Top Baneris

Ruošiantis statyti „Juodelių“ gamyklą Šeduvoje – klausimai dėl infrastruktūros

2023 liepos 26 d.
mediena
Pasidalykite straipsniu

Liepos 21 dieną Radviliškio rajono savivaldybėje apsilankę uždarosios akcinės bendrovės „Juodeliai“ vadovai derėjosi dėl beveik 5 milijonus eurų galinčios kainuoti infrastruktūros nutiesimo iki verslininkų Šeduvoje išsinuomoto sklypo. Investuotojai į būsimą gamyklą planuoja investuoti 20 milijonų eurų ir sukurti 100 darbo vietų.

Infrastruktūrai įrengti reikia 4,8 milijono eurų

2022 metais „Juodelių“ įmonė 50-čiai metų išsinuomojo didžiąją dalį suplanuotos vadinamojo Šeduvos pramonės parko teritorijos – du didžiuosius sklypus, kurių bendras plotas užima daugiau kaip 38 hektarų teritoriją. Kadangi sklypuose statybos iki šiol neprasidėjo, viešumoje buvo pasigirdę abejonių, ar „Juodeliai“ nepersigalvos ir neatsisakys žadėtų investicijų, rašoma savivaldybės pranešime spaudai. 

Per ankstesnius susitikimus su rajono valdžia „Juodelių“ įmonės atstovai užtikrino, jog neatsisako savo planų statyti naują gamyklą, tačiau darbų nepradeda, nes laukia Vyriausybės nutarimo dėl naujos gamyklos statybos pripažinimo valstybei svarbiu projektu.

Šio Vyriausybės nutarimo laukia ir verslininkai, ir rajono savivaldybė, nes juo jo priklausys, kieno lėšomis iki išsinuomotų sklypų ribos bus įrengta investuotojams reikalinga infrastruktūra. Skaičiuojama, kad iš viso gamyklai būtinoms komunikacijoms įrengti iki verslininkų išsinuomoto sklypo ribos reikia apie 4,8 milijono eurų.

Jeigu Vyriausybė verslininkų prašymą patenkins ir jų investicijas pripažins valstybei svarbiu projektu, tada 90 procentų komunikacijoms tiesti reikalingų išlaidų savivaldybei kompensuos Vyriausybė, o iš rajono biudžeto reikės dengti tik dešimtadalį visos kainos. 

„Gamyklą mes bet kuriuo atveju Lietuvoje statysim, nes gamybos linija jau užsakyta. Šių metų pabaigoje prasidės gamyklos projektavimas, todėl ilgai laukti negalime“, – kalbėjo į susitikimą su rajono vadovais atvykęs UAB „Juodeliai“ valdybos pirmininkas Andrius Zimnickas.

Verslininkai nenori laukti Vyriausybės verdikto 

Įmonės „Juodeliai“ atstovai per liepos 21 dieną vykusį susitikimą savivaldybės vadovams kalbėjo, jog Vyriausybės sprendimo gali tekti laukti apie pusantro mėnesio, o gal ir dar ilgiau, tačiau investuotojai pageidauja, kad rajono valdžia nelaukdama Vyriausybės nutarimo nuspręstų, ką darys toliau, jeigu Vyriausybės sprendimas bus neigiamas. 

„Gamyklą mes bet kuriuo atveju Lietuvoje statysim, nes gamybos linija jau užsakyta. Šių metų pabaigoje prasidės gamyklos projektavimas, todėl ilgai laukti negalime. Jeigu iš jūsų gauname įsipareigojimą dėl 4,8 milijono eurų investavimo į infrastruktūrą, tada mes pasirašome įsipareigojimą investuoti į būsimą gamyklą 20 milijonų eurų. Kol kas Lietuvoje, ne tik Radviliškyje, su savivaldybėmis vyksta bendradarbiavimas ir mums siūlomi sklypai, iki kurių ribos gauname visą reikiamą infrastruktūrą. Mums reikia žinoti, ar turime žvalgytis sklypų kitur“, – kalbėjo į susitikimą su rajono vadovais atvykęs UAB „Juodeliai“ valdybos pirmininkas Andrius Zimnickas.

Politikams teks priimti sunkų sprendimą 

Pasak Radviliškio rajono savivaldybės mero Kazimiero Račkauskio, jeigu Vyriausybė verslininkų investicijas pripažins valstybei svarbiu projektu, tada savivaldybė tikrai pridės dešimtadalį reikiamų lėšų būtinoms komunikacijoms įvesti.

„Jeigu svarbaus investuotojo statuso negaunate ir savivaldybei į infrastruktūrą reikės investuoti iš savo biudžeto beveik 5 milijonus eurų, tai labai didelė suma, todėl nukentėtų kitos sritys. Šiandien į šį klausimą dar neatsakysim. Reikia kviesti Tarybos narius, nes tam reikalingas politinis sprendimas“, – sakė meras K. Račkauskis. 

Vicemeras Vytautas Krikščiūnas kalbėjo, jog prieš priimant sprendimą reikia paskaičiuoti būsimą investicijų grąžą. „Nusprendę investuoti mes nuskriausim žmones, o investicijų grąža per mokesčius galbūt ateis tik po 50-ies metų“, – pastebėjo vicemeras.   

Investuotojai žadėjo patikslinti skaičiavimus

„Juodelių“ atstovai pažadėjo šiek tiek patikslinti savo reikalavimus dėl reikiamos infrastruktūros, nes kilo abejonių, ar tikrai gamyboje bus reikalingi tokie dideli geriamojo vandens kiekiai, kokie buvo numatyti pradžioje. 

Be to, verslininkai pradžioje investicijas planuoja tik viename iš dviejų sklypų, todėl gali būti, jog visos numatytos infrastruktūros reikės ne iš karto, o ją bus galima įrengti dalimis. 

Verslininkai įsipareigojo pateikti savo patikslintus skaičiavimus, o tada rajono politikai turės apsispręsti.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video