Top Baneris

Kad architektai, užsakovai ir rangovai susikalbėtų

2019 sausio 8 d.
„BIMx“
Pasidalykite straipsniu

Dažnai architektai, užsakovai ir rangovai šneka skirtingomis kalbomis – vieniems sunku paaiškinti siūlomas idėjas, antriesiems – jas suprasti. Modernizuojant ir diegiant BIM technologijas, ypač svarbi savalaikė, tiksli informacija ir visų projekto dalyvių komunikacija. Šiuolaikinės technologijos siūlo priemonių, sprendžiančių šiuos klausimus. Architektai gali išnaudoti naujuosius įrankius nuolatiniam duomenų pasiekiamumui, lengvam efektyvių pristatymų paruošimui, o užsakovas gali „pasivaikščioti“ po būsimą statinį, pajusti siūlomus sprendimus.

Architektai gali išnaudoti naujuosius įrankius nuolatiniam duomenų pasiekiamumui, lengvam efektyvių pristatymų paruošimui, o užsakovas gali „pasivaikščioti“ po būsimą statinį, pajusti siūlomus sprendimus.

Virtualus pasivaikščiojimas – ne tik pramogai

Vienas modernių technologinių sprendimų – įrankis „GRAPHISOFT BIMx“, puikiai įvertintas vartotojų ir specialistų, gavęs daug tarptautinių apdovanojimų.

Su „BIMx“ galima lengvai ruošti kuriamų objektų pristatymus. Jiems gali būti naudojami programa „GRAPHISOFT ARCHICAD“ sukurti vaizdai, išsaugoti galerijoje. Vaizdai gali būti rodomi per TV įrenginius ar projektorių, prijungus mobilųjį įrenginį. Galima nustatyti nenutrūkstamą vaizdų rodymo režimą, kuris ypač patogus fonui sukurti per susitikimus, parodas ar konferencijas.

„BIMx“ taip pat labai praverčia pristatant užsakovams ne tik stambius, bet ir smulkesnius projektus. Bendrovės „Design Solutions“, atstovaujančios programinės įrangos kūrėjui „GRAPHISOFT ARCHICAD“, specialistams nesyk teko girdėti atsiliepimų iš architektų, kurie pasakoja, kaip jų užsakovai, būsimi individualių namų savininkai, džiūgauja tarsi kompiuterio žaidime galėdami pasivaikščioti po būsimo namo erdves.

Specialūs virtualiosios realybės akiniai „Google Cardboard“ suteikia dar ryškesnių pojūčių, nes tampi nebe žiūrovu, o dalyviu. Susidaro įspūdis, kad esi realiame pastate, gali pasivaikščioti po kambarius, jausti jų dydį, pakėlęs galvą įsivaizduoti būsimų lubų aukštį. Ši technologijos „BIMx“ suteikiama galimybė patinka visiems, ypač besižavintiems kompiuteriniais žaidimais.

„BIMx“ skirtas ne vien tik pristatymams ir žaidimo malonumams. Jis labai praverčia kalbantis architektams ir rangovams. Tai lyg sąsaja tarp architektų biuro ir statybų aikštelės. Išmanusis telefonas, planšetė ar nešiojamasis kompiuteris padės reikiamu metu turėti visus duomenis, nebereikės šūsnies popierinių brėžinių. Informaciją – pastato planus, pjūvius, konstrukcijų detalių brėžinius – galima matyti 2D ar 3D formatu, taip pat pateikti pastabas, žymėti ir realiuoju laiku „pjaustyti“ modelį, siekiant išsiaiškinti visus rūpimus klausimus, kurie kyla planuojant ir koordinuojant darbus. Tokios galimybės svarbios tiek gaunant informaciją, tiek atliekant pakeitimus, operatyviai valdyti ir keistis informacija, ko ypač reikia esant greitam darbo ritmui ir aukštiems efektyvumo reikalavimams.

„BIMx“ pristatymą galite peržiūrėti čia: http://bimx.archicad.com/en/#what-is-bimx.

bimx 2

Kodėl „BIMx“?

Duomenų pasiekiamumas. Nuo architekto stalo iki statybos procesų eigos koordinavimo statybvietėje – pasiimkite savo projektą visur, kad ir kur būtumėte.

Duomenų sinchronizavimas naudojant tokias debesijos technologijos duomenų talpyklas kaip „iCloud“ arba „Dropbox“. Duomenų perdavimas vyksta ypač lengvai, o „GRAPHISOFT’s BIMx Model Transfer“ paslauga užtikrina saugų ir efektyvų apsikeitimą projekto duomenimis.

Tikslūs matmenys gaunami iš 3D modelio ar 2D planų, naudojant „BIMx PRO“ versiją. Tai būtinybė statybų koordinatoriams ir profesionaliems darbininkams, kurie turi žinoti tikslius skaičius.

Komandinis bendradarbiavimas. Naudojant „GRAPHISOFTBIMcloud“ infrastruktūrą, galima siųsti pranešimus, pažymint „problemos“ vietą, pridėti nuotraukas, siekiant sukurti duomenų perdavimo tiltą tarp architektų biuro ir statybų aikštelės, kas ypač svarbu pastato duomenų valdymo procesams.

Virtualioji realybė. „BIMx“ suderinamas su „Google Cardboard“ virtualiosios realybės akiniais, dėl kurių galima panirti į virtualiąją realybę ir patirti stiprių pojūčių, naudojant „iOS“ ir „Android“ sistemų išmaniuosius telefonus.

„BIMx“ licencijavimas yra labai palankus vartotojui. Galima nemokama „BIMx (Free)“ versija ir „BIMx PRO“ versija (49,99 Eur). Licencijos yra nuolatinės. Jas galima atsiųsti iš „App Store“ ir „Google Play“ parduotuvių.

Bendrauti ir keistis duomenimis tarpusavyje gali visi vartotojai, net naudojantys skirtingų operacinių sistemų „iOS“ ar „Android“ įrenginius.

Virtualiosios realybės akinius „Google Cardboard“ galima įsigyti interneto parduotuvėse arba iš „GRAPHISOFT ARCHICAD“ atstovės Lietuvoje – bendrovės „Design Solutions“.

Daugiau informacijos apie „BIMx“ ir „ARCHICAD“: www.graphisoft.com arba www.designsolutions.lt.

archicad logo

ds logo

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video