Top Baneris

„JGK statyba“ iš valstybės neatgaus 1,7 mln. eurų žalos už sklypą Pilaitėje

2021 rugpjūčio 11 d.
pilaite kupolas stadionas
S.Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Teismai pagrįstai atmetė nekilnojamojo turto bendrovės „JGK statyba“, jos bendraturčio bei vadovo skundą dėl 1,72 mln. eurų žalos – tiek jie siekia prisiteisti iš  valstybės už neišnuomotą teritoriją Vilniuje, Pilaitėje.

Taip rugpjūčio 4 dieną nusprendė Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT), atmetęs „JGK statybos“,  įmonės bendraturčio Jurijaus Guselnikovo ir vadovo Anatolijaus Kruglikovo skundus dėl šių metų balandžio 22 dienos Lietuvos apeliacinio teismo sprendimo.

„Atrankos kolegija (…) sprendžia, kad skunde neužtenka vien tik nurodyti, kad teismas pažeidė teisės normas, šiuos teiginius būtina pagrįsti (…) teisiniais argumentais, o šiuo atveju argumentais nepagrindžiama“, – rašoma LAT nutartyje.

Teismas paliko galioti pernai liepos 9 dieną Kauno apygardos teismo priimtą sprendimą atmesti „JGK statybos“, jo bendraturčio ir vadovo pretenzijas dėl žalos atlyginimo.

Teisme „JGK statyba“ siekė prisiteisti 866 tūkst. eurų tiesioginių, 605 tūkst. eurų netiesioginių nuostolių ir 70 tūkst. eurų žalos, J. Guselnikovas – 73,6 tūkst. eurų turtinės ir 50 tūkst. eurų neturtinės žalos, o A. Kruglikovas – 50 tūkst. eurų neturtinės žalos už suvaržytas galimybes naudotis sklypu, ilgo bylinėjimosi, žalos verslui ir asmeniniam gyvenimui.

Teismo dokumentuose nurodoma, kad 1990-aisiais Vyriausybė perdavė Jaunimo gyvenamųjų kompleksų direkcijai 42,8 ha ploto sklypą. „JGK statyba“ teigia esanti direkcijos teisių perėmėja, tačiau valstybinės žemės nuomos sutartis su ja nebuvo pasirašyta.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video