Top Baneris

Kaip efektyviai įrengti santechninę įrangą namuose su šilumos siurbliu ir grindų šildymu

2023 vasario 14 d.
Pasidalykite straipsniu

Šiuolaikiniuose namuose dažnai naudojami energiją taupantys šilumos šaltiniai – saulės kolektoriai ar šilumos siurbliai. Pasitaiko, kad investuotojai visiškai atsisako radiatorių ir renkasi grindinį šildymą. Kurie vožtuvai gerai veikia tokiose šildymo sistemose?

Šiuolaikinė šildymo sistema turi turėti efektyvius ir energiją taupančius valdymo elementus. Pateikiame svarbiausius perjungimo vožtuvų, maišymo vožtuvų ir pavarų ar valdiklių, naudojamų įrenginiuose su šilumos siurbliu ir grindiniu šildymu, parametrus ir savybes. Tai pavyzdžiai, nurodantys valdymo jungiamųjų detalių pasirinkimo kryptį.

Tikslus srauto reguliavimas su perjungimo vožtuvais

Šilumos siurblio instaliacija dažnai turi papildomų šilumos šaltinių, kurie gali šildyti namus šaltesnėmis dienomis. Yra įvairių ekonomiškų sprendimų, tarp kurių išsiskiria, pavyzdžiui, saulės kolektoriai ar modernūs dujiniai katilai. Įrenginyje, kuriame yra daugiau šilumos šaltinių, reikia įrengti perjungimo vožtuvą (pvz., ESBE serijos VZD), kuris leidžia greitai pakeisti terpės srautą tarp dviejų imtuvų. Sklendės padėtis valdoma pavaros 2 taškų signalu, tinkančiu perjungimo funkcijai. Jeigu atsitiks taip, kad šilumos siurblys veiks ilgiau nei savaitę, pavara laikinai ir „profilaktiškai“ pajudins vožtuvą. Tai užtikrina, kad reversinis vožtuvas, jei reikia, sklandžiai persijungs į antrąjį šilumos šaltinį.

Pav1 Tiekimo kabeliai ESBE perjungimo voztuve VZD serijos

Tiekimo kabeliai ESBE perjungimo vožtuve VZD serijos

Prijunkite laidus nuo pavaros prie šilumos siurblio pagal naudojimo instrukciją, atkreipdami dėmesį į laidų spalvą. Spalvos atitinka dažniausiai naudojamus sprendimus. Taip pat verta žinoti, kad jei namo instaliacijoje yra tik grindinis šildymas (be radiatorių), imtuvų pusėje nereikia naudoti perjungimo vožtuvo.

Efektyvumas ir komfortas viename  

Yra įvairių grindų šildymo reguliavimo būdų. Populiariausi sprendimai yra maišymo vožtuvas su pavara arba maišymo vožtuvas su valdikliu. 

Pav2 Daugiazonio grindu sildym o su sukamuoju voztuvu ir valdikliu schema reguliavimas pagal vidauslauko temperatura

Daugiazonio grindų šildymo su sukamuoju vožtuvu ir valdikliu schema – reguliavimas pagal vidaus/lauko temperatūrą; 1 maišymo vožtuvas, 2 valdiklis  

Reikia pasirūpinti, kad būtų pasirinktas efektyvus maišymo vožtuvas (tinka reikiamai Kvs vertei, jungties DN dydžiui ir funkcijai). Montuotojas taip pat turėtų atkreipti dėmesį į tinkamą pavaros sureguliavimą pagal vožtuvo parametrus ir instaliacijos techninius reikalavimus. Maišymo funkcijai pasirinkite pavarą su 3 taškų arba proporcingu signalu (rečiau pasitaikantis variantas). Taip pat reikia atsižvelgti į pagrindinius įrengimo parametrus:

  • DN skersmuo, 
  • įtampos tipas (230V arba 24V). 
  • pavaros sukimosi laikas.

Savo ruožtu pagrindinis klausimas renkantis valdiklį yra vartotojo reikalaujamo komforto lygio klausimas. Esant poreikiui, „bazinius“ valdiklius galima atnaujinti į įrenginius su pažangesnėmis funkcijomis. 

Naudingos namo valdymo jungiamųjų detalių savybės  

Manoma, kad modernaus namo valdymo jungiamosios detalės, visų pirma, turėtų būti taupančios energiją ir palyginti pigios eksploatuoti. Tarnavimo trukmė, be kita ko, priklauso nuo vožtuvų atsparumo korozijai. Perjungimo vožtuvai ir maišymo vožtuvai pagaminti iš medžiagų, apsaugotų nuo korozijos ir mechaninių pažeidimų. Siekiant išvengti greitesnio grindų šildymo sistemos valdymo jungiamųjų detalių nusidėvėjimo taip pat naudojami, pvz., korozijos inhibitoriai.

Pav3 Medziagos zymejimo pav yzdys – CW602N – atsparus cinkavimuisi zalvaris naudojamas maisymo voztuvuose

Medžiagos žymėjimo pavyzdys – CW602N – atsparus cinkavimuisi žalvaris, naudojamas maišymo vožtuvuose 

Tinkamai suplanuota, sumontuota ir naudojama instaliacija su šilumos siurbliu ir grindiniu šildymu – investicija ilgiems tarnavimo metams. Skaičiuojama, kad individualaus namo šildymo kaštai šilumos siurbliu gali būti net kelis kartus mažesni nei tradiciniai sprendimai.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video