Top Baneris

Kaip įsirengti kokybišką namų biurą nedideliame bute?

2021 sausio 29 d.
Uola Studio vizualizacija3
Pasidalykite straipsniu

Koronaviruso pandemija ir karantinas pakeitė požiūrį į darbo vietą – daugybei Lietuvos gyventojų ji tapo ne privalumu, o būtinybe savo namuose. Visgi, iš namų dirbantiems asmenims neretai trukdo erdvės ar komforto stoka, ypač kai darbo kampelį tenka įsirengti toje vietoje, kuri anksčiau nebuvo pritaikyta darbui. Ekspertai teigia, kad kokybišką darbo erdvę įmanoma įsirengti net ir 50 kv. m dydžio ar dar mažesniame būste, tačiau būtina atkreipti dėmesį į tam tikrus aspektus.

Svarbiausia – funkcionalus išplanavimas

Kaip pastebi nekilnojamojo turto (NT) ekspertas Remigijus Pleteras, galimybė turėti darbui skirtą erdvę bute pastaruoju metu tapo labai svarbi būsto besižvalgantiems gyventojams – su klausimu, ar naujuose namuose pavyktų ją įrengti, kreipiasi vis daugiau klientų. Dažniausiai tai jauni, vidutines pajamas gaunantys asmenys, kurių darbo specifika leidžia dirbti per atstumą.

„Panašu, kad net pasibaigus karantinui nuotolinis darbas taps nauja norma, todėl natūralu, kad naujakuriai į kokybiškos darbo vietos įrengimą namuose kreipia nemažai dėmesio ir stengiasi priimti ilgalaikius, patogumą ir produktyvumą užtikrinančius sprendimus“, – tendencijas apibendrina NT bendrovės „Bonava Lietuva“ vadovas.

Pasak jo, kokybišką namų biurą įmanoma įrengti ir gana nedideliame 50 kv. metrų ploto būste – tokio dydžio butai yra vienas populiariausių pasirinkimų tarp naujakurių. Tiesa, svarbu, kad dar tik projektuojant būstą jo erdvės būtų išplanuotos funkcionaliai. „Funkcionalus išplanavimas leidžia maksimaliai išnaudoti visą būsto plotą. Taip vietos atsiranda ne tik erdviai svetainei, patogiam miegamajam, bet ir produktyvumą galinčiam užtikrinti namų biurui, todėl šiuo metu statomuose būstuose šis planavimo principas yra labai svarbus“, – teigia R. Pleteras.

image 2021 01 29 201020

Funkcijos, pritaikytoms žmonių poreikiams

Interjero studijos „Uola Studio“ įkūrėja ir dizainerė Ugnė Kiseliovaitė sako, kad kuo protingiau išplanuotas butas, tuo paprasčiau išnaudoti jame esančias erdves ir rasti tinkamą vietą namų biurui. Jį įkuriant nedideliame būste, pasitarnauja prie žmogaus poreikių pritaikomi ergonomiški, multifunkciniai ir transformuojami baldai – prailginami ir paaukštinami stalai, atsilenkiančios konsolės.

„Kiekviename būste gali būti pritaikomi skirtingi darbo vietos įrengimo ir interjero sprendimai. Jei darbo metu naudojatės tik nedideliu nešiojamuoju kompiuteriu, galbūt užtenka ir patogioje vietoje pastatytos konsolės. Jei yra dirbama su keliais monitoriais ar papildomais įrenginiais, galima naudoti į kitus baldus integruotą darbo vietą. Pavyzdžiui, kavos stalelį šiais laikais galima transformuoti ne tik į darbo, bet ir į daugiau nei aštuoniems asmenims skirtą valgomojo stalą“, – teigia interjero dizainerė.

Kaip pastebi NT ekspertas R. Pleteras, dažnai naujakuriai dėl paprastesnio namų biuro įrengimo įvertina skandinavišką stilių. Jam būdinga šviesi ir lengva erdvė, kurioje naudojamos natūralios medžiagos ir tekstūros, daug medžio ir plieno detalių, vyrauja minimalizmas bei funkcionalūs baldai.

„Skandinaviško stiliaus interjeras nėra perkrautas detalėmis, todėl nevargina erdvės stoka. Taip pat jis yra nesenstantis, „neišeinantis iš mados“ nei po penkerių, nei po dešimties metų. Be to, subtilus darbo vietos įrengimas šiuo laikotarpiu didina ir būsto likvidumą, nes potencialūs pirkėjai įvertina ne tik būsto funkcionalumą ir protingą erdvių išplanavimą, bet interjerą“, – teigia NT ekspertas.

Uola Studio vizualizacija1

Produktyvumą didina detalės

Interjero dizainerė U. Kiseliovaitė akcentuoja, kad įrengiant darbo vietą namuose reikia pasirinkti ne tik patogius baldus ir nevarginantį interjerą, bet ir atsižvelgti į dar keletą svarbių akcentų. Darbo erdvėje atsidursiantiems šviestuvams, kompiuteriui ir kitiems įrenginiams privalu įrengti nemažai elektros lizdų, taip pat būtina investuoti į patogią kėdę, pagalvoti apie į stalą integruojamus stalčius ar lentynas, jei norima visas darbo priemones pasiekti ranka.

„Darbo vietos įrengimui rekomenduojama rinktis daug dienos šviesos gaunančią būsto erdvę. Geras apšvietimas tausoja sveikatą, gerina nuotaiką, padeda atsikratyti streso ir nerimo. Visgi, per daug tiesioginių saulės spindulių irgi nėra gerai, tad įrengiant namų biurą prieš langą ar šalia jo, reikia pasirūpinti tankios medžiagos užuolaidomis arba žaliuzėmis. Neturint galimybės gauti daug natūralios šviesos ar sutemus, gerą ir akims nekenkiantį apšvietimą turėtų užtikrinti dienos šviesos spektrą skleidžiantys šviestuvai“, – pataria interjero ekspertė.

Anot jos, norint garantuoti kokybišką bei produktyvų darbą išvengiant išsiblaškymo, taip pat svarbu rinktis erdvę, kurioje rečiau būna kiti šeimos nariai arba naudoti mobilias baldines sieneles, širmas. Planuojant namų biurą, paranku atsižvelgti ir į tai, kas yra už nugaros: „Dirbant namuose dažnai tenka dalyvauti nuotoliniuose susitikimuose, tad renkantis namų biuro vietą reikėtų apmąstyti, ką matys pašnekovas. Rekomenduojama, kad už žmogaus esantis fonas būtų neutralus.“


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video