Kai pamatai kelia rūpestį: hidroizoliacijos sprendimai

Kai pamatai kelia rūpestį: hidroizoliacijos sprendimai

statybos

Statybų specialistai teigia, kad nuostolius nuo drėgmės poveikio pastato pamatams galima sulyginti su investicija į kokybišką hidroizoliaciją santykiu 97:3. Panašu, kad sprendimas vienareikšmiškai hidroizoliacijos naudai! Tačiau ką daryti, kai pamatai dar ir probleminiai – tarkim, skalaujami aukšto gruntinio vandens ar restauruojami istoriniai, siekiantys kelis šimtmečius? Į šiuos klausimus atsako UAB „SCHOMBURG Baltic“ specialistai.

„Du aukštai po žeme, – atkreipia dėmesį UAB „SCHOMBURG Baltic“ direktorius Gytis Jonas Vitkus, – tai kasdienybė visuose naujuose verslo pastatuose. Be to, dažnai nauji pastatai įterpiami tarp jau stovinčių, kur paprastai hidroizoliacijai įrengti susidaro sudėtingos priėjimo sąlygos. Seni, restauruojami, istoriniai pastatai, kuriuose naujam gyvenimui prikeliamos apleistos ir ilgą laiką neeksploatuotos patalpos, yra dar vienas iššūkis įrengiant patikimą požeminės pastato dalies hidroizoliaciją.“

Kai iš grunto plūsta drėgmė

Kai gruntinio vandens lygis aukštas, paprastai siūloma rinktis tokią pamatų konstrukciją, kuriai grunto drėgmė darytų mažiausiai įtakos. Galima įrengti spraustinius, juostinius arba stulpinius pamatus. Bet hidroizoliuoti juos teks bet kuriuo atveju, ir čia bendrovės specialistai rekomenduoja naudoti laiko išbandytas ir daugybėje sėkmingai užbaigtų projektų patikrintas hidroizoliacines sistemas. 

„Mūsų rekomendacija – dviguba hidroizoliacija, – pabrėžia G. J. Vitkus. 

  • Pirmas žingsnis – gaminant pamatų betoną, reikiama proporcija turėtų būti įmaišoma kristalinė hidroizoliacija „BETOCRETE CP-360-WP“. Betone susidaro kristalai, užkertantys kelią įsiskverbti vandeniui. Produkto efektyvumu jau turėjome progų įsitikinti ne vienose statybose, o prieš tai – KTU Statybos fakulteto laboratorijose bandymų metu.“
AD 4nXcY J7nesNwQ8Pyu52UwUkSi7TIZi1a0MDN4XSEXc00MNeakYbaE9Nvq39ArqcsdEmm7rSY62GC0kGbcIrJgFrGwc9fXak2P9lJY3QEltIbnWiLok5Hhpx MUFgnDaGkqHh0YEJkYmFf3x5HoaVbkztd S g5hLS9TNfxR0mAfOTRToMT1suC0?key=jgq26 QbEN hokIygE4 hA

Kartais patogios prieigos prie pamato iš išorės nėra. Tokiu atveju tenka dirbti iš vidaus, ir labai dažnai tai – kruopštus rankų darbas.

  • Antras žingsnis – betonavimo siūlių sandarinimo juosta „AQUAFIN CJ5“ – kristalais padengta plieninė 15 ar 20 cm pločio juosta, specialiais laikikliais tvirtinama tarp grindų ir sienos armatūros. „Silpnesnėje konstrukcijos vietoje, siūlėje tarp grindų ir sienos susidaręs kristalinis barjeras, – aiškina specialistas, – sukuria papildomą apsaugą nuo vandens prasiskverbimo.“ 
  • Ši juosta nėra elastinga, tad toms vietoms, kur per pamatą praeina vamzdžiai ar nutraukiamas betonavimas, jis siūlo termoelastinę juostą „AQUAFIN CJ6“, nebijančią gruntinio vandens lygio kitimo ir atsparią išplovimui.
  • Užtikrintam sprendimui – išorinę pamato pusę pagal poreikį patariama hidroizoliuoti elastingomis teptinėmis cementinėmis hidroizoliacijomis, „AQUAFIN-RB400“ ar bituminėmis, „COMBIDIC-2K-Clasic“. Bet kuriuo atveju, esant aukštam gruntinio vandens lygiui, šalia pamato privaloma įrengti drenažo sistemą.

Turint reikalų su istorija

Atskira tema – restauruojamų istorinių pastatų pamatai. Jie jau išstovėję dešimtmečius, pažeisti ne tik drėgmės, bet ir druskų ar aplinkos teršalų. Dažnai prie jų sunku prieiti, tenka tvarkyti rūsių sienas ne iš išorės, o iš vidaus. „Istoriniai pastatai saugomi paveldo, – pabrėžia UAB „SCHOMBURG Baltic“ vadovas, – todėl jų remontui reikalingos specialios medžiagos, atitinkančios WTA sertifikatus. Šiems darbams galime pasiūlyti visą produktų sistemą. Įvertinę pamatų būklę ir galimybes prieiti prie jų iš išorės ar vidaus, paprastai rekomenduojame specialius remontinius mišinius tipo „ASOCRET M30“ paviršiams lyginti, mineralinę elastingą hidroizoliaciją „AQUAFIN 2K/M-Plius“ horizontaliems ir vertikaliems paviršiams hidroizoliuoti, injektuojamą horizontalų barjerą įrengti siūlome gelio konsistencijos produktą „AQUAFIN i380“ arba skystį „AQUAFIN-F“.“

AD 4nXc9s2HCAlr2O yLU8O YwCMlpkr08IQXWrMdi1cdZOSP2vVbAZvyRGgEBHFVn HPnhAYoyZD1vf4v7r8loAVqzpky4jNLcLQt3bYgTg eQEe2mCGEtC8LYayGxFzT7zKdgVvdqkZXNO0qstTAf9NZK64eGYWTmF4MdO5wMgAgDing086hxXxw?key=jgq26 QbEN hokIygE4 hA

28 mėnesius trukusi Pacų rūmų Vilniuje restauracija – vienas sudėtingesnių projektų, kai istorinio paveldo pastatą reikia pritaikyti šiuolaikiniams poreikiams. Atidengiant senovinius rūsius, buvo pasirūpinta ir jų hidroizoliacija.

Restauruotą, tvirtai ant tvarkingų ir sausų pamatų stovintį istorinį pastatą specialistai paprastai rekomenduoja iš fasado ir iš patalpų pusės apdoroti sisteminiais sanuojančiais tinkais „THERMOPAL“, pasižyminčiais galimybe savyje akumuliuoti didelį į istorines sienas įsigėrusių druskų kiekį, neišleidžiant jų į patalpas.

UAB „SCHOMBURG Baltic“

Veiverių g. 139, Kaunas

Tel. +370 698 25 309

El. p. gytis@schomburgbaltic.eu

http://www.schomburgbaltic.eu

Straipsnis paskelbtas „Statyba ir architektūra“ 2024 m. vasaros numeryje.

Temos: Gytis Jonas Vitkus, hidroizoliacijos sprendimai, Schomburg Baltic

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai