Klaipėdos miesto tikslinėje teritorijoje esančio Jono kalnelio platesnio pritaikymo miestiečių poreikiams vizijos planai sparčiai juda į priekį. Miesto vadovams pristatyti keli variantai, kaip Jono kalnelį būtų galima pagyvinti įrengiant fontaną. Laikino fontano šou klaipėdiečiai ir miesto svečiai jau galėjo pasidžiaugti šių metų Jūros šventės metu.
Fontano su nuotolinio valdymo sistema įrengimas galėtų kainuoti nuo 1,5 mln. iki 4,5 mln. litų. Skelbiama, kad visi fontano įrengimo darbai būtų finansuojami iš ES lėšų. Priklausomai nuo sudėtingumo ir funkcionalumo, fontanas galėtų būti paprasčiausias sinchronizuotas muzikinis ar kryptinis, papildytas dinamiškumo srovėmis, ar net lazerio pagalba projektuojantis vaizdus ant vandens ekrano. Svarstoma, kad toks fontanas būtų gera galimybė miestiečiams pramogauti trumpąja žinute užsakant tam tikrą kūrinį, o verslininkams renginių metu panaudoti fontaną reklaminėms užsklandoms.
Pristatyme dalyvavęs miesto meras Vytautas Grubliauskas sakė, kad šiai vietai norima rasti unikalių sprendimų, kurie atspindėtų miesto dvasią, jūrą, uostą. Anot, mero, nėra prasmės kartoti tai, kas jau yra kituose Lietuvos miestuose. Fontanas turi būti klaipėdietiško stiliaus miestiečių bei turistų traukos objektas. „Turime ambicijų įrengti aukščiausio lygio, išskirtinį objektą“, – sakė meras.
Jam antrino mero pavaduotojas Artūras Šulcas, kuris pastebėjo, jog daugelyje Lietuvos miestų jau įrengta įvairiausių muzikinių fontanų. „Kol kiti investavo į fontanus, Klaipėdos mieste lėšos buvo skiriamos ne tokiems patraukliems projektams“, – sakė vicemeras, pabrėždamas miesto vadovų siekį sutvarkyti svarbiausius infrastruktūros objektus. „Dabar jau atėjo laikas ir Klaipėdai „pasipuošti“.
Fontano projektavimo ir rengimo darbai truktų maždaug vienerius metus, todėl planuojama, kad Jono kalnelyje toks įrenginys galėtų atsirasti 2016 metais arba vėliausiai 2017 metais.