Top Baneris

Kaip išsirinkti tinkamą medienos apsaugos priemonę?

2021 lapkričio 11 d.
dazai medienai
„Pinotex“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Statybinių medžiagų parduotuvės apdailos medžiagų skyriuje ieškant tinkamo gaminio dažnai galima pirmiau prarasti kantrybę, nei rasti tai, ko reikia. „Pinotex“ siūlo trijų kategorijų gaminius: mėlyna – pusskaidrės priemonės lauke esantiems paviršiams, žydra – dengiamosios priemonės lauke esantiems paviršiams, o ruda – medienos alyva.

Žodis Lasur gaminių pavadinimuose reiškia permatomas arba pusskaidres priemones, kuriomis apdorojus paviršių, medienos tekstūra lieka matoma. Žodžių junginiu Wood Paint žymimi dengiamieji medinių namų dažai – jais nudažius paviršių, medienos tekstūros nesimato.

Ką geriau rinktis – pusskaidrę ar dengiamąją apdailą?

Pirmiausia reikia patiems nuspręsti, kokio galutinio rezultato norite, kad medienos tekstūra matytųsi, ar kad būtų padengta?

Visi „Pinotex“ paviršiaus apdailos gaminiai tinka lauke esantiems paviršiams mediniams fasadams, lentjuostėms, tvoroms, skliautams, sandėliukams, pertvaroms ir kt.

Medienos ilgaamžiškumas priklauso nuo to, kaip ji apsaugota nuo grybinių ydų, todėl nepriklausomai nuo pageidaujamo galutinio vaizdo, medieną reikia apsaugoti sistemiškai. Pirmiausia ją reikia įmirkyti biocidiniu gruntu „Pinotex Wood Primer“ arba „Pinotex Base“, kurie saugo medieną nuo pamėlynavimo ir puvinio.

lazura

Yra kelios pusskaidrės apdailos galimybės. „Pinotex Extreme Lasur“ – atspariausia ir savaiminio valymosi savybių turinti priemonė, padengianti paviršių pusiau matine danga. „Pinotex Ultra Lasur“ blizga kaip lakas, o „Pinotex Classic Lasur“ – tradicinė matinė medienos apsaugos priemonė. „Pinotex Fence Lasur“ – matinė priemonė su šiek tiek daugiau pigmentų, ji skirta paprastesniems paviršiams.

Pusskaidre danga paviršių padengia ir apsauginės medienos alyvos „Pinotex Solar Terrace & Wood Oil“ bei „Pinotex Terrace & Wood Oil“. Šie gaminiai visų pirma skirti terasoms ir sodo baldams, tačiau puikiai tinka ir durims, langams ir mediniams fasadams, jie padengia paviršių matine aksomine danga.

pinotex durys dazai

Pageidaujantys dažyti dengiamaisiais dažais, gali rinktis iš trijų variantų. Pirmieji du – tai jau minėti savaiminio valymosi „Stay Clean“ savybių turintys, iki 16 metų išsilaikantys dažai „Pinotex Wood Paint Extreme“ ir hidrofobiniai, pusiau matiniai „Pinotex Wood Paint Aqua“.

Pasirinkus bet kuriuos iš šių dažų, medieną reikia gruntuoti sukibimą gerinančiu gruntu „Pinotex Wood Paint Primer“. Trečias puikus pasirinkimas – vandeniniai alkidiniai dažai „Pinotex Wood Paint Duo VX+“, kurie padės sutaupyti ir laiko, ir pinigų, nes paviršiaus nereikės gruntuoti, kadangi tai yra dažai ir gruntas viename.

Kaip gauti geriausią rezultatą?

Didžiausią patvarumą padeda pasiekti tinkamas planavimas ir sisteminis sprendimas. Dažant visada reikia tikrinti medienos kokybę (ji turi būti sausa, neapdulkėjusi, nepažeista grybinių ydų, nepamėlynavusi), stebėti oro temperatūrą ir drėgmę, pasirinkti gaminiui ir darbui tinkamus įrankius, reikalingą dengiamo sluoksnio storį ir kt.

Regis, taip gera dažyti šviečiant saulei, tačiau dažai gali išdžiūti per greitai ir dėl to per silpnai sukibti su paviršiumi. Jei pasirinksite tinkamus darbo būdus ir gaminius naudosite sistemiškai, gražiu mediniu paviršiumi galėsite be jokių rūpesčių džiaugtis net 16 metų.

 

handshake PARTNERIO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video