Jaunuosius futbolo talentus augina naujai atgimęs stadionas sostinės Lazdynų rajone

Jaunuosius futbolo talentus augina naujai atgimęs stadionas sostinės Lazdynų rajone

Autorius: Deimantė Daugintytė
DJI 0183 2 1 scaled
Gabijos Strockytės nuotr.

Objektas: „VFA-Hanner“ stadionas

Architektai: studija MB „Neue architektūra“: Gediminas Aismontas, Domantas Baltrūnas, Justina Jauniškytė, Eglė Gelažauskaitė, Darius Varanavičius

Plotas: 15 143 m2

Vieta: Bukčių g. 8A, Vilnius

Jei norime ugdyti jaunuosius talentus, tam reikia tinkamos infrastruktūros ir pedagogų. „Vilniaus futbolo akademija“ veiklą sostinėje pradėjo 2020 m. birželį. Akademiją įsteigė futbolo asai: Darvydas Šernas, Robertas Šuškevič ir Tomas Staniūnas. Naują erdvę „VFA-Hanner“ stadioną jauniesiems futbolininkams akademija atidarė 2024 m. rudenį žaliame Vilniaus Lazdynų rajone. Projektas architektams nebuvo paprasta užduotis, kadangi teko planuoti ne visiškai naują stadioną, o atnaujinti ir dar atitikti tarptautinius UEFA I kategorijos standartus. Galiausiai, tiek akademijos vadovybė, auklėtiniai, tiek architektai (studija MB „Neue architektūra“: Gediminas Aismontas, Domantas Baltrūnas, Justina Jauniškytė, Eglė Gelažauskaitė, Darius Varanavičius) džiaugėsi sprendimais, kurie atspindi „Vilniaus futbolo akademijos“ tapatybę. 

Derino funkcionalumą su dizaino sprendimais

Vienas projekto autorių, studijos „Neue architektūra“ architektas Gediminas Aismontas „Statyba ir architektūra“ redakcijai pasakoja, kad vienas didžiausių iššūkių buvo dirbti su jau egzistuojančia infrastruktūra: „Stadionas ir tribūna buvo apleisti, nepritaikyti šiuolaikiniams reikalavimams, todėl reikėjo ieškoti kūrybingų būdų, kaip išsaugoti tai, kas įmanoma, kartu užtikrinant, kad kompleksas atitiktų UEFA I kategorijos standartus.“

Sklypo vieta mieste taip pat buvo svarbus veiksnys – architektams reikėjo užtikrinti patogų privažiavimą bei pėsčiųjų srautų valdymą. Sąlygos skatino studiją rasti paprastus ir efektyvius sprendimus, kurie „būtų ekonomiški, bet kartu sukurtų modernią estetiką“. Kadangi futbolo akademijos vadovybė siekė, kad nauja sporto infrastruktūra atitiktų griežtus UEFA I kategorijos standartus, architektams tai tapo aiškiomis gairėmis planuojant prioritetus. 

Gabijos Strockytės nuotr.

„UEFA I kategorijos standartai reikalauja kokybiškos infrastruktūros, tačiau jie taip pat leidžia kūrybiškai spręsti architektūrinius ir funkcinius klausimus. Įgyvendindami šiuos standartus derinome funkcionalumą su dizaino sprendimais, kurie atspindėtų „Vilniaus futbolo akademijos“ tapatybę. Pavyzdžiui, vientisa juoda spalvų paletė ir ažūrinės trinkelės sukuria modernų įvaizdį, o paprastesni sprendimai – racionalus pastatų ir srautų išdėstymas, – padėjo neperžengti nustatyto projekto biudžeto“, – pabrėžė studijos „Neue architektūra“ architektas G. Aismontas.


DSF7568 scaled

Architektai džiaugėsi nekasdieniu darbu su sporto objektais ir pabrėžė šio projekto svarbą savo studijos įgyvendintų objektų sąraše. „Šis projektas buvo unikali galimybė dirbti su sporto objektu, kuris yra ne tik funkcinis, bet ir turi aiškią misiją – skatinti jaunųjų futbolo talentų ugdymą Lietuvoje. Tai pirmasis sporto kompleksas priklausantis ne nuomos pagrindais futbolo akademijai, todėl jautėme atsakomybę ne tik sukurti infrastruktūrą, bet ir prisidėti prie naujos sporto kultūros formavimo.

Kūrybinė laisvė, kurią suteikė užsakovas, leido mums atrasti naujus būdus, kaip maksimaliai išnaudoti turimas galimybes riboto biudžeto sąlygomis. Iš šio projekto išsinešame vertingą patirtį, kaip suderinti sporto standartų reikalavimus su architektūrine vizija ir racionaliais sprendimais“, – sakė G. Aismontas.

Gabijos Strockytės nuotr.

Tinkamas stadiono parengimas – kelias į sėkmę

„Vilniaus futbolo akademijos“ stadiono įrengimas nebūtų įmanomas be aplinkos tvarkymo. UAB „Statybinės technikos rojus“, rinkoje veikiantis beveik 8 metus, atliko visus aplinkos tvarkymo darbus: žemės nukasimo, iškasimo, išvežimo darbus, pasirūpino grunto nuėmimu ir ir naujos dangos tiesimu.

„Nepaisant to, kad teko dirbti su sena stadiono infrastruktūra, mūsų patirtis ir kompetencijos leido operatyviai ir efektyviai jį paruošti. Mūsų specialistai pilnai išardė ir iš naujo pastatė reikiamą infrastruktūrą“, – pasakoja įmonės direktorius Oleg Kavrus ir priduria, kad tokio lygio sportinis projektas įmonei buvo pirmas. 

Gabijos Strockytės nuotr.

„Manome, kad projektą pavyko įgyvendinti gerai ir sklandžiai. Nevėlavome, nebuvo sunkinančių aplinkybių. Taip pat buvo lengva bendrauti su užsakovu. Nors stadionas nedidelis, bet juo naudosis daug žmonių. Mums buvo didelė atsakomybė ir garbė prisidėti prie jaunųjų sportininkų lavinimo“, – džiaugėsi O. Kavrus.

UAB „Statybinės technikos rojus“ vadovas sako, kad konkurencija tarp rangovų didelė, todėl svarbiausia norint išsilaikyti rinkoje – planuoti darbus, ieškoti gerų užsakovų ir stengtis visuomet gerai atlikti pavestus darbus.

Įmonė atlieka visus pirmutinius statybinius darbus:

  • visus žemės kasimo darbus
  • statybinių aikštelių parengimą
  • statybinių medžiagų pristatymą Vilniuje ir Vilniaus rajone.
strojus

Gabijos Strockytės nuotr.

Temos: Darius Varanavičius, Domantas Baltrūnas, Eglė Gelažauskaitė, futbolo stadionas Vilniuje, Gediminas Aismontas, Justina Jauniškytė, Lazdynai, neue architektūra, Oleg Kavrus, stadiono įrengimas, Statybinės technikos rojus, statybinių aikštelių parengimas, statybinių medžiagų pristatymas, VFA-Hanner stadionas, Vilniaus futbolo akademija, žemės kasimo darbai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai