Kad netektų renovuoti ką tik įrengtos šildymo sistemos

Kad netektų renovuoti ką tik įrengtos šildymo sistemos

Neefektyvios šildymo sistemos vargina ne tik senų daugiabučių, bet ir neseniai statytų individualiųjų namų gyventojus. Šie skundžiasi dėl nešylančių ar nepakankamai šylančių radiatorių, netolygiai įšylančių patalpų, grindų, triukšmo šildymo sistemoje, didelių šildymo ar vėsinimo sąnaudų. Pasak šildymo ir vėsinimo sistemų gamintojų „TA Hydronics“, vis daugiau gyventojų kreipiasi į specialistus, prašydami paaiškinti, kodėl nauja įrengta šildymo sistema veikia nekokybiškai, nesuteikia komforto ir nepadeda sutaupyti.

„Individualiųjų namų savininkai dažnai skundžiasi dėl problemų, kurios analogiškos esančioms senų daugiabučių šildymo sistemose. Patalpoms šildyti jie sunaudoja daug energijos, moka didžiulius pinigus, o namuose – vėsu. Taip atsitinka, kai gyventojai, įsirengdami naują šildymo sistemą, atsisako inžinerinio projektavimo darbų ar esamos šildymo sistemos audito. Todėl parenkami gerokai atgyvenę, netinkami konkrečiam atvejui sprendimai. Rekomenduotume prieš priimant sprendimus dėl šildymo sistemos diegimo ar atnaujinimo pasikonsultuoti su šios srities profesionalais, išsiaiškinti visas galimybes ir rinktis sprendimus, labiausiai atitinkančius jūsų poreikius, garantuojančius kokybišką sistemos veikimą“, – patarė „TA Hydronics“ technikos direktorius Liutauras Rimkūnas.

Svarbiausia – tikslus ir profesionaliai parengtas projektas

Statant individualųjį namą šildymo sistemos pasirinkimas yra vienas atsakingiausių žingsnių. Tinkamai pasirinktas namo šildymo sistemos sprendimas garantuoja ne tik efektyvų, bet ir maksimaliai taupų šildymo sistemos eksploatavimą. Pirmiausia patariama pasirinkti adekvatų namo projektui šildymo būdą. Galima rinktis kuro katilą, kūrenamą malkomis, briketais, granulėmis, dujinį katilą, šilumos siurblius, geoterminį šildymą ar kitus modernius šilumos gamybos įrenginius. Taip pat būtina nuspręsti, kokie bus šildymo prietaisai: radiatoriai, grindinio šildymo sprendimai, konvektoriai ar kiti. Tačiau visų svarbiausia – tinkamai suderinti visų šildymo sistemos įrenginių darbą, kad ji veiktų būtent taip, kaip norite jūs.

„Labai svarbus etapas pasirenkant šildymo sistemą – jos projektavimas. Tuo metu gyventojas turi apsispręsti, kokio tipo šildymo sistemą pasirinks ir kokį sistemos veikimo rezultatą laikys tinkamu. Projektavimo metu rekomenduojame pasitarti su įvairius šildymo sistemų sprendimus siūlančių įmonių konsultantais – juk sprendimų yra labai įvairių, skiriasi ne tik jų kaina, bet ir galimybės. „TA Hydronics“ siūlomi produktai kasmet sukelia tikrą proveržį šildymo ir vėsinimo sistemų rinkoje, pavyzdžiui, 2013 metais pristatyti termostatiniai vožtuvai, turintys automatinę srauto reguliavimo funkciją. Grindinio šildymo kolektoriai be papildomų investicijų padeda sutaupyti iki 35 proc. energijos“, – sakė L. Rimkūnas.

Sutaupyti padės šildymo sistemos įrenginių sureguliavimas

Siekiant sumontuoti taupią ir ilgaamžišką sistemą, būtina pasirūpinti, kad joje būtų numatyti patikimi ir modernūs termostatiniai bei balansiniai vožtuvai, katilinėje – slėgį palaikantis išsiplėtimo indas, kokybiški automatiniai oro šalintuvai, oro bei nuosėdų atskirtuvai.
L. Rimkūnas akcentavo, kad individualiųjų namų šildymo sistemų efektyvumas priklauso ne tik nuo deramai parinktų produktų ar sprendinių, bet ir nuo teisingo sistemos komponentų suderinimo.

Kad šildymo sistema būtų efektyvi ir ilgaamžė, ją turi sudaryti šie komponentai:

Termostatiniai vožtuvai su termostatinėmis galvutėmis, kurie padės reguliuoti patalpų temperatūrą pagal gyventojų poreikius, mažinti sunaudojamos energijos kiekį išvykus, tad energijos bus sutaupoma daugiau. Šiandien patikimiausi – automatinę srauto balansavimo funkciją turintys termostatai. Būtina pastebėti, kad nepakanka vožtuvus sumontuoti – juos reikia ir tinkamai sureguliuoti.

Modernūs automatinę reguliavimo funkciją turintys grindinio šildymo kolektoriai užtikrins reikiamą patalpų temperatūrą ir jos palaikymą. Balansiniai vožtuvai irgi turi būti tinkamai sureguliuoti.

Kokybiškas išsiplėtimo indas katilinėje padės palaikyti šildymo sistemoje būtiną minimalų slėgį, tad šildymo įrenginiai veiks harmoningai, sistemoje nesikaups oras ir nuosėdos. Net ir aukščiausios kokybės išsiplėtimo inde esantis oro slėgis turi būti tikrinamas ir derinamas kas 3–5 metus.

Šildymo sistemos priežiūra užtikrina ilgaamžį efektyvumą

Šildymo sistema veiks efektyviai tik tinkamai prižiūrima ir teisingai eksploatuojama. Dauguma naujas šildymo sistemas įsirengusių individualiųjų namų šeimininkų neteikia dėmesio sistemos priežiūrai, todėl jau po poros metų joje ima kauptis nuosėdos, rūdys, nepageidaujamas oras, pradeda prasčiau šilti prietaisai, nepakankamai prišildomos patalpos, prasčiau šyla grindys, atsiranda pašalinių garsų, sunaudojama daugiau energijos.

Apskaičiuota, kad dėl oro kamščių sistemoje šilumos perdavimas gali sumažėti net iki 80 proc.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai