Į kovo pradžioje Frankfurte vykusią vieną didžiausių elektrotechnikos apšvietimo ir pastatų automatikos parodų pasaulyje – „Light + Building 2024“, Vokietijos estetiškų elektros instaliacijos prietaisų ir išmaniųjų sistemų gamintoja JUNG atsivežė visą šūsnį naujienų. Čia naujomis spalvomis sužibėjo jos retro jungiklių kolekcija, buvo pristatytos naujos stiklo rėmelių ir virštinkinių prietaisų serijos bei galingas USB-C jungtį turintis įkroviklis.
Pasak jungiklių bei išmaniųjų namų sistemų centro „Jung Vilnius“ vadovo Raimundo Skurdenio, viena iš šio sezono naujienų yra A serijos – griežtų formų, minimalistinio dizaino, kvadratinių rėmelių skirtų šviesos jungikliams bei kištukiniams lizdams papildymas: stilinga matinio stiklo rėmelių kolekcija A VIVA.
„Minkšto“ stiklo rėmelių kolekcija
„Su A VIVA išplečiame A serijos asortimentą, įtraukdami matinio stiklo rėmelius. Dėl suapvalintų kraštų ir šlifuoto matinio paviršiaus derinio rėmelių stiklas atrodo „minkštesnis“, nes taip yra sušvelninamas stiklo, kaip medžiagos, kietumas. Kartu šis rėmelis išsaugo griežtų formų ir švaraus dizaino dermę, kuri puikiai papildys kiekvieną klasikinį ar minimalistinį dizainą. Jei šią A seriją reikėtų apibūdinti vienu sakiniu, jis skambėtų taip – genialumas slypi paprastume“, – sako R. Skurdenis.
A VIVA rėmeliai gali būti smaragdinės žalios, nakties mėlynumo, krištolo pilkumo, baltos, juodos, šampano ir mokos spalvų. Jie dera su visais A serijos dangteliais, įskaitant šviesos jungiklius, kištukinius lizdus, daugialypės terpės jungtis ir KNX mygtukus. A VIVA galima montuoti nuo 1 iki 5 vietų rėmeliuose horizontaliai ir vertikaliai. Tai reiškia, kad šią rėmelių seriją galima sklandžiai integruoti ir į pastatų automatikos sistemas.
Virštinkinių jungiklių serija – atviroms erdvėms
Anot R. Skurdenio, dar viena JUNG naujovė – minimalistinio dizaino virštinkiniai jungikliai ir kištukiniai lizdai A CUBE, kurie pratęsia bei papildo A 550 seriją. A CUBE – tinkamiausias sprendimas, kai nėra potinkinio montavimo galimybės, o kartu tai ir puikus interjero akcentas.
„A CUBE dizainas idealiai dera atvirose erdvėse, kuriose vyrauja lofto dvasia. Itin estetiškai šios virštinkinės serijos komponentai atrodo ant betono ir natūralaus akmens sienų. Be to, jie puikiai tinka ir prie medinių atraminių konstrukcijų. Visa ši serija – įntriguojanti modernaus interjero stiliaus kūrimo priemonė“, – pastebi „Jung Vilnius“ vadovas.
A CUBE galima rinktis iš šešių A 550 spalvų: baltos, juodos, aliuminio, matinės grafito juodos, matinio sniego baltumo ir matinio antracito, nuo vienviečių iki triviečių modelių. Daugelį šios serijos derinių galima montuoti tiek vertikaliai, tiek horizontaliai. A CUBE virštinkinis modelis tinka visoms serijoms, kurioms nereikia gilios potinkinės dėžutės. Dėl tokių priedų, kaip įtempimo sumažinimo komponentai, kabelių ir vamzdžių įvadai, jo montavimas yra lengvesnis.
63 spalvų paletė modernios klasikos jungikliuose
Elektros instaliacijos eksperto teigimu, retro gerbėjų taip pat laukia itin spalvinga ir stilinga JUNG dovana: neseniai atgimusi šiuolaikinės klasikos svirtelinių šviesos jungiklių serija LS 1912 pasipildė net 63 spalvomis. Nuo šiol šių švaraus dizaino, rankomis dažytų jungiklių spalvą bus galima pasirinkti iš garsiosios „Les Couleurs Le Corbusier“ monochrominės spalvų paletės.
„Šios architekto Le Corbusier sukurtos spalvų paletės privalumas – visi joje esantys 63 atspalviai dera tarpusavyje. Todėl keliolika bazinių spalvų su laipsniškai šviesėjančiais atspalviais turinti, išmaniai sunorminta spalvų paletė pasižymi kryptingu erdviniu poveikiu bei psichologiniu įtaigumu. Ja paprasta naudotis praktikoje bei lengva pritaikyti net ir išskirtiniams spalvotiems paviršiams bei objektams. Unikalumo „Les Couleurs Le Corbusier“ atspalviais nudažytiems prietaisams suteikia rankų darbas – kiekvienas jungiklis yra dažomas rankomis specialiu metodu, o jei spalva retesnė – tik gavus išankstinį užsakymą, todėl, pavyzdžiui, šios serijos jungikliai be kita ko išsiskiria ir itin subtiliu matiniu paviršiumi“, – pabrėžia R. Skurdenis.
Klasikinės formos, bet universalios technologijos LS 1912 Les Couleurs Le Corbusier jungiklis pasižymi ir montavimo galimybėmis su įvairiais mechanizmais bei dangteliais – nuo 1 iki 4 jungčių. Dar vienas spalvingojo LS 1912 jungiklio privalumas – klasikinio dizaino suderinamumas su pažangiomis valdymo galimybėmis. Tik aukštyn–žemyn iki šiol judėjęs jungiklio mygtukas dabar turi papildomą vidurinę padėtį, todėl tokiu daugiafunkciniu jungikliu, pavyzdžiui, jau galima valdyti žaliuzes keičiant juostelių kampą.
„Naudojant šį daugiafunkcio jungiklio „Multi-Switch“ mechanizmą ir KNX mygtukų prijungimo sąsają, LS 1912 gali tapti ir KNX valdymo moduliu. Taip įvairios išmaniosios funkcijos harmoningai yra integruojamos į klasikinį interjerą“, – aiškina jungiklių bei išmaniųjų namų sistemų centro „Jung Vilnius“ vadovas.
Patogaus dizaino galingas įkroviklis
Pasak R. Skurdenio, nuo 2024 m. pabaigos USB-C jungtys bus privalomos daugeliui naujų elektronikos įrenginių Europos Sąjungoje, todėl JUNG viešbučiams pasiūlė naują USB-C įkroviklį, turinti net 60 vatų įkrovimo galios.
„Šis 60 vatų maitinimo šaltinis palaiko USB „Power Delivery 3.0“ su programuojamu maitinimo šaltiniu (PPS), „Quick Charge 4+“ bei tokių gamintojų standartus kaip „Huawei“ „FastCharge Protocol“ (FCP) arba „SuperCharge Protocol“ (SCP) ir „Samsung“ „Adaptive Fast Charging“ (AFC). Tai reiškia, kad viešbučio svečiai galės greitai ir patogiai įkrauti savo nešiojamuosius kompiuterius, išmaniuosius telefonus, laikrodžius ar „Bluetooth“ ausines. Šių įkroviklių dizainas suderinamas su A, CD ir LS serijomis“, – pastebi „Jung Vilnius“ vadovas.
Anot R. Skurdenio, šios ir kitos artimiausiu metu planuojamos pristatyti JUNG naujienos gerokai praplečia architektų ir dizainerių galimybes sukurti harmoningus, šiuolaikiškus interjerus, kuriuose kiekviena detalė yra ne tik kruopščiai apgalvota, bet ir prisitaikanti prie aplinkos. Taip visame interjere galima išlaikyti vientisą stilių, o kiekvienai patalpai parinkti tinkamo funkcionalumo gaminius.