Top Baneris

Ką būtina žinoti renkantis šilumos siurblį?

2022 gegužės 2 d.
Šilumos siurblys oras-vanduo

Tinkamai pasirinktas šilumos siurblys sumažins namo eksploatacines sąnaudas ir užtikrins jo ilgaamžiškumą. Tačiau daugelis vartotojų, o neretai ir pardavėjų, nepakankamai įvertina šilumos siurblio parinkimo svarbą ir taip padaro esminę klaidą, nulemiančią reikšmingai išaugusias elektros energijos ir šilumos sąnaudas šaltuoju metų laikotarpiu. Specialistai rekomenduoja įvertinti tris esminius veiksnius.

Pastato šilumos nuostolių nustatymas

Siekiant parinkti optimalios galios šilumos siurblį, pirmiausia būtina suskaičiuoti tikslius pastato šilumos nuostolius. Šilumos nuostoliai – tai šilumos praradimas pro pastato sienas, duris, langus, taip pat dėl šviežio oro apykaitos. Šilumos nuostolius lemia skirtinga pastatų konstrukcija, statyboms naudojamos medžiagos ir jų šiluminės savybės. Tik žinant tikslius šilumos nuostolius, galima pasirinkti tinkamą šilumos siurblį.

Šilumos siurblio galios perskaičiavimas

Remiantis visame pasaulyje priimtais standartais, gamintojų kataloguose šilumos siurblių galia įprastai pateikiama, kai lauko oro temperatūra yra +7 °C. Tačiau rekomenduojama patikrinti šilumos siurblio galią, kai lauko temperatūra siekia bent -15 °C. Maksimali šilumos siurblių galia skiriasi ir priklauso individualiai nuo gamintojo ir kiekvieno modelio. Dėl šios priežasties yra būtina patikrinti kiekvieną modelį ir nesivadovauti gamintojų reklaminiuose kataloguose pateikiama technine informacija.

Šilumos siurblio ir šildymo sistemos patikrinimas

Nustačius pastato šilumos nuostolius ir perskaičiavus šilumos siurblio galią, reikėtų atkreipti dėmesį, kaip kiekvienas šilumos siurblys numatytą galią užtikrins prie skirtingos šildymo sistemos. Todėl būtina patikrinti, prie kokios pastate įdiegtos šildymo sistemos temperatūros šilumos siurblys užtikrins reikalingą galią.

Pavyzdžiui, individualiuose namuose, siekiant sumažinti šildymo sąnaudas, dažnai pasirenkami oro-vandens šilumos siurbliai, sugeriantys lauko šilumą ir ją panaudojantys vandeniui šildyti per grindinio šildymo, sieninio ar lubinio šildymo sistemas, radiatorius. Pasirinkimų nemažai, todėl svarbu šilumos siurblio galią rinktis ne pagal gamintojų kataloguose nurodytus duomenis, o įvertinant konkrečiai kiekvieno namo šildymo sistemos sąlygas. Taip pasiekiamas optimalus balansas tarp modelio dydžio, kainos ir optimalių išlaidų už elektrą šalčiausiu metu.

Remiantis šiomis sąlygomis, toliau jau galima tęsti šilumos siurblio paieškas, vertinant jų efektyvumą, valdymo galimybes, serviso tarnybos patikimumą ir kitus veiksnius.

„Hitachi“ šilumos siurbliai

Rinkos poreikius girdintis gamintojas „Hitachi“, kurio oficialus atstovas Lietuvoje – UAB „Gilius ir Ko“, jau daugelį metų orientuotas į efektyviausius gyvenamųjų namų šildymo sprendimus. „Hitachi“ oro-vandens šilumos siurbliai „Yutaki“ pasižymi mažomis energijos sąnaudomis, aukštu naudingumo koeficientu, kompaktiška konstrukcija, patogiu ir greitu valdymu.

Wired thermostat 2021 1

Vartotojams gamintojas rekomenduoja individualiai patikrinti kiekvieno šilumos siurblio galią ir tik tuomet pasirinkti geriausiai jų pastato šilumos poreikius atitinkantį šilumos siurblio modelį.

Hitachio ir Gilius 1


handshake PARTNERIO TURINYS

kranas

Svarbiausios statybų, NT, inžinerijos naujienos – nepraleiskite!

Komentarai