Top Baneris

Jautrioje Vilniaus miesto teritorijoje suplanuoti nauji daugiabučiai

2022 gruodžio 1 d.
TZN17 PP2 projektiniai pasiulymai removed pages to jpg 0003 1536x877 1
Pasidalykite straipsniu

Vilniuje, Tyzenhauzų gatvėje 17 planuojama statyti keturių korpusų penkiaaukštį su rūsiu ir požemine automobilių stovėjimo aikštele ir vieną keturių aukštų daugiabutį. Pastatus projektuoja MB „2 Bricks“, projekto statytojas – UAB „Vilnius east“.

Tyzenhauzų g. esantis sklypas priskiriamas Nekilnojamojo kultūros paveldo vietovės – Vilniaus senamiesčio – vizualinės apsaugos pozoniui. Aplink sklypą yra nemažai Kultūros vertybių registro objektų, tarp jų ir Vilniaus švč. Dievo Motinos Užtarėjos sentikių cerkvė. Planuojami pastatai nėra aukštesni nei ši cerkvė  

Šiuo metu teritorijoje yra išlikę apleistų gamybinės paskirties pastatų, sandėlių, dalis bus jų rekonstruojama ir pritaikoma gyvenamiesiems namas, dalis – griaunama. 

Sklypo viduryje numatytas vidinis kiemas skiriamas aktyviam laisvalaikiui – su vaikų žaidimo aikštele, sporto aikštele. Didžioji dalis kiemo įrengiama ant eksploatuojamo požeminio aukšto stogo. Pietrytinė teritorijos dalis dėl stataus šlaito formuojama kaip pasyvaus laisvalaikio ar poilsio zona. Čia tarp esamų ir naujai sodinamų medžių projektuojamas meninis akcentas, terasa su suoliukais, apžvalgos aikštelė, kur gyventojai galėtų organizuoti susirinkimus ar minėti šventes. Šlaito viršuje projektuojamas takas su apžvalgos aikštele atvers naujus vaizdus į Vilniaus senamiestį, Pavilnių regioninio parko miškus. Želdynai užims 30 proc. teritorijos. Projektuojamoje teritorijoje auga 9 medžiai, kurie yra išsaugoti. Taip pat bus pasodinta naujų medžių, dekoratyvinių krūmų bei varpinių augalų. 

Prie daugiabučių bus įrengtos 140 automobilių stovėjimo vietos ir 40 vietų dviračiams. 

Nauji daugiabučiai su komercinėmis patalpomis, studijomis ir butais Tyzenhauzų g. 17 iškils, jei po visuomenės pastabų savivaldybės specialistai pritars projektiniams pasiūlymams.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video