Top Baneris

Ką vonios kambariui rekomenduotų žymūs dizaineriai

2018 vasario 16 d.
Pasidalykite straipsniu

Garsiausi pasaulio dizaineriai paprastai atviru tekstu nedalina interjero ir dizaino patarimų, kas madinga, o kas – ne, tačiau jų darbuose galima įžvelgti aktualiausias dizaino tendencijas ir pasisemti gerų interjero idėjų. Šįkart – žvilgsnis į vonios kambarį.

Antonio Citterio: Prabanga – tai pirmiausia funkcionalumas ir elegancija

Dažnai požiūris į prabangą – vis dar stereotipinis: viskas turi atrodyti efektingai ir pirmiausia daryti įspūdį aplinkiniams. Tačiau italų dizaino ir architektūros maestro Antonio Citterio tokiam požiūriui, ko gero, nepritartų. Per daugiau kaip dešimtmetį sukūręs ne vieną maišytuvo modelį ir vonios kambario kolekciją A. Citterio išgrynino šiuolaikinės prabangos apibrėžimą pirmiausia akcentuodamas precizišką kokybę, stilistinį universalumą ir išskirtinį patogumą. „Axor Citterio E“ serija būtent apie tai.

„Axor Citterio E“.

„Phoenix Design“: Ir klasikinis stilius gali būti aktualus ir šiuolaikiškas

Interjero dizaino gerbėjai vis dar pasidalinę į dvi stovyklas: vieni klasikinį stilių dievina, kiti – geriausiu atveju jam abejingi. Dizaino studijos „Phoenix De sign“ dvi maišytuvų serijas „Metropol Classic“ ir „Axor Carlton“ galima vadinti klasikinėmis, tačiau abi turėtų patikti ne tik šio stiliaus gerbėjams, bet ir skeptikams. „Axor Montreux“ dizainą įkvėpė pirmieji prieš daugiau kaip šimtmetį pramoniniu būdu pagaminti čiaupai. Šioje maišytuvų versijoje išsaugoti esminiai to laikmečio stilistiniai akcentai, tačiau neatrodo tarsi iš tikrųjų būtų pagaminti prieš daugiau kaip šimtmetį.

Sukurti „Axor Carlton“ seriją dizainerius įkvėpė legendinio Kanų viešbučio „Carlton“ interjeras. Šio viešbučio baldai, interjero aksesuarai, santechninė įranga laikomi tikra dvidešimto amžiaus trečiojo dešimtmečio Bauhauso stiliaus klasika. Dizainerių žinia aiški – šiuolaikiniam interjerui klasikiniai akcentai gali suteikia papildomo žavesio ir stilistinės intrigos.

„Axor Carlton“.

Patricia Urquiola. Vonios kambarys – jaukumo oazė

Pastaruosius keletą metų interjero dizaino žinovai kalba apie tai, kad vonios kambarys jau nebėra toks, koks buvo prieš keliolika metų. Kas pasikeitė? Ispanų dizaino žvaigždė Patricijos Urquiolos vonios kambario kolekcijoje „Axor Urquiola“ ko gero pateikė tiksliausius atsakymus. Dizainerė ne tik sukūrė itin charakteringo dizaino santechninę įrangą ir keramiką, bet ir iš svetainės į vonios kambarį perkėlė baldus, interjero aksesuarus, paveikslus ir netgi augalus suteikdama šiai namų erdvei papildomo namų jaukumo.

„Axor Urquiola“.

Philippe’as Starkas ir Jean Marie Massaud. Vanduo – svarbus vonios kambario interjero akcentas

Tekančio vandens srovė, skleidžiamas garsas ne tik atpalaiduoja, bet ir gali tapti subtiliu ir dinamišku interjero akcentu. Prancūzų architektas ir dizaineris Jeanas Marrie Massaud autorinėje santechninės įrangos ir keramikos kolekcijoje „Axor Massaud“ ne tik atrado balansą tarp geometrinių ir organiškų formų, bet ir sukūrė maišytuvus, iš kurių lyg miniatiūrinio krioklio plačia srove teka vanduo.

Maišytuvas „Axor Starck V“ apskritai pasaulyje neturi analogų. Unikalios technologijos dėka šiame modelyje galima stebėti unikalų gamtos reiškinį – vandens sūkurį. Norėdamas dar labiau pabrėžti užburiantį „vandens šokį“ prancūzų dizaineris Ph. Starckas pasiūlė jį gaminti iš neįprastos medžiagos – permatomo stiklo ir net atsisakė maišytuvams įprastos viršutinės dalies.

„Axor Massaud“.

Philippe‘as Starckas. „Phoenix Design“. Minimalizmo stilius dar neišsisėmė

Nors Ph. Starckas laikomas žaismingo ir daugiaprasmio postmodernaus stiliaus atstovu, prieš daugiau kaip dešimtmetį jo sukurta „Axor Starck“ kolekcija privertė vartotojus suabejoti minimalizmą lydinčiais stereotipais ir iš naujo įvertinti funkcionalumo svarbą interjere. Kad minimalizmo galimybės dar tikrai neišnaudotos patvirtino jau minėti „Phoenix Design“ šiemet pristatę naują minimalistinę seriją „Axor Uno“.

„Axor Starck“.

Straipsnis paskelbtas žurnale „Statyba ir architektūra“, 2017 / 6.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video