Top Baneris

Kaip prie aplinkai palankaus interjero gali prisidėti jungiklis ar kištukinis lizdas?

2024 gegužės 30 d.
Tvarumas sujungia ismanuma ir estetika JUNG nuotr scaled
Tvarumas sujungia išmanumą ir estetiką. JUNG nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Šiuolaikiniuose namuose, biuruose ir komercinėse patalpose interjero sprendimai vis labiau prisideda prie tvaresnės ir gražesnės ateities kūrimo. Tai apima LED apšvietimo, energiją taupančių prietaisų ir kitų gaminių, pagamintų iš perdirbtų medžiagų, diegimą. Tačiau dažnai pamirštamas vienas aspektas – įprastos elektros įrangos, pavyzdžiui, jungiklių ir kištukinių lizdų, poveikis aplinkai. 

Šie prietaisai dažnai gaminami iš plastiko, kuris nebūtinai yra perdirbamas, o jo gamyboje naudojama nemažai kenksmingų medžiagų. Todėl atsakingi gamintojai nuolat ieško būdų sukurti aplinkai draugiškesnes alternatyvas, kurios būtų prieinamesnės visiems.

Pasauliniu sertifikatu pripažintas tvarumas

Unikalus ir aplinka tausojant ys sprendimai JUNG nuotr
Unikalūs ir aplinką tausojantys sprendimai. JUNG nuotr.

„Cradle to Cradle“ (C2C) bronzinis sertifikatas pripažįstamas visame pasaulyje ir yra taikomas kuriant tvarius gaminius, skirtus žiedinei ekonomikai. Šis sertifikatas užtikrina, kad jį turintys gaminiai – kištukiniai lizdai, jungikliai ir kiti komponentai – atitinka griežtus tvarumo kriterijus ir neturi neigiamo poveikio žmonėms ir aplinkai per visą savo gyvavimo ciklą. Tokį sertifikatą turinti bendrovė JUNG garantuoja, jog gaminiai taip pat yra gaminami naudojant atsinaujinančiąją energiją, o kiekvieną jų sudedamąją dalį galima lengvai atskirti pagal medžiagų rūšį ir taip įtraukti į perdirbimo ciklą.

„Unikalių, aplinką tausojančių sprendimų paieškos skatina inovacijas, kurių rezultatas – nauji produktai, kurie atrodo ne tik patraukliai, bet ir tarnauja ilgiau bei taip mažina atliekų kiekį. Puikus to pavyzdys – „Cradle to Cradle“ bronzinį sertifikatą turintys mūsų produktai. Jie apima LS 990, AS 500, A 550, A FLOW ir A CREATION serijas, kuriose – įvairūs jungikliai ir kištukiniai lizdai. Be to, A CREATION, A550 ir AFLOW jungiklių serijų matinio antracito spalvos plastikiniai dangteliai pagaminti iš 95 proc. perdirbtos medžiagos“, – pasakoja JUNG Vilnius direktorius Raimundas Skurdenis.

Unikalūs stiklo rėmeliai – taip pat draugiški aplinkai

Neseniai gamintojas pristatė naują produktų liniją, kurią taip pat galima priskirti prie tvarių produktų. Tai A VIVA stiklinių rėmelių serija, skirta išskirtinei jungiklių ir kištukinių lizdų apdailai. Jie pagaminti iš spalvoto matinio stiklo, kuris leidžia atliepti tiek tvarumo, tiek estetinius poreikius.

A VIVA stikliniu remeli u serija JUNG nuotr
A VIVA stikliniu rėmelių serija. JUNG nuotr.

Kaip aiškina JUNG Vilnius vadovas R. Skurdenis: „A VIVA rėmeliai gali būti laikomi tvariais dėl daugelio priežasčių. Pirmiausia, jie pagaminti iš grūdinto stiklo, kuris yra ne tik 100 proc. perdirbamas, bet ir gali būti perdirbamas pakartotinai daugybę kartų. Stiklas taip pat yra inertiška medžiaga, jis neturi toksiškų priemaišų, kurios galėtų vėliau išsiskirti per gaminio gyvavimo ciklą. Be to, jis labai ilgaamžis, tarnauja daugybę metų – negelsta kaip prastos kokybės plastikas, todėl tokių rėmelių nereikia keisti ir taip mažėja atliekų kiekis.“ 

Šios serijos matinio stiklo rėmeliai taip pat suteikia ir naujų kūrybinių galimybių namų interjere. Toks stiklas suteikia švelnų perėjimą tarp sienų apdailos ir paties jungiklio ar kištukinio lizdo, taip sukuriant įdomų estetinį efektą. 

„A VIVA rėmeliai lyg sujungia geriausias technines ir estetines stiklo savybes į harmoningą visumą, kurią perteikia matinis paviršius ir suapvalinti kampai. Dėl to stiklas neatrodo toks kietas, o kaip tik priešingai – jis atrodo ypatingai lengvas ir subtilus. Tobulas pasirinkimas ieškantiesiems ne tik tvarių, bet ir gražių sprendimų savo namų interjerui“, – pasakoja R. Skurdenis.

Gamintojai iesko budu sukurti aplinkai draugiskesnes alternatyvas JUNG nuotr. 2
Gamintojai ieško būdų sukurti aplinkai draugiškesnes alternatyvas. JUNG nuotr.

Stilius ir funkcionalumas viename

Minėti matinio stiklo rėmeliai yra suderinami su daugeliu kitų JUNG gaminių: jungikliais, kištukiniais lizdais, sukamaisiais ratukais (vadinamaisiais dimeriais) bei įvairiais KNX išmaniųjų namų sistemos bei JUNG HOME išmanesnių namų sistemos mygtukais. Tai reiškia, jog šie rėmeliai gali būti sklandžiai integruoti į pastatų automatizavimo sistemas. Juos galima montuoti horizontaliai arba vertikaliai, vienas rėmelis gali turėti nuo 1 iki 5 vietų įvairiems elektros instaliacijos komponentams.

„Taip galima apjungti išmanumą ir estetiką – tai bendras visų mūsų gaminių bruožas. Stiklo rėmelius galima rinktis iš septynių spalvų paletės: smaragdo žalios, naktinės mėlynos, pilko krištolo, baltos, juodos, šampano ir mokos spalvų. Šie rėmeliai ypač elegantiškai atrodo derinami su kitais, matinių spalvų jungikliais“, – tikina R. Skurdenis.

Norintiesiems dar daugiau savitumo interjere specialistas pataria išbandyti ir įmonės sukurtą „Graphic Tool“ įrankį, kuris leidžia ant mygtukų išgraviruoti ar atspausdinti personalizuotus simbolius. 

„Tokiu būdu galima pritaikyti ne tik konkrečius simbolius jungikliams priskirtoms funkcijoms atvaizduoti, bet ir sukurti ką nors unikalaus ir savito. Pavyzdžiui, išgraviruoti linksmą simbolį ant jungiklio vaikų kambaryje“, – apie plačias A VIVA rėmelių ir JUNG jungiklių pritaikymo galimybes pasakoja R. Skurdenis.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video