Top Baneris

Jaukūs ir saugūs vaikiški baldai

2021 spalio 28 d.
Darželis pelėdžiukas
A. Rakauskaitės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Stendų projektavimu ir gamyba, renginių ir parodų organizavimu užsiimančios bendrovės „Expoera“ komanda projektuoja ekspozicijas, kuria ir įgyvendina dizaino idėjas parodoms, konferencijoms ir verslo renginiams, siūlo platų paslaugų spektrą, kurių gali prireikti ruošiantis parodai ar renginiui.

Laimėjusi viešųjų pirkimų konkursą, „Expoera“ pagamino ir sumontavo Vilniaus r. Pagirių vaikų darželio „Pelėdžiukas“ baldus.

„Baldų gamyba „Pelėdžiukui“ nebuvo mums naujiena – bendrovės „Expoera“ veikla labai plati, tarp jos ir baldų gamyba. Tačiau paprastai baldų gamyba būdavo tik kažkokio mūsų įgyvendinamo projekto dalis: „Expoera“ teikia kompleksines paslaugas – vieni projektuoja, kiti gamina metalinę dalį, dar kiti plastikinę, dar kiti baldus ir klientas gauna galutinį rezultatą. „Pelėdžiuko“ atveju teko imtis vien tik baldų vaikų darželiui gamyba“, – pasakoja įmonės „Expoera“ projekto vadovas Vaidas Vielavičius.

Darželio baldams buvo parinktos šiltos medžiagos. „Išorinėms, matomoms ir vaikų liečiamoms baldų dalims buvo parinkta natūralaus ąžuolo lukšto faneruotė, o ne imitacija, kurią dažnai renkasi panašių objektų baldų gamintojai. Daug kam kėlė nuostabą, kad darželio baldai buvo su tikru ąžuolo lukštu, bet norėta, kad baldų paviršius būtų šiltas, natūralus ir jaukus. Pasirinkus tikrą lukštą, tenka kitaip ir dirbti – baldų gamyba trunka ilgiau, bet rezultatas tikrai skiriasi“, – sako pašnekovas.

Darželis Pelėdžiukas

Visos matomos naujojo darželio priestato baldų dalys dengtos natūraliu lukštu, tačiau vidiniam baldų padengimui buvo pasirinktos ir praktiškesnės dangos: pavyzdžiui, spintelių, kur vaikai grįžę iš kiemo sukabina šlapius drabužius ar sudeda šlapius batus, vidui buvo panaudotos drėgmei atsparesnės medžiagos.

„Baldus gaminome pagal kitos bendrovės iš anksto paruoštą projektą, nuo kurio nukrypti negalėjome, tačiau visą laiką turėjome galvoti ir apie saugumą: montuodami vertinome, ką vaikai galėtų daryti, kur užlipti, ką traukti, stumti, tad viską patikimai pritvirtinome prie sienų. Tą patį galima pasakyti ir apie apdailą – naudojome tik ekologišką laką, skirtą vaikų žaislams“, – pasakojo V. Vielavičius.

expoera

 

handshake PARTNERIO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video