Top Baneris

„JUNO PAINTS“ ir EPD: žingsnis „žalios“ statybos link

2024 vasario 22 d.
JUNO PAINTS
Pasidalykite straipsniu

EPD (Aplinkosaugos produkto deklaracija) – tarptautinės organizacijos patvirtintas standartas, kuriuo siekiama kiekybiškai įvertinti informaciją apie gaminio gyvavimo ciklą, taip palyginant produktus, atliekančius tą pačią funkciją. Aplinkosauginėje gaminio deklaracijoje (EPD) skaidriai pateikiami objektyvūs, nepriklausomų trečiųjų šalių patikrinti duomenys apie gaminių ir paslaugų aplinkosauginį veiksmingumą.

EPD tikslas – įvertinti pastato ir produkto gyvavo ciklą (LCA), naudojant moksliškai pagrįstus, pripažintus ir galiojančius metodus, remiantis tarptautiniais standartais.

EPD logo

EPD svarba statybų pramonėje

EPD dokumentacija tampa vis svarbesniu faktoriumi statybų pramonėje, kaip standartizuotas ir skaidrus būdas, norint įvertinti ir tarpusavyje palyginti įvairių statybinių medžiagų ir gaminių poveikį aplinkai. Tai padeda architektams, statybininkams ir vystytojams priimti pagrįstus sprendimus atsakingai renkantis produkciją projektams, siekiant užtikrinti tvaresnės statybos įsitvirtinimą. EPD taip pat gali prisidėti ir prie statybos bendrovių poreikio atitikti žaliųjų pastatų sertifikavimo reikalavimus, pavyzdžiui, LEED ar BREEAM.

Tiek LEED, tiek BREEAM skatina aplinkai palankias ir darnias praktikas statybų projektuose. Nors jos skiriasi kriterijais ir sertifikavimo procesais, jas abi sieja bendras tikslas – skatinti tvarų ir ekologišką pastatų vystymą.

Breeam Leed logo

„JUNO PAINTS“ ir EPD

Ispaniškų interjero ir eksterjero dažų gamintojo „JUNO PAINTS“ iniciatyva gauti EPD sertifikatą paliudijo kompanijos atsakingą požiūrį aplinkosaugos srityje. Įmonė ilgus metus griežtai laikosi nacionalinių ir tarptautinių standartų, taikomų dažų gamybos sektoriuje.

2020 m. „JUNO PAINTS“ tapo pirmuoju dažų gamintoju, gavusiu EPD deklaraciją visam vandens pagrindo dažų asortimentui, sudarančiu daugiau nei 50 procentų visos produkcijos. Šis gamintojo pasiekimas naudingas ne tik viso pastato statybos proceso metu, bet ir žvelgiant plačiau – aplinkosaugoje, tai taip pat vertinga ir pastato vartotojui, nes pasižymi kokybiškesnėmis, tvaresnėmis bei skaidresnėmis pastato eksploatavimo galimybėmis.

Sertifaktai

„Junoprof“ – EPD sertifikuoti dažai

Junoprof dazai

Vieni iš „JUNO PAINTS“ dažų, turinčių prestižinį EPD sertifikatą, yra „Junoprof“. Dažų pavadinimas sufleruoja, jog tai yra aukštos, profesionalios klasės dažai, kurių bene didžiausias pranašumas – suteikia matinį galutinį rezultatų, pabrėžiant ekologijos svarbą. Aukštos kokybės dažų formulė užtikrina puikią apdailos kokybę ir ilgą laiką nekintančią spalvą be pageltonavimų. Jie dažnai pasirenkami tiek gyvenamiesiems, tiek komerciniams pastatų projektams.

Kitos paminėjimo vertos produkto savybės:

  • Tinka cementinių, gipso ar akmeninių sienų ir lubų dekoravimui bei apsaugai
  • Maksimali oro patalpose kokybė (A+)
  • Kvėpuojantys dažai
  • Atsparumas kondensatui ir grybeliui
  • Atsparumas ugniai (Bs1, d0)

Daugiau apie EPD ir jo svarbą galite sužinoti apsilankę www.dazai365.lt arba susisiekę su oficialaus „JUNO PAINTS“ atstovo Lietuvoje – UAB „VELVE M.S.T.“ – specialistu:

Kajus Venslovas
Projektų vadybininkas
kajus@velvemst.lt
+370 608 94 181

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video