Top Baneris

Ką pravartu žinoti įsirengiant Lietuvoje itin populiarias vinilines grindis?

2020 rugsėjo 9 d.
4218
Freepik.com nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Įsirengiant ar atsinaujinant būstą, viena dažniausiai kylančių dilemų – kokias grindis pasirinkti? Jas renkantis yra itin svarbūs keli pagrindiniai kriterijai – ilgaamžiškumas, atsparumas, išvaizda ir kaina. Bene geriausiai šiuos kriterijus atitinka Lietuvoje itin populiarus pasirinkimas – vinilinės grindys. Renkantis jas svarbu žinoti kelis svarbius aspektus, o priartėjus prie montavimo darbų, nepamiršti, į ką ypač reikėtų atkreipti dėmesį.

Prieš kelis dešimtmečius pradėtos gaminti vinilinės grindys užsitarnavo žmonių pasitikėjimą. Dabar jų pasirinkimas yra itin didelis: laisvai klojamos („click“ sistema) arba klijuojamos plytelės, vinilas su akustiniu pagrindu, pasižymintis garso izoliacija ir šilumos sulaikymu, taip pat sveikatai nekenksmingos sudėties grindų danga.

Vinilinės grindys turi daug pavadinimų, todėl pravartu žinoti, kad jos taip pat gali būti vadinamos vinilinėmis plytelėmis, viniliniu laminatu, kvarcvinilo plytelėmis, PVC plytelėmis arba LVT (angl. luxury vinyl tiles).

Vinilinės grindys – privalumų netrūksta, bet svarbu žinoti, ko nori

Architektė ir interjero dizainerė Vida Vyšniauskienė apžvelgė esminius vinilinių grindų pranašumus ir trūkumus:

„Pranašumai – danga lengvai montuojama, tinka šildomosioms grindims, nes turi nedidelę varžą, palyginti pavyzdžiui, su medinėmis, yra lengvai prižiūrima, atspari drėgmei, didelis spalvų, raštų, formatų pasirinkimas (gali būti ruloninė, lentelių ar plytelių pavidalu). Yra variantų, kai galima tiesiog pakloti be klijų, o išsikraustant į kitas patalpas išsinešti savo dangą. Tai dažnai praverčia dideliuose prekybos centruose nuomojant prekybos plotus.

Iš trūkumų greičiausiai pagrindinis yra dangos plonumas – reikia paruošti labai gerą pagrindą, kad grindys neturėtų nelygumų, be to, geros kokybės danga nėra pigi, tačiau žiūrint ką su kuo lyginsi. Šias grindis naudojame visuomeniniuose objektuose, kaip antai grožio ir chirurgijos klinikos operacinėse. Nelabai ir yra ką iš kitokių grindų pasirinkti, nes vinilinės grindys geriausiai atitinka sanitarinius, higieninius reikalavimus.

Jas naudojame ir viešbučiuose, kai reikia antialerginės dangos, kai reikia gero atsparumo intensyvaus vaikščiojimo zonose. Palyginti su akmens masės plytelėmis, vinilinė danga yra „tylesnė“. Ji tinka ir gyvenamuosiuose pastatuose. Vienas klientas dėl namuose takus išvaikštančio didelio šuns prašė atsparios vinilinės dangos ir vėliau tuo labai džiaugėsi.“

Anot architektės, renkantis grindų dangą patarti būna sunku, jeigu pirkėjas pats neturi susikūręs namų vizijos. „Geriausias patarimas – turėkite savo gyvenimo poziciją ir viziją. Jei esate basomis vaikštantis jogas ar natūralių medžiagų gerbėjas – verčiau rinkitės tikrą medį“, – siūlė specialistė.

20664

Tarnaus kelis dešimtmečius

Lietuvos žaliųjų pastatų tarybos (LŽPT)‎‎ narys Audrius Mizaras teigia, kad atsparumo prasme vinilinės grindys yra gerokai patvaresnės nei medinės. O tinkamai sumontuotos gali tarnauti net kelis dešimtmečius.

„Tai priklauso nuo to, ar naudotojas atsižvelgia į kasdienės priežiūros rekomendacijas, ar yra įėjimo kilimėliai, kurie sulaiko iki 90 proc. abrazyvo ir purvo, atnešamo iš lauko. Dažniausiai dangoms suteikiama ilgalaikė garantija – 10 ir daugiau metų. Kai kurios vinilinės grindys gali tarnauti ir daugiau nei 40 metų, netgi tokiuose didelio žmonių srauto sulaukiančiuose objektuose kaip ligoninės.

Vinilinių grindų atsparumas – didelis. Vinilinė danga į drėgmę nereaguoja, ji yra atspari vandeniui. Kuo danga storesnė ir standesnė, tuo ji atsparesnė temperatūros svyravimams patalpos viduje, o ypač zonose prie didžiulių vitrininių langų, per kuriuos visą dieną gali kaitinti saulė. Jeigu mūsų klientas turi stambesnį gyvūną ar mažų vaikų, gali būti ramus, kad vinilinėse grindyse neliks įspaudų ar žymių, kaip kad gali nutikti su natūraliu parketu ar laminatu. Labai svarbu įrengiant naudoti tinkamas medžiagas, t. y. klijus, spec. paklotą (jei tai laisvai klojamos vinilinės lentelės), įsitikinti, kad pagrindas yra sausas, švarus ir lygus, kad jau išdžiūvęs išlyginamasis sluoksnis. Visos šios, atrodytų, smulkios detalės stipriai lemia dangos tarnavimo laiką ir bendrą išvaizdą“, – sako A. Mizaras.

4216

Jo teigimu, vinilinės grindys turi daug pranašumų, vienas jų – ekologiškumas.

„Tai yra geras šilumos laidininkas, tinka šildomosioms grindims. Vinilinė danga yra pigesnė, palyginti su natūraliu parketu, taip pat ir ekologiškesnė, nes gamybos procese naudojama mažiau naujų gamtinių išteklių (didelė dalis vinilinių dangų savo sudėtyje turi 21–36 proc. perdirbtų medžiagų), nei kertant medžius. Produktai gaminami naudojant atsinaujinančius energijos šaltinius, o gamybos žaliavos gali būti vėl ir vėl perdirbtos.

Šios grindys atrodo itin tikroviškai. Panaudojant aukštąsias skaitmenines technologijas, vaizdas išgaunamas toks, kad, net ir lyginant su tikru medžiu, betonu, granito ar marmuro plokštėmis, yra gana realistiškas“, – pranašumus vardijo A. Mizaras.

Anot architektės V. Vyšniauskienės, kai kurios vinilinės grindys yra gaminamos iš natūralių medžiagų, tačiau joms surišti yra naudojami sintetiniai klijai.

„Yra labai daug vinilinės dangos rūšių. Kai kurių rūšių gamybai naudojamos natūralios medžiagos, bet jos surišamos greičiausiai kokiais nors sintetiniais klijais. Be to, norint dangą priklijuoti prie pagrindo, taip pat reikia klijų. Visgi, manau, kad vinilines grindis galima vadinti tvariu produktu. Mano manymu, perdirbant įvairias medžiagas, gali atsirasti ir dar daugiau tokio tipo dangų“, – teigė V. Vyšniauskienė.

Įdomiausias naujienas sužinokite pirmieji – „Statyba ir architektūra“ Facebook puslapyje:Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video