Top Baneris

Joniškis rengiasi daugiafunkcio sporto komplekso statyboms

2016 liepos 25 d.
Joniškio rajono savivaldybės vizual.
Joniškio rajono savivaldybės vizual.
Pasidalykite straipsniu

Kitąmet Joniškyje Statybininkų gatvėje suplanuoti daugiafunkcio sporto komplekso statybos darbai. Projektas jau pristatytas visuomenei, šiuo metu laukiama sprendimo dėl jo finansavimo. Didžiąją lėšų dalį tikimasi gauti iš valstybės biudžeto.

Darbai suplanuoti etapais: pirmoji turėtų iškilti universali sporto salė, vėliau – baseinas. Projekto autorius – architektas Tomas Grunskis (bendrovė „Tiksli forma“).

Architektas pristatydamas projektą pasakojo, kad šis kompleksas buvo projektuojamas reaguojant į Joniškio miesto identitetą, urbanizuotos aplinkos ir gamtinio karkaso ypatybes. Vandens vaidmuo Joniškio mieste yra itin ryškus, todėl šis motyvas lėmė pastato tūrinę ir estetinę išraišką – buvo siekiama, kad tūris būtų aptakus, lengvas, skaidrus it vandens lašas.

Daugiafunkciame sporto komplekse projektuojamos kelių tipų sporto salės (pagrindinė universali, treniruoklių, aerobikos ir kovos menų), administracijos ir kavinės patalpos. Universalioje salėje numatoma 512 vietų mobilios teleskopinės tribūnos.

Pagrindinės salės sporto aikštelę bus galima transformuoti į 4 (krepšinio, tinklinio, rankinio, futbolo sales). Prie salės projektuojami 6 persirengimo kambariai: dvi po 22 vietas – sportininkams su tiesioginiu patekimu į pagrindinę sporto salę, dvi po 14 vietų, bei dvi po 35 vietas – treniruoklių salės lankytojams.

Projektuojamos apie 30 žmonių skirtos VIP ložės. Aerobikos salei ir kovos menų salei skiriami du persirengimo kambariai po 15 vietų. Administracijos patalpų bloke numatytos 7 darbo vietos (6 kabinetai ir registratūra). Kavinėje numatyta įrengti 25 lankytojų vietas, o ji bus pasiekiama iš įėjimo holų ir tiesiogiai iš lauko.

Pastatas buvo projektuojamas siekiant užtikrinti patogų sportuojančių ir sporto renginių žiūrovų judėjimą. Jame atskiriami administracijos darbuotojų ir sportininkų srautai. Kavinė bus atvira tiek sporto centro lankytojams, tiek praeiviams. Pastato bendras plotas sieks 4 tūkst. kv. m.

Šis objektas įtraukiamas į miesto viešųjų erdvių tinklą. Miesto valdžia neabejoja, kad tai bus naujas traukos taškas greta miesto centro. Nereguliaraus šešiakampio formos pastatas taps miesto viešųjų erdvių tinklo dalimi. Jis suprojektuotas taip, kad vėliau būtų lengvai „prijungiami“ kiti šiame sklype planuojami objektai – parkas, baseinas, kitos erdvės, kurios bus išnaudojamos formuoti laisvalaikio praleidimo vietas.

Pradėjus komplekso statybos darbus, taip pat bus pradėta rengtis antrajam etapui (rengiamas techninis projektas, ieškoma finansavimo galimybių), kurio metu bus statomas baseinas.

Skaičiuojama, kad sporto salės statyba turėtų kainuoti apie 4,5 mln. eurų, baseino statyba – antratiek.

Joniškio rajono savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video