į judesį reaguojančiu apšvietimu.

Kuriate naujus namus ar norite atnaujinti savo miegamojo erdvę? Pradėkite nuo langų – įsileiskite daugiau šviesos, pasirūpinkite sumaniu šviesos srauto valdymu ir stilingais langų uždengimais. Rinkdamiesi juos, apgalvokite praktiškas detales, kaip minėtasis vėdinimas, šviesus ir gaivus kambarys yra puiki pradžia. Toliau – dėmesys dirbtiniam apšvietimui ir pagrindiniams baldams. Atsisakykite ne tik stilistiškai pabodusių, bet ir nefunkcionalių detalių, taip paliksite erdvės ne tik naujiems interjero eksperimentams, bet ir ramesnėms mintims bei poilsiui.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video