Top Baneris

Kaip pasiruošti virtuvės remontui: ekspertai įvardijo žingsnius

2023 lapkričio 17 d.
lauren pelesky HYmwlApWW Q unsplash
Unsplash nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Jei virtuvės interjeras nebedžiugina, o darbuotis joje tampa nepatogu, pats metas pagalvoti apie remontą. Kad ir kaip nekantru būtų, specialistai ragina šiam procesui gerai pasiruošti ir apsidrausti nuo nemalonių staigmenų – iš anksto suplanuoti kiekvieną centimetrą, pasirinkti profesionalius meistrus ir kokybiškus baldus. 

Remontas prasideda nuo planavimo

Virtuvės baldų salono DOMDOM interjero dizainerė-projektų vadovė Agnė Rus sako, kad įprastai  virtuvės remonto poreikį signalizuoja atsibodęs vaizdas ir, susidėvėjusi furnitūra –  išlūžę lankstai,  nebeatsidarantys stalčiai, visiškai susidėvėjęs stalviršis ir pažeistos, trupėti pradėjusios plokštės. „Kitiems pakanka to, jog nebetenkina stilistika, ar nepasiteisinę, buitį apsunkinantys sprendimai“, – priežastis, salono klientus paraginusias ryžtis remontui, vardija interjero dizainerė.

Virtuvės remontą A. Rus pataria pradėti nuo planavimo ir specialistų konsultacijos: „Prieš pradedant ardyti baldus ar ardymo procese, vertėtų kreiptis į specialistus, susikurti virtuvės projektą, pagal kurį būtų aiški įvadų vieta.“

Skubotą, neprofesionalų santechnikos bei elektros įvadų išvedžiojimą, A. Rus įvardija kaip vieną didžiausių remonto klaidų. „Dažniausiai žmonės atlikdami remontą bijo iš esmės keisti įvadų vietas, numato per mažai rozečių, galvoja, jog LED pašvietimui po spintelėmis reikia atvesti specialų laidą ir numatyti tam jungiklį, įsirengdami naują būstą per klaidą indaplovei įvadus išveda tiesiai už indaplovės, elektros taškus taip pat nurodo tiesiai už buities prietaisų. Tokiu atveju įvadus reikia persikelti arba iš esmės keisti baldų projektą. Įvadų perkėlimas papildomai kainuoja arba, jeigu įvadai nekeičiami, tenka susitaikyti su funkciškai pasikeitusiu virtuvės projektu ir net bendru vaizdu erdvėje“, – apie galimas savarankiškų sprendimų bei neprofesionalaus darbo pasekmes kalba A. Rus.

Planuojant virtuvės baldus nerekomenduojama taupyti furnitūrai. Didelė tikimybė, kad nekokybiška furnitūra su laiku kraipysis, ims lūžti.

interjero dizainerė-projektų vadovė Agnė Rus

Kur negalima taupyti remontuojant virtuvę?

Prieš imantis remonto pravartu susitikti su baldų gamintojais. Jiems reiktų išsakyti savo norus bei pageidavimus, papasakoti, kokie senosios virtuvės funkciniai sprendimai patiko, o kas visiškai nepasiteisino, pasitarti dėl medžiagų ir spalvų, kad po kelerių metų baldai neatrodytų išėję iš mados. 

Interjero dizainerė-projektų vadovė A. Rus sako, kad virtuvės baldus galima užsakinėti net ir remontuojant – tuomet pagal projektą bus galima taisyklingai išvedžioti reikiamus įvadus. „Baldai užsakomi net ir tuomet, kai erdvėje dar nėra grindų, tačiau jau yra žinomas jų storis. Santechnikos ir elektros taškai jau turi būti išvedžioti pagal projektą“, – pataria ji.

Planuojant virtuvės baldus, dizainerė griežtai nerekomenduoja taupyti furnitūrai. Anot jos, didelė tikimybė, kad nekokybiška furnitūra su laiku kraipysis, ims lūžti. Tai gali pagreitinti karkaso dėvėjimąsi ar netgi pažeisti fasadus. Svarbu įvertinti ir baldų medžiagų savybes – rinktis lengviau prižiūrimus ir valomus fasadus.

Tam, kad išvengtume klaidų, o virtuvės baldai būtų patogūs ir gerai atrodytų interjere, A. Rus pataria atsižvelgti į bendrą interjero vientisumą – spalvas ir medžiagas derinti prie sienų bei grindų, o baldų projektavimą palikti specialistams.

zac gudakov BmqCwvRKAks unsplash
Unsplash nuotr.

Kaip sutaupyti ir nervų, ir pinigų remontuojant virtuvę  

Remontas dažnai asocijuojasi su sumaištimi ir įtampa – jaudinamės, ar viskas bus atlikta laiku ir kokybiškai. Draudikai pastebi, kad santechnikos jungimo klaidos – vienas didžiausių remonto rizikos veiksnių. „Didžiausią riziką keliantys remonto darbai – akmens stalviršio arba HPL plokščių montavimas, nes netinkamai montuojant medžiagos neretai skyla. Rizikingi ir santechnikos darbai – netinkamai užsandarinus siūles, vanduo prabėgdamas gadina baldus“, – sako Ieva Rapkauskė, draudimo bendrovės „If“ turto žalų grupės vadovė.

Kalbėdama apie nuostolius, draudimo bendrovės atstovė pabrėžia, kad nemalonumais grasina ir atidėliojamas remontas. „Jei virtuvei reikalingas remontas, o žmogus jį atidėlioja, žala gali tik didėti. Pavyzdžiui, virtuvės maišytuvas per jungtį praleidžia vandenį. Iškart netvarkant, vanduo ras kelią tekėti žemyn ir sugadins spintelės baldinę plokštę, o tai jau kainuos žymiai brangiau. Kitas pavyzdys, jei virtuvės baldai reikalauja remonto ar keitimo, yra nuskilusių baldinių plokščių kampų – tai yra nesaugu, didelė susižalojimo, ypač vaikams, tikimybė“, – apie galimas aplaidumo pasekmes kalba I. Rapkauskė.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video